
Zorgen Anderlecht om blessure Kompany
SAINT-ÉTIENNE (ANP/BELGA) - Anderlecht moet vrezen dat Vincent Kompany opnieuw lange tijd niet kan spelen. De verdediger van de Belgische club raakte bij een oefenduel bij de Franse club Saint-Étienne geblesseerd. Kompany liep een spierblessure in het bovenbeen op bij een sprintduel en moest meteen naar de kant.
Anderlecht houdt rekening met een ernstige blessure. "Het is nog vroeg om het in te schatten, maar we houden toch rekening met een langere afwezigheid", zei Anderlecht-coach Frank Vercauteren aan Belgische media. "Het is een teken aan de wand dat Vincent niet eens probeerde om verder te spelen." Volgens de coach moet er 24 of 48 uur gewacht worden voordat de ernst van de blessure bekend is.
De Belgische club speelde zaterdag twee oefenwedstrijden tegen Saint-Étienne. Beide duels werden door Anderlecht gewonnen. De eerste wedstrijd, waarin Kompany bij 1-1 naar de kant ging, eindigde in een 2-1-zege voor de bezoekers. Michel Vlap scoorde daarbij uit een strafschop en Kemar Roofe maakte het winnende doelpunt. Het tweede duel won Anderlecht met 1-0.
Kompany keerde vorig seizoen terug bij Anderlecht, waar hij speler/coach zou worden. De club kende een moeizaam seizoen waarin de sterspeler vaak geblesseerd was. In de stilgelegde competitie eindigde Anderlecht als achtste.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
58 minuten geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
1 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
23 uur geleden