Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorg om afgelasting Spelen geen item bij sportbonden

Zorg om afgelasting Spelen geen item bij sportbonden

ARNHEM (ANP) - Terwijl de Japanse krant Asahi Shimbun woensdag opriep de Olympische Spelen van Tokio vanwege de coronasituatie in Japan af te gelasten, gaan de voorbereidingen van Nederlandse sporters gewoon door. "Wat kun je ermee, als sportbond?", zegt Ad Roskam, technisch directeur van de Atletiekunie. "De signalen die ik krijg vanuit NOC*NSF of het IOC wijzen niet op een afgelasting", stelt Thorwald Veneberg, algemeen directeur van wielerbond KNWU. "Van sporters hoor ik amper bezorgde geluiden."

Asahi Shimbun, een van de zestig officiële binnenlandse partners van de Spelen in Tokio, vindt de risico's voor de publieke veiligheid en de druk die de Spelen op de zorg leggen vanwege corona te groot. Het artikel werd volop gedeeld, waarschijnlijk door bezorgde tegenstanders van de Spelen. Enquêtes wijzen ook uit dat steeds meer Japanners vanwege een toename van het aantal coronabesmettingen het doorgaan van de Spelen eigenlijk niet meer zien zitten.

"Maar of dat nou voor de meeste Japanners geldt weet ik niet. Het is vaak de zwijgende meerderheid die je niet hoort", stelt Veneberg, wiens bond met veel medaillekandidaten naar Tokio hoopt af te reizen. "Ik denk ook dat de tegenstanders van het doorgaan van de Spelen zich niet bewust zijn van de consequenties, financieel met name."

Zo goed mogelijk voorbereiden

Roskam, eveneens aan het hoofd van een bond met een grote delegatie, zegt de bezorgdheid in Japan wel te snappen. "Zoals wij ook bezorgd waren toen corona hier op zijn hoogtepunt was. Het moet ook serieus genomen worden. Maar wij zijn hier met ons vakgebied bezig. En dat houdt in je zo goed mogelijk voorbereiden op Spelen die doorgaan. Iedere atleet die je het vraagt zal zeggen: ik kan niet anders. Misschien verdringen ze het ook. Het is natuurlijk voor een sporter het beste je niet druk te maken over problemen die er niet zijn. Als bond staan we er net zo in. We spenderen er zo min mogelijk tijd aan. Je kunt niet anders dan je zo goed mogelijk voorbereiden."

Veneberg hoorde amper bezorgde sporters. "We houden geen rekening met afgelasting en gaan volle kracht vooruit. Ik ben er ook van overtuigd dat je de Spelen kunt organiseren zonder dat er contact is met de lokale bevolking. Dat alle betrokkenen in een bubbel zitten, zoals dat nu ook bij andere sportevenementen gebeurt. Het is een hele operatie maar dat geldt sowieso voor de Olympische Spelen."

Meer uit Sport

Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

3 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

5 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

6 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

7 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

7 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

8 uur geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

9 uur geleden