Zorgen bij F1-coureurs over vermoeidheid in Abu Dhabi door jetlag
ABU DHABI (ANP) - Meerdere Formule 1-coureurs zijn bang voor vermoeidheid door de reis van Las Vegas naar Abu Dhabi. Door de verschillende tijdzones komen ze niet in hun ritme, onder wie Max Verstappen.
Komend weekend staat het laatste raceweekend van dit seizoen op het programma in Abu Dhabi. Vorige week won Verstappen nog de GP van Las Vegas, morgen staan de eerste trainingen in Abu Dhabi alweer op de planning. "Ik denk dat het allemaal een beetje veel is. Zo aan het einde van het seizoen is het een grote tijdsverschuiving, vooral omdat iedereen een beetje moe is", aldus de wereldkampioen van Red Bull. Eerder gaf de Nederlander al aan op te zien tegen het moordende reisschema.
Ook Alpha Tauri-coureur Daniel Ricciardo is niet te spreken over de verschillende tijdszones zo snel na elkaar. "We zullen gesloopt zijn straks. Ik ben bang dat we allemaal een beetje gaan ijlen en hallucineren", aldus de Australiër.
Verstappen hoopt ondanks de lastige omstandigheden komend weekend de GP van Abu Dhabi te winnen. Het zou zijn 54e zege uit zijn carrière zijn. Nu staat hij wat dat betreft nog gelijk met de Duitser Sebastian Vettel.
Meer uit Sport
HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
31 minuten geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
50 minuten geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
2 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
2 uur geledenBRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
7 uur geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
22 uur geleden