Zoon van Van Bommel debuteert voor AZ in Eredivisie
ALKMAAR (ANP) - Ruben van Bommel maakt als basisspeler zijn debuut in de Eredivisie voor AZ. Trainer Pascal Jansen heeft de 19-jarige zoon van oud-topvoetballer Mark van Bommel een basisplaats gegeven in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles (aftrap 14.30 uur). Van Bommel mocht donderdag in Andorra als invaller een kwartier meedoen in het met 1-0 gewonnen duel met Santa Coloma in de derde voorronde van de Conference League.
AZ nam de aanvaller deze zomer over van MVV Maastricht. Van Bommel maakte afgelopen seizoen vijftien doelpunten voor de Limburgers in de Keuken Kampioen Divisie.
Jesper Karlsson, die tegen Santa Coloma na 75 minuten plaatsmaakte voor Van Bommel, ontbreekt tegen Go Ahead Eagles in de Alkmaarse selectie. Jens Odgaard krijgt voorin de voorkeur boven Mayckel Lahdo. AZ speelt donderdag voor eigen publiek de return tegen Santa Coloma en hoopt zich dan te plaatsen voor de play-offs van de Conference League.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
32 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
33 minuten geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
34 minuten geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Antwerp FC kan voorlopig niet beschikken over Vincent Janssen. De 31-jarige Nederlandse aanvoerder heeft vrijdag een knieoperatie ondergaan en staat meerdere weken aan de kant. Dat meldt Antwerp FC via sociale media.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de laatste weken van dit jaar niet beschikken over Naci Ünüvar. De aanvaller liep deze week tijdens de training een spierblessure op, meldt de Enschedese club.
4 uur geleden