
Zorgbond 'niet rouwig' over val kabinet, geen daadkracht gezien
DEN HAAG (ANP) - Vakbond NU'91 is "niet rouwig" om de val van het kabinet. "Helaas hebben we de afgelopen maanden geen daadkracht gezien op het ministerie van VWS", zegt een woordvoerder van de beroepsorganisatie voor de zorg. "Terwijl de problemen in de zorg ongekend groot zijn. Er moet nu echt wat gebeuren en dat heeft ook dit kabinet niet laten zien."
Volgens de vakbond moet er een kabinet komen met daadkrachtige mensen die de zorg veiligstellen voor de toekomst. Dat er nu in afwachting van nieuwe verkiezingen met een demissionair kabinet waarschijnlijk minder plannen worden uitgevoerd, is volgens de woordvoerder niet heel erg. "Er gebeurde al niet zoveel, dus het zal een continuering zijn van wat we zagen. Ik denk dat het goed is dat er nieuwe verkiezingen komen."
NU'91 is niet te spreken over het werk dat zorgminister Fleur Agema (PVV) tot nu toe heeft gedaan. "Het zorgakkoord is tot nu toe niet rond. Als we naar de afgelopen periode kijken dan heeft het ministerie van VWS met geld geschoven ten koste van verplegend personeel en scholing." Agema maakte maandag bekend dat ze deze week overeenstemming hoopte te bereiken over het zorgakkoord.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zorg heeft donderdag een plan gepresenteerd om seksueel grensoverschrijdend gedrag aan te pakken. "Herkennen, erkennen, bespreken", is het motto, "wij willen dat onopmerkzaamheid voor altijd verdwijnt".
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Sporters zouden minder hun hoofd moeten gebruiken om bijvoorbeeld een bal te koppen, en dat kan door spelregels te veranderen. Lichtere ballen kunnen ook helpen. Dat adviseert de Gezondheidsraad. De raad zegt dat 'hoofdcontact' het risico op dementie kan vergroten.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Steden bieden volop kansen om afnemende insectenpopulaties weer te laten groeien, maar die blijven vooralsnog "grotendeels onbenut". Natuur & Milieu en EIS Kenniscentrum Insecten roepen gemeenten en grondeigenaren op dit te verbeteren. Alle 3500 wijken in Nederland zouden volgens de organisaties een "insectenrijk" moeten krijgen, waar insecten goed gedijen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie gebruikt steeds vaker AI en algoritmen. Er bestaat echter geen duidelijke regelgeving hiervoor en toezicht ontbreekt. Zo komen grondrechten van burgers in gevaar, concludeert de Wetenschappelijke Adviesraad Politie in een donderdag gepubliceerd rapport. De raad pleit voor de oprichting van een onafhankelijke commissie die toezicht houdt op de manier waarop de politie gegevens verzamelt en verwerkt.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Tijdens de spoorstaking op vrijdag zullen er wel treinen rijden tussen Amsterdam en luchthaven Schiphol. Volgens de NS rijden er vier keer per uur in beide richtingen Sprinters tussen Amsterdam Centraal en Hoofddorp/Schiphol. Volgens de NS is dat in goed overleg met Schiphol en de vakbonden besloten.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Woensdag 29 oktober is volgens de Kiesraad de eerste reële optie om de Tweede Kamerverkiezingen te houden. Deze datum is dan ook geadviseerd. Hierbij is onder meer gekeken naar de tijd die gemeenten nodig hebben om de verkiezingen goed te kunnen organiseren.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kort geding van de recent gearresteerde advocaat Vito Shukrula tegen de Nederlandse staat donderdag gaat niet door. Dat heeft zijn advocaat Sultan Kat woensdag aan het ANP laten weten. Alle restricties die de advocaten van Shukrula waren opgelegd, zijn ingetrokken, daardoor is er geen reden meer om een kort geding te voeren, aldus de advocaat.
13 uur geleden