Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorg moet zich voorbereiden op kunstmatige intelligentie

Zorg moet zich voorbereiden op kunstmatige intelligentie

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat de zorg zich voorbereidt op het gebruik van kunstmatige intelligentie (AI). De technologie kan artsen en verpleegkundigen helpen efficiënter te werken en meer te doen in dezelfde tijd. Zo zou de technologie een oplossing kunnen vormen voor de personeelstekorten.

In het vrijdag gepresenteerde regeerprogramma wordt verwezen naar een proef. Daaruit kwam naar voren dat de administratie na een gesprek met een patiënt door AI in minder dan zestien seconden kan worden afgehandeld. Een arts is daar nu zo'n zeven minuten aan kwijt.

De zorg kampt met grote personeelstekorten, en die worden de komende jaren alleen maar erger. Volgens zorgminister Fleur Agema is het niet mogelijk om genoeg mensen van buiten de zorg te werven, want ook andere sectoren kampen met tekorten. "We zullen het moeten doen met de mensen die nu al in de zorg werken en de natuurlijke aanwas", staat in het regeerprogramma. Dat stelt ook: "Als we de administratietijd weten te halveren naar zo'n 20 procent van de werktijd, zijn we er voor de komende jaren al."

Als voorbeeld noemt het kabinet de ouderenzorg. De tijd die medewerkers kwijt zijn aan administratie moet in de komende jaren gehalveerd worden, mede dankzij AI. "Denk alleen al aan de dagelijkse overdrachten van bewonersdossiers tussen de verschillende diensten."

Meer uit Gezond

Kabinet zet bezuiniging van 88 miljoen op gehandicaptenzorg door

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet een bezuiniging van 88 miljoen euro op gehandicaptenzorg door die het vorige kabinet al had aangekondigd, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Hierdoor wordt vanaf volgend jaar gekort op de maximumtarieven voor sommige behandelingen.

6 uur geleden
In paar uur een ton opgehaald voor alternatieve eendenbek

DELFT (ANP) - De crowdfunding voor de ontwikkeling van een alternatief voor het speculum heeft het streefbedrag van 100.000 euro opgehaald. Het bedrag liep vrijdagavond binnen een paar uur op tot ruim een ton.

7 uur geleden
Ruim 50.000 euro opgehaald voor alternatieve eendenbek

DELFT (ANP) - Met een crowdfunding is tot dusver ruim 50.000 euro opgehaald voor de ontwikkeling van een alternatief voor het speculum, oftewel de eendenbek. Dat is een medisch instrument dat artsen gebruiken voor gynaecologisch onderzoek.

8 uur geleden
Prijs voor onderzoek naar gezonder leven kinderen in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Voedingswetenschapper Jaap Seidell van de Vrije Universiteit heeft een prijs gekregen voor zijn inspanningen voor een gezondere leefomgeving voor kinderen in Amsterdam. Deze Impact Award wordt eenmalig toegekend in het kader van Amsterdam 750 jaar.

2 dagen geleden
Jansen roept op: geen staalslakken waar kinderen spelen

DEN HAAG (ANP) - Gebruik staalslakken niet op plekken waar kinderen spelen. Die oproep doet staatssecretaris Chris Jansen (Milieu) "met klem" in een brief aan de Tweede Kamer. Bij kinderen bestaat de kans op "hand-mondcontact bij het buitenspelen". In de regels rond het materiaal is dat nog niet meegenomen.

3 dagen geleden
Terugroepactie broodmix Holland & Barrett om schadelijke stoffen

AMSTERDAM (ANP) - Producent Holland & Barrett roept een bepaalde broodmix terug omdat er in het product mogelijk schadelijke stoffen zitten, meldt het bedrijf dinsdag. Het gaat om Schär Mix It Dunkel Rustico Broodmix in een verpakking van 1 kilogram.

3 dagen geleden
Meer dan kwart van de jongvolwassenen rookt of vapet soms

DEN HAAG (ANP) - Ruim een kwart van de jonge volwassenen rookt weleens een sigaret of een elektronische sigaret. Dat is meer dan bij andere volwassenen, heeft statistiekbureau CBS uitgerekend.

3 dagen geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!