Zorgen Anderlecht om blessure Kompany
SAINT-ÉTIENNE (ANP/BELGA) - Anderlecht moet vrezen dat Vincent Kompany opnieuw lange tijd niet kan spelen. De verdediger van de Belgische club raakte bij een oefenduel bij de Franse club Saint-Étienne geblesseerd. Kompany liep een spierblessure in het bovenbeen op bij een sprintduel en moest meteen naar de kant.
Anderlecht houdt rekening met een ernstige blessure. "Het is nog vroeg om het in te schatten, maar we houden toch rekening met een langere afwezigheid", zei Anderlecht-coach Frank Vercauteren aan Belgische media. "Het is een teken aan de wand dat Vincent niet eens probeerde om verder te spelen." Volgens de coach moet er 24 of 48 uur gewacht worden voordat de ernst van de blessure bekend is.
De Belgische club speelde zaterdag twee oefenwedstrijden tegen Saint-Étienne. Beide duels werden door Anderlecht gewonnen. De eerste wedstrijd, waarin Kompany bij 1-1 naar de kant ging, eindigde in een 2-1-zege voor de bezoekers. Michel Vlap scoorde daarbij uit een strafschop en Kemar Roofe maakte het winnende doelpunt. Het tweede duel won Anderlecht met 1-0.
Kompany keerde vorig seizoen terug bij Anderlecht, waar hij speler/coach zou worden. De club kende een moeizaam seizoen waarin de sterspeler vaak geblesseerd was. In de stilgelegde competitie eindigde Anderlecht als achtste.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
29 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
39 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
2 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
12 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
12 uur geleden