
Zorgautoriteit verwacht groot tekort op budget langdurige zorg
DEN HAAG (ANP) - De overheid trekt veel te weinig geld uit voor de langdurige zorg, zegt de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa). Die verwacht dit jaar een tekort van minimaal 54 miljoen euro. Dit kan zelfs oplopen tot 347 miljoen euro.
Het vorige kabinet had in juni nog 76 miljoen euro vrijgemaakt. Volgens de NZa is het nog niet duidelijk of dat extra geld voldoende is om de tekorten op te vangen.
In februari had de NZa nog gezegd dat het budget voor de langdurige zorg voorlopig voldoende zou zijn. Kort erna bepaalden rechters in Den Haag dat de vergoedingen aan zorgaanbieders opnieuw moesten worden berekend. Zij vonden dat zij te weinig geld kregen. Dat kost vermoedelijk 175 miljoen euro, aldus de NZa. Daarnaast draaide de Tweede Kamer een geplande bezuiniging op de langdurige zorg terug, goed voor 193 miljoen euro.
Onder de langdurige zorg vallen bijvoorbeeld de zorg voor ouderen en voor mensen met een beperking.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De stroomstoring in de Willemsspoortunnel in Rotterdam is verholpen, maar de treinen kunnen nog altijd niet rijden tussen Rotterdam en Rotterdam Zuid. Dat komt doordat er nog uitgebreid wordt getest met de systemen in de tunnel, zegt ProRail.
35 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De problemen met het treinverkeer bij Rotterdam door een storing in een spoortunnel duren nog zeker tot zondag 14.15 uur. Dat meldt NS. Er rijden geen hsl-treinen tussen Rotterdam en Breda en ook tussen Rotterdam en Dordrecht rijden geen treinen.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De politie heeft in Breda een 43-jarige man uit Rijsbergen aangehouden, die mogelijk iets te maken heeft met een explosie bij een bedrijf aan de Oosterstraat, aldus de politie op X.
5 uur geledenHORST (ANP) - In de woning in het Limburgse Horst waar mogelijk een gaskraan was opengedraaid is een overleden persoon aangetroffen. Dat meldt de Limburgse politie op Facebook.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de Milieudienst Rijnmond (DCMR) zijn zaterdagavond tientallen klachten binnengekomen over geluidsoverlast door het dance- en technofestival Boothstock in het Kralingse Bos. De klachten komen uit Rotterdam en Capelle aan den IJssel.
15 uur geledenPERPIGNAN (ANP) - Door het begin van de vakantie was het zaterdag erg druk op de Franse snelwegen. Op het drukste moment stond er 1086 kilometer file in Frankrijk, meldt de ANWB. De toeristenorganisatie zag onder meer bijna twee uur vertraging op de A9 van Montpellier naar Perpignan.
19 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het doet Nienke Wijnhoven "pijn" dat Jeroen Rietbergen definitief niet wordt vervolgd in de zedenzaak rondom The Voice of Holland. Nu de juridische weg is afgesloten, is het tijd alles te verwerken, schrijft de zangeres op Instagram.
20 uur geleden