Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorgautoriteit moet tarieven huisarts van rechter opnieuw bepalen

Zorgautoriteit moet tarieven huisarts van rechter opnieuw bepalen

DEN HAAG (ANP) - De tarieven die Nederlandse huisartsen in rekening mogen brengen voor de zorg die ze leveren, moeten opnieuw worden vastgesteld. De rechter heeft dat bepaald in een zaak die was aangespannen door huisartsen die bezwaar hadden gemaakt tegen de tarieven die de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft vastgesteld voor dit jaar en 2024.

Het College van Beroep voor het Bedrijfsleven (CBb), de hoogste rechter in dit soort zaken, heeft de NZa opgedragen de tarieven opnieuw vast te stellen. Daarbij mag de autoriteit zich niet meer baseren op kostenonderzoek uit 2015. Om de tarieven te bepalen, had de NZa gekeken naar de kosten die de beroepsgroep in dat jaar maakte en die voor inflatie gecorrigeerd.

Actiegroep De Bevlogen Huisartsen had tijdens de zaak aangevoerd dat het onderzoek van acht jaar geleden niet meer klopt. Zo zouden de kosten voor personeel en huisvesting fors zijn gestegen en kreeg de huisarts ook een zwaarder takenpakket. Er is bijvoorbeeld zorg voor patiënten met (langdurige) coronaklachten bijgekomen en ook in de psychische zorg heeft de huisarts nu een belangrijkere rol, voerden de eisers aan. Een ander argument dat de artsen noemden, is de afspraak uit 2018 dat huisartsen langer de tijd nemen voor consulten met hun patiënten459492289

Op de voet

De NZa wees er juist op dat de omzet en winst van huisartsenpraktijken zijn gestegen. Er zou dus geen sprake zijn van een financieel probleem. Wel erkent ook de zorgautoriteit dat de sector de afgelopen jaren is veranderd.

Het CBb oordeelt dat "op dit moment niet objectief kan worden vastgesteld of de tarieven 2023 en 2024 kostendekkend zijn". Dat betekent niet direct dat die tarieven omhoog moeten, maar dus wel dat de NZa er opnieuw naar moet kijken. Dat die niet op de juiste manier tot stand zijn gekomen, zijn de rechters met de eisers eens.

Veel huisartsen volgden de rechtsgang op de voet. Bij de zaak waren 129 individuele artsen betrokken. Ook de Landelijke Huisartsen Vereniging (LHV) en de Vereniging Praktijkhoudende Huisartsen (VPH) waren partij.

Meer uit Binnenland

OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf die een moeder uit Apeldoorn kreeg voor het ruim twintig jaar mishandelen van haar vier dochters. Het OM had tien jaar cel geëist, de rechtbank gaf haar maandag tien maanden cel.

25 minuten geleden
NPO zendt ook zonder Nederlandse deelname songfestival uit

HILVERSUM (ANP) - De NPO zendt in mei het Eurovisie Songfestival uit op NPO 1, ook nu omroep AVROTROS heeft besloten om in 2026 niet deel te nemen aan de editie in Wenen. Dat meldt de NPO vrijdag.

36 minuten geleden
Rotterdammer (78) vast voor seksueel misbruik Filipijnse kinderen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft deze week een 78-jarige man in Rotterdam opgepakt op verdenking van seksueel misbruik van kinderen in de Filipijnen en het livestreamen daarvan. Hij had volgens het Openbaar Ministerie contact met een Filipijnse vrouw die de livestreams voor hem regelde. De Filipijnse politie arresteerde haar in oktober en bevrijdde toen vier kinderen uit de misbruiksituatie.

1 uur geleden
Greenpeace en Frisse Wind doen aangifte tegen Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Greenpeace en stichting Frisse Wind doen vrijdag bij het Openbaar Ministerie aangifte tegen Tata Steel, laten de organisaties weten. Volgens een recent verslag van de omgevingsdienst is vorig jaar een hogere uitstoot van bepaalde stoffen gemeten door het staalbedrijf in IJmuiden.

3 uur geleden
SWOV: aantal verkeersdoden neemt komende jaren flink toe

DEN HAAG (ANP) - Als het huidige beleid wordt voortgezet, stijgt het aantal verkeersslachtoffers de komende decennia sterk. Het verwachte aantal verkeersdoden ligt in 2040 dan tussen de 720 en 760, tegenover 675 in 2024. Dat staat in een rapport van het Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV).

4 uur geleden
NPO respecteert besluit AVROTROS om songfestival te mijden

HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.

16 uur geleden
Vijf verdachten in soevereinenproces blijven in de cel

LEEUWARDEN (ANP) - De vijf verdachten die donderdag voor de rechtbank verschenen in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, blijven in de cel tot de volgende zitting. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden beslist. Justitie verdenkt de mannen ervan onderdeel te zijn van een groep die een anti-institutioneel gedachtegoed aanhangt en vanuit die overtuiging aanslagen wilde plegen. De verdachten ontkennen dit.

17 uur geleden