Zorgen bij F1-coureurs over vermoeidheid in Abu Dhabi door jetlag
ABU DHABI (ANP) - Meerdere Formule 1-coureurs zijn bang voor vermoeidheid door de reis van Las Vegas naar Abu Dhabi. Door de verschillende tijdzones komen ze niet in hun ritme, onder wie Max Verstappen.
Komend weekend staat het laatste raceweekend van dit seizoen op het programma in Abu Dhabi. Vorige week won Verstappen nog de GP van Las Vegas, morgen staan de eerste trainingen in Abu Dhabi alweer op de planning. "Ik denk dat het allemaal een beetje veel is. Zo aan het einde van het seizoen is het een grote tijdsverschuiving, vooral omdat iedereen een beetje moe is", aldus de wereldkampioen van Red Bull. Eerder gaf de Nederlander al aan op te zien tegen het moordende reisschema.
Ook Alpha Tauri-coureur Daniel Ricciardo is niet te spreken over de verschillende tijdszones zo snel na elkaar. "We zullen gesloopt zijn straks. Ik ben bang dat we allemaal een beetje gaan ijlen en hallucineren", aldus de Australiër.
Verstappen hoopt ondanks de lastige omstandigheden komend weekend de GP van Abu Dhabi te winnen. Het zou zijn 54e zege uit zijn carrière zijn. Nu staat hij wat dat betreft nog gelijk met de Duitser Sebastian Vettel.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
1 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
6 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden