Zorgen bij Duitse brouwers over tekort aan flesjes voor bier
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse bierbrouwers zijn bezorgd over een tekort aan flesjes voor bier in de zomerperiode. Dat heeft vooral te maken met de hard gestegen kosten voor het energieverbruik bij het produceren van flesjes. Dat meldde de topman van de branchevereniging van Duitse brouwers aan de krant Bild.
Volgens de organisatie zijn de prijzen voor bierflesjes hard gestegen, waardoor sommige brouwerijen ze niet meer kunnen betalen en dus zonder komen te zitten. De topman spreekt van een zeer nijpende situatie. Vooral kleinere en middelgrote brouwers zouden er last van hebben. Ook is er een tekort aan vrachtwagenchauffeurs, waardoor brouwerijen te kampen hebben met verstoringen in de leveringsketens.
De Duitse brouwersbond roept mensen op zo snel mogelijk lege bierflesjes terug te brengen naar de winkel voor hergebruik om het probleem tegen te gaan. In Duitsland zit er statiegeld op bierflesjes en ook op blikjes.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het gezamenlijke wereldwijde vermogen van miljardairs is vorig jaar gestegen naar het recordbedrag van 18,3 biljoen dollar, oftewel bijna 16.000 miljard euro. Dat is een stijging van 16 procent, aldus onderzoek van hulp- en mensenrechtenorganisatie Oxfam Novib in aanloop naar het World Economic Forum (WEF) dat maandag begint in het Zwitserse Davos.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
15 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
23 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
1 dag geleden