Zoon van Van Bommel debuteert voor AZ in Eredivisie
ALKMAAR (ANP) - Ruben van Bommel maakt als basisspeler zijn debuut in de Eredivisie voor AZ. Trainer Pascal Jansen heeft de 19-jarige zoon van oud-topvoetballer Mark van Bommel een basisplaats gegeven in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles (aftrap 14.30 uur). Van Bommel mocht donderdag in Andorra als invaller een kwartier meedoen in het met 1-0 gewonnen duel met Santa Coloma in de derde voorronde van de Conference League.
AZ nam de aanvaller deze zomer over van MVV Maastricht. Van Bommel maakte afgelopen seizoen vijftien doelpunten voor de Limburgers in de Keuken Kampioen Divisie.
Jesper Karlsson, die tegen Santa Coloma na 75 minuten plaatsmaakte voor Van Bommel, ontbreekt tegen Go Ahead Eagles in de Alkmaarse selectie. Jens Odgaard krijgt voorin de voorkeur boven Mayckel Lahdo. AZ speelt donderdag voor eigen publiek de return tegen Santa Coloma en hoopt zich dan te plaatsen voor de play-offs van de Conference League.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Telstar heeft in de uitwedstrijd bij Excelsior een voorsprong van twee doelpunten uit handen gegeven. Het werd in Rotterdam 2-2.
1 minuut geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft de overtuigende bekeroverwinning op Ajax (6-0) geen goed vervolg kunnen geven in de Eredivisie. PEC Zwolle was op eigen veld met 3-1 te sterk voor de ploeg van trainer Maarten Martens.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Bayern München heeft het competitieduel bij nummer 4 RB Leipzig ruim gewonnen: 1-5. De regerend kampioen en koploper kwam in het oosten van Duitsland op achterstand, maar zette dat in de tweede helft recht. In de laatste tien minuten scoorde Bayern drie keer.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Arsenal heeft op bezoek bij Nottingham Forest, de nummer 17 van de Premier League, met 0-0 gelijkgespeeld. De koploper loopt daarmee 1 punt uit op de huidige nummer 2 Manchester City, dat eerder op zaterdag verloor van Manchester United. Aston Villa, dat net als City een achterstand van 7 punten heeft op Arsenal, komt zondag nog in actie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim vindt dat Ajax onnodig punten heeft verspeeld tegen Go Ahead Eagles (2-2). "We hadden bij rust met 3-0 of 4-0 moeten voorstaan", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff bevestigd. De 51-jarige zoon van de legendarische nummer 14 is een contract tot medio 2028 overeengekomen. Hij gaat in februari aan de slag als opvolger van Alex Kroes, die zijn functie na het ontslag van trainer John Heitinga ter beschikking stelde.
1 uur geledenCASABLANCA (ANP) - Nigeria heeft voor de negende keer de troostfinale van de Afrika Cup gewonnen. De ploeg won in Casablanca de strijd om het brons van Egypte na strafschoppen. Nadat Ademola Lookman de vierde penalty had verzilverd, was de winst zeker.
1 uur geleden