Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zorg minder voor Caribische studenten: ze krijgen van tevoren BSN

Zorg minder voor Caribische studenten: ze krijgen van tevoren BSN

DEN HAAG (ANP) - Aspirant-studenten uit de Caribische eilanden krijgen in 2024 al een burgerservicenummer (BSN) voordat ze de overtocht naar Nederland maken. Tot nog toe kregen ze pas een BSN nadat ze hier waren geland. Zonder nummer kunnen ze van tevoren geen bankrekening of DigiD regelen en komen ze ook moeilijk aan een kamer. Staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Koninkrijksrelaties) hoopt de problemen hiermee op te lossen.

Op dit moment krijgen studenten uit Aruba, Curaçao, Bonaire, Sint Maarten, Sint Eustatius en Saba pas een BSN als ze in Nederland zijn en zich inschrijven bij een gemeente. Vanaf volgend jaar kan dat meteen worden geregeld als ze studiefinanciering aanvragen bij de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO). Ook mbo-studenten onder de 18 jaar kunnen hier gebruik van maken.

Pas in 2024 heeft deze wijziging in de praktijk effect omdat DUO tijd nodig heeft om zijn systemen aan te passen. De Nederlandse overheid wil studenten individueel helpen als ze tot die tijd tegen problemen aanlopen omdat ze lang moeten wachten voordat ze een BSN hebben.

Jongeren uit Caribisch Nederland lopen tegen allerlei hindernissen op als ze in Nederland komen studeren, stelde de Nationale ombudsman onlangs nogmaals in een rapport. Deze studenten voelen zich slecht geïnformeerd over onder meer hun studie en lopen tegen bureaucratie op, bijvoorbeeld waar het gaat om het BSN. "Velen van hen hebben dan ook moeite om al die dingen geregeld te krijgen en hebben daardoor soms bij voorbaat al een achterstand bij hun studie", aldus Van Huffelen.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

11 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

12 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

13 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

14 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

15 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

16 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

16 uur geleden