Zorgautoriteit verwacht groot tekort op budget langdurige zorg
DEN HAAG (ANP) - De overheid trekt veel te weinig geld uit voor de langdurige zorg, zegt de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa). Die verwacht dit jaar een tekort van minimaal 54 miljoen euro. Dit kan zelfs oplopen tot 347 miljoen euro.
Het vorige kabinet had in juni nog 76 miljoen euro vrijgemaakt. Volgens de NZa is het nog niet duidelijk of dat extra geld voldoende is om de tekorten op te vangen.
In februari had de NZa nog gezegd dat het budget voor de langdurige zorg voorlopig voldoende zou zijn. Kort erna bepaalden rechters in Den Haag dat de vergoedingen aan zorgaanbieders opnieuw moesten worden berekend. Zij vonden dat zij te weinig geld kregen. Dat kost vermoedelijk 175 miljoen euro, aldus de NZa. Daarnaast draaide de Tweede Kamer een geplande bezuiniging op de langdurige zorg terug, goed voor 193 miljoen euro.
Onder de langdurige zorg vallen bijvoorbeeld de zorg voor ouderen en voor mensen met een beperking.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
3 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
7 uur geledenHOUTEN (ANP) - Na zonsondergang zondag koelt het flink af, en tijdens koningsnacht blijft het droog. Maandag, Koningsdag, begint zonnig en fris, met in de middag grote temperatuurverschillen door het land. Later op de dag komt er meer bewolking, met af en toe een bui, verwacht Weeronline.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de beloning verhoogd voor informatie die leidt naar de dader van de moord op Mariska Klompenhouwer, de dag voor Koninginnedag, in 2001 in Rotterdam. Het bedrag voor de gouden tip is meer dan verdubbeld, van 11.000 naar 25.000 euro. Daarnaast vraagt de politie rond Koningsnacht extra aandacht voor de moord en zendt Opsporing Verzocht maandag nooit eerder vertoonde bewakingsbeelden uit.
10 uur geleden