
Zorg om afgelasting Spelen geen item bij sportbonden
ARNHEM (ANP) - Terwijl de Japanse krant Asahi Shimbun woensdag opriep de Olympische Spelen van Tokio vanwege de coronasituatie in Japan af te gelasten, gaan de voorbereidingen van Nederlandse sporters gewoon door. "Wat kun je ermee, als sportbond?", zegt Ad Roskam, technisch directeur van de Atletiekunie. "De signalen die ik krijg vanuit NOC*NSF of het IOC wijzen niet op een afgelasting", stelt Thorwald Veneberg, algemeen directeur van wielerbond KNWU. "Van sporters hoor ik amper bezorgde geluiden."
Asahi Shimbun, een van de zestig officiële binnenlandse partners van de Spelen in Tokio, vindt de risico's voor de publieke veiligheid en de druk die de Spelen op de zorg leggen vanwege corona te groot. Het artikel werd volop gedeeld, waarschijnlijk door bezorgde tegenstanders van de Spelen. Enquêtes wijzen ook uit dat steeds meer Japanners vanwege een toename van het aantal coronabesmettingen het doorgaan van de Spelen eigenlijk niet meer zien zitten.
"Maar of dat nou voor de meeste Japanners geldt weet ik niet. Het is vaak de zwijgende meerderheid die je niet hoort", stelt Veneberg, wiens bond met veel medaillekandidaten naar Tokio hoopt af te reizen. "Ik denk ook dat de tegenstanders van het doorgaan van de Spelen zich niet bewust zijn van de consequenties, financieel met name."
Zo goed mogelijk voorbereiden
Roskam, eveneens aan het hoofd van een bond met een grote delegatie, zegt de bezorgdheid in Japan wel te snappen. "Zoals wij ook bezorgd waren toen corona hier op zijn hoogtepunt was. Het moet ook serieus genomen worden. Maar wij zijn hier met ons vakgebied bezig. En dat houdt in je zo goed mogelijk voorbereiden op Spelen die doorgaan. Iedere atleet die je het vraagt zal zeggen: ik kan niet anders. Misschien verdringen ze het ook. Het is natuurlijk voor een sporter het beste je niet druk te maken over problemen die er niet zijn. Als bond staan we er net zo in. We spenderen er zo min mogelijk tijd aan. Je kunt niet anders dan je zo goed mogelijk voorbereiden."
Veneberg hoorde amper bezorgde sporters. "We houden geen rekening met afgelasting en gaan volle kracht vooruit. Ik ben er ook van overtuigd dat je de Spelen kunt organiseren zonder dat er contact is met de lokale bevolking. Dat alle betrokkenen in een bubbel zitten, zoals dat nu ook bij andere sportevenementen gebeurt. Het is een hele operatie maar dat geldt sowieso voor de Olympische Spelen."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - De organisatie van Wimbledon heeft excuses gemaakt voor de fout met de automatische lijntechnologie tijdens de wedstrijd tussen de Britse Sonay Kartal en Anastasija Pavljoetsjenkova uit Rusland. Op gamepoint bij de stand 4-4 in de eerste set sloeg Kartal de bal duidelijk uit, maar de 'call' bleef uit. De umpire liet het punt opnieuw spelen, waarna Pavljoetsjenkova haar service verloor.
7 minuten geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Carlos Alcaraz ligt op koers voor zijn derde titel op rij op Wimbledon. De als tweede geplaatste Spanjaard versloeg in de vierde ronde de Rus Andrej Roeblev in vier sets: 6-7 (5) 6-3 6-4 6-4. In de kwartfinale stuit de toernooifavoriet op de Brit Cameron Norrie.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinales bereikt op Wimbledon. De Belarussische nummer 1 van de wereld was in de vierde ronde te sterk voor de Belgische Elise Mertens: 6-4 7-6 (4).
14 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Lando Norris heeft de jubileumrace van de Formule 1 op het circuit van Silverstone gewonnen. De Britse coureur van McLaren profiteerde in een door de regen chaotisch verlopen Grote Prijs van Groot-Brittannië van een tijdstraf voor zijn teamgenoot Oscar Piastri, die het grootste deel van de wedstrijd aan de leiding had gereden.
15 uur geledenBOULOGNE-SUR-MER (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag de tweede etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Lauwin-Planque naar Boulogne-sur-Mer over ruim 208 kilometer, de langste Tourrit van dit jaar. Na een lastige finale sprintte de Nederlander van Alpecin-Deceuninck naar de winst, voor de Sloveen Tadej Pogacar en de Deen Jonas Vingegaard. De ritzege leverde Van der Poel ook de gele trui op. Die nam hij over van zijn Belgische ploeggenoot Jasper Philipsen.
15 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben op het Elite 16-toernooi van Gstaad het brons gepakt. Het Nederlandse duo was zondag in het Zwitserse dorp in drie sets te sterk voor het Braziliaanse duo André Loyola en George Wanderley. De setstanden waren 21-23, 21-17 en 15-10.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Taylor Fritz staat in de kwartfinales van Wimbledon. De als vijfde geplaatste Amerikaan schaarde zich bij de laatste acht nadat zijn tegenstander Jordan Thompson uit Australië geblesseerd moest opgeven. Fritz stond op het moment van de opgave met 6-1 3-0 40-0 voor. Fritz speelt nu tegen de Rus Karen Chatsjanov, die de Pool Kamil Majchrzak versloeg.
18 uur geleden