Zorg om afgelasting Spelen geen item bij sportbonden
ARNHEM (ANP) - Terwijl de Japanse krant Asahi Shimbun woensdag opriep de Olympische Spelen van Tokio vanwege de coronasituatie in Japan af te gelasten, gaan de voorbereidingen van Nederlandse sporters gewoon door. "Wat kun je ermee, als sportbond?", zegt Ad Roskam, technisch directeur van de Atletiekunie. "De signalen die ik krijg vanuit NOC*NSF of het IOC wijzen niet op een afgelasting", stelt Thorwald Veneberg, algemeen directeur van wielerbond KNWU. "Van sporters hoor ik amper bezorgde geluiden."
Asahi Shimbun, een van de zestig officiële binnenlandse partners van de Spelen in Tokio, vindt de risico's voor de publieke veiligheid en de druk die de Spelen op de zorg leggen vanwege corona te groot. Het artikel werd volop gedeeld, waarschijnlijk door bezorgde tegenstanders van de Spelen. Enquêtes wijzen ook uit dat steeds meer Japanners vanwege een toename van het aantal coronabesmettingen het doorgaan van de Spelen eigenlijk niet meer zien zitten.
"Maar of dat nou voor de meeste Japanners geldt weet ik niet. Het is vaak de zwijgende meerderheid die je niet hoort", stelt Veneberg, wiens bond met veel medaillekandidaten naar Tokio hoopt af te reizen. "Ik denk ook dat de tegenstanders van het doorgaan van de Spelen zich niet bewust zijn van de consequenties, financieel met name."
Zo goed mogelijk voorbereiden
Roskam, eveneens aan het hoofd van een bond met een grote delegatie, zegt de bezorgdheid in Japan wel te snappen. "Zoals wij ook bezorgd waren toen corona hier op zijn hoogtepunt was. Het moet ook serieus genomen worden. Maar wij zijn hier met ons vakgebied bezig. En dat houdt in je zo goed mogelijk voorbereiden op Spelen die doorgaan. Iedere atleet die je het vraagt zal zeggen: ik kan niet anders. Misschien verdringen ze het ook. Het is natuurlijk voor een sporter het beste je niet druk te maken over problemen die er niet zijn. Als bond staan we er net zo in. We spenderen er zo min mogelijk tijd aan. Je kunt niet anders dan je zo goed mogelijk voorbereiden."
Veneberg hoorde amper bezorgde sporters. "We houden geen rekening met afgelasting en gaan volle kracht vooruit. Ik ben er ook van overtuigd dat je de Spelen kunt organiseren zonder dat er contact is met de lokale bevolking. Dat alle betrokkenen in een bubbel zitten, zoals dat nu ook bij andere sportevenementen gebeurt. Het is een hele operatie maar dat geldt sowieso voor de Olympische Spelen."
Meer uit Sport
HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.
10 uur geledenHOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
17 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
2 dagen geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
2 dagen geleden