Zorgautoriteit verwacht groot tekort op budget langdurige zorg
DEN HAAG (ANP) - De overheid trekt veel te weinig geld uit voor de langdurige zorg, zegt de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa). Die verwacht dit jaar een tekort van minimaal 54 miljoen euro. Dit kan zelfs oplopen tot 347 miljoen euro.
Het vorige kabinet had in juni nog 76 miljoen euro vrijgemaakt. Volgens de NZa is het nog niet duidelijk of dat extra geld voldoende is om de tekorten op te vangen.
In februari had de NZa nog gezegd dat het budget voor de langdurige zorg voorlopig voldoende zou zijn. Kort erna bepaalden rechters in Den Haag dat de vergoedingen aan zorgaanbieders opnieuw moesten worden berekend. Zij vonden dat zij te weinig geld kregen. Dat kost vermoedelijk 175 miljoen euro, aldus de NZa. Daarnaast draaide de Tweede Kamer een geplande bezuiniging op de langdurige zorg terug, goed voor 193 miljoen euro.
Onder de langdurige zorg vallen bijvoorbeeld de zorg voor ouderen en voor mensen met een beperking.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft er in de Tweede Kamer voor gepleit dat Rusland verantwoordelijk wordt gehouden voor zijn oorlogsdaden. Hij vroeg Tweede Kamerleden en senatoren om pogingen te steunen om Rusland juridisch rekenschap te laten afleggen. "Gerechtigheid moet centraal staan bij het beëindigen van de oorlog."
38 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Hans Schiffers krijgt dit jaar de prestigieuze Marconi Oeuvre Award. Dat heeft AVROTROS, die de uitreiking van de prijs organiseert, dinsdag bekendgemaakt. De jury roemt Schiffers om het feit dat hij "al vier decennia, onafgebroken, een constante en toonaangevende kracht binnen de Nederlandse radio is".
40 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Peter Plasman, raadsman van de aangeefster in de zedenzaak tegen Marco Borsato, vindt het lastig te verteren dat het Openbaar Ministerie afziet van hoger beroep in de zaak.
56 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Het ongeluk op de spoorwegovergang in Oss, dat in september 2018 vier kinderlevens kostte, is niet veroorzaakt door een op hol geslagen Stint. Dat benadrukte advocaat Carry Knoops dinsdag in de inleiding van het pleidooi van het verdedigingsteam op de vijfde zittingsdag in de Stint-zaak.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat niet in hoger beroep in de zaak tegen Marco Borsato. Dat heeft het OM dinsdag bekendgemaakt. Justitie verwacht "dat er een zeer kleine kans is dat het hof, bij de behandeling van de zaak in hoger beroep, wel tot een veroordeling zou komen".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het register van de Raad van Europa voor schade geleden in Oekraïne zijn al zeker 86.000 claims binnengekomen. Dat zegt secretaris-generaal Alain Berset in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is omhooggeschoten. In de nacht van maandag op dinsdag verbleven 2114 mensen in het aanmeldcentrum. Dat zijn er 146 meer dan de nacht ervoor.
1 uur geleden