
Zorgen bij boswachters Gooi om verstoren dierenrust
HILVERSUM (ANP) - De boswachters van het Goois Natuurreservaat zien een toenemende verstoring van de dieren door de drukte in de natuurgebieden. Veel mensen gaan de paden af en dat is niet wat de natuurbeschermers willen, omdat juist nu het broedseizoen begint. "Het is belangrijk dat mensen op de paden blijven. Juist nu", luidt hun noodkreet.
Natuurbeschermingsorganisatie Goois Natuurreservaat vraagt aandacht voor de kwetsbare natuur. Hun boswachters hebben een filmpje op YouTube gezet waarin ze hun zorgen uiten.
"De natuur komt uit zijn winterslaap. Vogels gaan broeden in het bos en op de hei. Reeën, vossen, hazen en vele andere dieren maken zich gereed voor een drukke periode met jongen. Ze hebben hierbij rust en ruimte heel hard nodig!"
De boswachters zien als gevolg van de coronamaatregelen veel mensen genieten van de natuur en goed afstand van elkaar houden, maar ook dat steeds meer bezoekers van de paden af gaan. "Het Goois Natuurreservaat heeft een enorm padenstelsel. We hebben maar liefst 83 kilometer aan wandelpaden. Ga dus niet picknicken op de hei of even voetballen, en zoek geen stil plekje op midden in het bos. Houd uw hond aangelijnd waar dat moet. Op deze manier zorgen we voor elkaar en voor de natuur!"
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - NRC is vrijdagavond twee keer in de prijzen gevallen op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht. Tijdens de avond werden de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt, waarmee de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) naar eigen zeggen de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen viert. Ook De Groene Amsterdammer, Investico en NOS op 3 en Zembla wisten een prijs in de wacht te slepen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie voormalige leiders van de PvdA keren zich tegen de weggestemde motie van Kati Piri van GroenLinks-PvdA waarin wordt gevraagd om een tijdelijk volledig wapenembargo tegen Israël. Het gaat om Lodewijk Asscher, Job Cohen en Ad Melkert.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De door Dubai uitgeleverde profvoetballer Quincy Promes (33) is vrijdagavond aangekomen op Schiphol. Dit meldt het Openbaar Ministerie. Vorige week donderdag werd bekend dat hij was gearresteerd in Dubai. Nederland had om zijn uitlevering gevraagd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groot deel van de Ring A10 in Amsterdam is sinds vrijdagavond dicht door het festival dat zaterdagochtend begint op de snelweg. De Ring West, Zuid en Oost, de wegen tussen de afslag naar de A5 en de afslag A10, zijn tot zondagmiddag niet toegankelijk voor het verkeer. Weggebruikers moeten rekening houden met meer dan een uur extra reistijd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De problemen met het systeem voor het aanvragen van schadevergoeding van de NS zijn nog niet verholpen. De vervoerder hoopte dat die voor het weekend opgelost zouden zijn, maar volgens een NS-woordvoerder is er iets nog niet goed. De hoop is nu dat het systeem maandag weer in gebruik kan worden genomen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Spoorbeheerder ProRail waarschuwt voor mogelijke gevolgen op het spoor door de hitte van komend weekend. Bij hoge temperaturen komen op het spoor vaker storingen voor. Medewerkers controleren bij warm weer vaker hoe het spoor erbij ligt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier minderjarigen zijn vrijdag veroordeeld tot werkstraffen van veertig tot vijftig uur voor openlijke geweldpleging. Volgens het Openbaar Ministerie in Den Haag waren ze betrokken bij de grote rellen in Scheveningen op 1 mei en pleegden ze openlijk geweld tegen de politie.
5 uur geleden