Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoon van Noorse prinses gearresteerd voor verkrachting

Zoon van Noorse prinses gearresteerd voor verkrachting

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse prinses Mette-Marit, is maandagavond in Oslo gearresteerd op verdenking van verkrachting. Høiby zou iemand hebben verkracht die bewusteloos was of zich om andere redenen niet kon verzetten, meldde de Noorse krant Dagbladet dinsdag.

Het gaat om seksueel contact zonder geslachtsgemeenschap. De juridisch adviseur van het vermeende slachtoffer laat aan de krant weten dat de politie het onderzoek is begonnen zonder aangifte van zijn cliënt. De veiligheidsdienst van het koninklijk huis heeft Dagbladet laten weten op de hoogte te zijn van de arrestatie. De advocaat van Høiby heeft nog niet gereageerd.

Høiby werd eerder al verdacht van het fysiek en psychisch mishandelen van drie ex-partners. Hij werd begin augustus al eens gearresteerd toen hij zijn toenmalige vriendin zou hebben aangevallen. Die aanklacht tegen Høiby is nu ook uitgebreid met "misbruik". Høiby wordt daarnaast verdacht van het online met de dood bedreigen van een man.

Kroonprins Haakon, de stiefvader van Høiby, krijgt bij ieder bezoek dat hij aflegt veel vragen van de pers. Hij zei eerder niet inhoudelijk te willen reageren op de zaak. De kroonprins zei wel dat het logisch is dat er veel meningen zijn. "Tegelijkertijd proberen we ons werk te doen en moet de politie de zaak afhandelen."

Meer uit Buitenland

Netanyahu belooft actie tegen extremistische kolonisten Westoever

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het optreden van "een handvol extremistische" Joodse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever veroordeeld en heeft beloofd zich persoonlijk bezig te houden met het probleem van de gewelddadige kolonisten.

2 uur geleden
Paus wil klimaatactie: wij falen in bescherming van planeet

BELÉM (ANP) - Sterke en snelle klimaatactie is noodzakelijk om de planeet te beschermen, benadrukt paus Leo XIV maandag in een videoboodschap bij een speciale bijeenkomst in het Amazonemuseum in Belém. In die Braziliaanse stad wordt momenteel de klimaattop (COP30) gehouden. "De schepping schreeuwt het uit in overstromingen, droogtes, stormen en meedogenloze hitte", zei de paus, die vervolgde dat de klimaatactie tot nu toe faalt.

3 uur geleden
VN akkoord met internationale troepenmacht naar Gazastrook

NEW YORK (ANP/RTR/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft ingestemd met het plan om een internationale troepenmacht naar de Palestijnse Gazastrook te sturen. De missie maakt deel uit van het vredesplan van de Amerikaanse president Donald Trump voor Gaza, dat door de raad werd gesteund.

4 uur geleden
NBC: dinsdag stemming over vrijgave Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP) - Het Huis van Afgevaardigden van het Amerikaanse parlement stemt dinsdag over de vrijgave van de zogenoemde Epstein-documenten over een spraakmakend misbruikschandaal tot in de hoogste kringen. De kans is groot dat een duidelijke meerderheid openbaarmaking zal afdwingen.

4 uur geleden
Denen komen in Belém met hoogste klimaatambitie voor 2035

BELÉM (ANP) - Denemarken heeft op de klimaattop in Belém een nieuwe nationale klimaatambitie voor 2035 bekendgemaakt, waarmee het land meteen wereldwijd koploper wordt. De Deense regering komt met een bindend doel van minimaal 82 procent minder uitstoot van broeikasgassen in 2035 dan in 1990.

6 uur geleden
EU komt België tegemoet voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Als de Europese Unie ervoor kiest om bevroren Russische tegoeden te gebruiken voor een lening aan Oekraïne, delen alle EU-lidstaten eventuele risico's. Dit stelt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie voor in een notitie die naar de lidstaten is gestuurd. Von der Leyen hoopt hiermee de bezwaren van België weg te nemen.

6 uur geleden
Hoekstra benadrukt leiderschapsrol EU op klimaattop in Belém

BELÉM (ANP) - De Europese Unie vervult nog altijd een belangrijke leiderschapsrol in de onderhandelingen die momenteel gaande zijn tijdens de klimaattop in het Braziliaanse Belém, verzekert Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). Met twijfels van milieuorganisaties over de opgestelde doelen voor 2035 en 2040 is hij het niet eens. "Kijk naar wat hier echt op tafel ligt in termen van ambities en plannen", zegt hij. "Met uitzondering van Groot-Brittannië is er niemand die net zoveel doet als de Europese Unie."

9 uur geleden