Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorg om afgelasting Spelen geen item bij sportbonden

Zorg om afgelasting Spelen geen item bij sportbonden

ARNHEM (ANP) - Terwijl de Japanse krant Asahi Shimbun woensdag opriep de Olympische Spelen van Tokio vanwege de coronasituatie in Japan af te gelasten, gaan de voorbereidingen van Nederlandse sporters gewoon door. "Wat kun je ermee, als sportbond?", zegt Ad Roskam, technisch directeur van de Atletiekunie. "De signalen die ik krijg vanuit NOC*NSF of het IOC wijzen niet op een afgelasting", stelt Thorwald Veneberg, algemeen directeur van wielerbond KNWU. "Van sporters hoor ik amper bezorgde geluiden."

Asahi Shimbun, een van de zestig officiële binnenlandse partners van de Spelen in Tokio, vindt de risico's voor de publieke veiligheid en de druk die de Spelen op de zorg leggen vanwege corona te groot. Het artikel werd volop gedeeld, waarschijnlijk door bezorgde tegenstanders van de Spelen. Enquêtes wijzen ook uit dat steeds meer Japanners vanwege een toename van het aantal coronabesmettingen het doorgaan van de Spelen eigenlijk niet meer zien zitten.

"Maar of dat nou voor de meeste Japanners geldt weet ik niet. Het is vaak de zwijgende meerderheid die je niet hoort", stelt Veneberg, wiens bond met veel medaillekandidaten naar Tokio hoopt af te reizen. "Ik denk ook dat de tegenstanders van het doorgaan van de Spelen zich niet bewust zijn van de consequenties, financieel met name."

Zo goed mogelijk voorbereiden

Roskam, eveneens aan het hoofd van een bond met een grote delegatie, zegt de bezorgdheid in Japan wel te snappen. "Zoals wij ook bezorgd waren toen corona hier op zijn hoogtepunt was. Het moet ook serieus genomen worden. Maar wij zijn hier met ons vakgebied bezig. En dat houdt in je zo goed mogelijk voorbereiden op Spelen die doorgaan. Iedere atleet die je het vraagt zal zeggen: ik kan niet anders. Misschien verdringen ze het ook. Het is natuurlijk voor een sporter het beste je niet druk te maken over problemen die er niet zijn. Als bond staan we er net zo in. We spenderen er zo min mogelijk tijd aan. Je kunt niet anders dan je zo goed mogelijk voorbereiden."

Veneberg hoorde amper bezorgde sporters. "We houden geen rekening met afgelasting en gaan volle kracht vooruit. Ik ben er ook van overtuigd dat je de Spelen kunt organiseren zonder dat er contact is met de lokale bevolking. Dat alle betrokkenen in een bubbel zitten, zoals dat nu ook bij andere sportevenementen gebeurt. Het is een hele operatie maar dat geldt sowieso voor de Olympische Spelen."

Meer uit Sport

Van der Poel overtuigt in veldrit Antwerpen bij rentree Van Aert

ANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.

1 uur geleden
Brand wint ook wereldbeker veldrijden in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.

2 uur geleden
Vechtsporter De Ridder treft in maart in UFC Braziliaan Borralho

BREDA (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder neemt het op 7 maart in de Ultimate Fighting Championship (UFC) op tegen de Braziliaan Caio Borralho. Dat meldt de 35-jarige Bredanaar op Instagram. Het gevecht is in Las Vegas.

6 uur geleden
Anthony Joshua slaat Jake Paul knock-out in zesde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.

8 uur geleden
Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

22 uur geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

1 dag geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

1 dag geleden