'Zorg van dieren in dierentuinen door crisis in gevaar'
LEENS (ANP) - De dierentuinen in Nederland zijn door de uitbraak van het nieuwe coronavirus in grote nood. Belangenvereniging Dier en Park stelt dat de sector dubbel wordt getroffen. Bezoekers zijn niet meer welkom, maar de kosten voor het onderhoud van de dieren en alle verblijven lopen wel door. Minister Carola Schouten (Landbouw en Natuur) zegt dat dierentuinen ook een beroep kunnen doen op de steunmaatregelen, niet alleen voor de personeelskosten. De noodregelingen zijn er ook "op gericht om dit soort situaties te ondervangen", zei ze donderdag.
"De geluiden die het bestuur binnenkrijgt van de leden zijn zorgwekkend. In sommige gevallen staat het water tot aan de lippen en maakt men zich enorme zorgen over het waarborgen van goede zorg voor de dieren", aldus Dier en Park. "Wij weten dat de overheid hard werkt aan steunmaatregelen en dit geeft in veel gevallen een beetje hoop. Het is echter wel zo dat de steunmaatregelen met name zijn gericht op het behoud van banen. Voor de dieren is er voorlopig geen zicht op een steunmaatregel."
Dier en Park heeft zelf al een noodfonds opgericht en financiële reserves aangesproken, maar zegt dat dat niet genoeg is. "We kunnen spreken van een druppel op de gloeiende plaat als inkomsten langdurig uitblijven."
Corona-loket
Kleinere dierenwinkels en -pensions kunnen volgens Schouten ook aankloppen bij het corona-loket voor een bedrag van 4000 euro. Met deze eenmalige gift kunnen ondernemers de eerste acute geldnood verlichten en bijvoorbeeld vaste lasten betalen.
Koninklijke Burgers’ Zoo speelt met onlinebeelden van dieren in het park in op de coronacrisis. Het dierenpark in Arnhem heeft tijdelijk een camera op de savannevlakte geïnstalleerd en deelt de beelden via het eigen YouTube-kanaal. Eerder kwamen al beelden online van de Mangrove, de hal die is ingericht als tropisch vloedbos.
"In deze bijzondere tijd proberen we de dieren uit ons dierenpark door middel van zelfgemaakte video’s zoveel mogelijk bij de mensen thuis te brengen", aldus een woordvoerder. Het Arnhemse dierenpark heeft sinds enkele jaren een eigen filmmaker in dienst die samen met materiaal van de dierverzorgers de socialmediakanalen constant van nieuwe videobeelden voorziet.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.
31 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.
10 uur geleden