Zorgen bij Duitse brouwers over tekort aan flesjes voor bier
BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse bierbrouwers zijn bezorgd over een tekort aan flesjes voor bier in de zomerperiode. Dat heeft vooral te maken met de hard gestegen kosten voor het energieverbruik bij het produceren van flesjes. Dat meldde de topman van de branchevereniging van Duitse brouwers aan de krant Bild.
Volgens de organisatie zijn de prijzen voor bierflesjes hard gestegen, waardoor sommige brouwerijen ze niet meer kunnen betalen en dus zonder komen te zitten. De topman spreekt van een zeer nijpende situatie. Vooral kleinere en middelgrote brouwers zouden er last van hebben. Ook is er een tekort aan vrachtwagenchauffeurs, waardoor brouwerijen te kampen hebben met verstoringen in de leveringsketens.
De Duitse brouwersbond roept mensen op zo snel mogelijk lege bierflesjes terug te brengen naar de winkel voor hergebruik om het probleem tegen te gaan. In Duitsland zit er statiegeld op bierflesjes en ook op blikjes.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat langer niet vliegen naar Riyad en Dammam in Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse luchtvaartmaatschappij zal nu tot en met zaterdag niet naar die bestemmingen worden gevlogen.
48 seconden geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De oorlog van de Verenigde Staten en Israël met Iran zorgt voor de grootste verstoring van het aanbod van olie in de geschiedenis van de wereldwijde oliemarkt. Dat zegt het Internationaal Energieagentschap (IEA) donderdag in het maandelijkse olierapport. Het rapport volgt op de aankondiging van de leden van het agentschap om een record van 400 miljoen vaten vrij te geven uit de noodreserves in een poging de oliemarkt te kalmeren.
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders evacueren de bemanning op schepen in het Midden-Oosten voorlopig niet. Dat laat een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) weten. Schepen in de Perzische Golf zijn sinds het uitbreken van de Iranoorlog doelwit van aanvallen. Donderdag kwam een opvarende om het leven bij een aanval op twee tankers voor de kust van Irak.
13 minuten geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India is in gesprek met Iran om de veilige doorgang te verzekeren van minstens twintig tankers die in de Straat van Hormuz liggen, melden ingewijden. Donderdagochtend viel Iran twee olietankers aan in Iraakse wateren en woensdagochtend werd ook een Thais schip geraakt dat in de straat lag. Door de smalle waterweg stroomt normaal gesproken een vijfde van de wereldwijde olie, maar is sinds de Iranoorlog in principe gesloten.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De oorlog in Iran en de onrust die dit wereldwijd veroorzaakt, zorgt ervoor dat meer mensen kiezen voor een vakantiebestemming in Europa. Ook worden er meer pakketreizen geboekt, zegt reisorganisatie Sunweb. Ook TUI ziet veranderingen in het zoek- en boekgedrag.
37 minuten geledenWIJCHEN (ANP) - Trailerfabrikant Nooteboom gaat samen met de Duitse wapenfabrikant Rheinmetall zware militaire trailers bouwen. Het familiebedrijf uit Wijchen stapt met Rheinmetall in een snelgroeiende markt.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de verstoringen van de olietransporten uit de regio. De aangekondigde recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) is er vooralsnog niet in geslaagd de oliemarkt te kalmeren.
1 uur geleden