Zoon van Noorse prinses gearresteerd voor verkrachting
OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse prinses Mette-Marit, is maandagavond in Oslo gearresteerd op verdenking van verkrachting. Høiby zou iemand hebben verkracht die bewusteloos was of zich om andere redenen niet kon verzetten, meldde de Noorse krant Dagbladet dinsdag.
Het gaat om seksueel contact zonder geslachtsgemeenschap. De juridisch adviseur van het vermeende slachtoffer laat aan de krant weten dat de politie het onderzoek is begonnen zonder aangifte van zijn cliënt. De veiligheidsdienst van het koninklijk huis heeft Dagbladet laten weten op de hoogte te zijn van de arrestatie. De advocaat van Høiby heeft nog niet gereageerd.
Høiby werd eerder al verdacht van het fysiek en psychisch mishandelen van drie ex-partners. Hij werd begin augustus al eens gearresteerd toen hij zijn toenmalige vriendin zou hebben aangevallen. Die aanklacht tegen Høiby is nu ook uitgebreid met "misbruik". Høiby wordt daarnaast verdacht van het online met de dood bedreigen van een man.
Kroonprins Haakon, de stiefvader van Høiby, krijgt bij ieder bezoek dat hij aflegt veel vragen van de pers. Hij zei eerder niet inhoudelijk te willen reageren op de zaak. De kroonprins zei wel dat het logisch is dat er veel meningen zijn. "Tegelijkertijd proberen we ons werk te doen en moet de politie de zaak afhandelen."
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft de Amerikaanse president Donald Trump bedankt voor zijn bereidheid het bestand met Iran te verlengen. "Ik hoop oprecht dat beide partijen het staakt-het-vuren zullen blijven respecteren en tijdens de tweede gespreksronde die gepland staat in Islamabad een alomvattend 'vredesakkoord' kunnen sluiten om definitief een einde te maken aan het conflict", schreef hij op X.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Britse parlement heeft ingestemd met een levenslang rookverbod voor jongere generaties. Dat betekent dat iedereen die na 2008 is geboren nooit meer tabaksproducten zoals sigaretten mag kopen, schrijven Britse media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verlengt het bestand met Iran tot het overleg met het land is afgerond. Dat schrijft hij op zijn platform Truth Social.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi heeft kort voor het aflopen van het staakt-het-vuren uitgehaald naar de VS. "Het blokkeren van Iraanse havens is een oorlogsdaad en dus een schending van het bestand. Het aanvallen van een koopvaardijschip en het gijzelen van de bemanning is een nog ernstigere schending", schrijft hij op X.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon zegt een half miljard euro nodig te hebben om de humanitaire crisis in het land te bestrijden. Dat verklaarde premier Nawaf Salam tijdens een persconferentie in Parijs met de Franse president Emmanuel Macron.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Justitie in Iran ontkent dat acht vrouwen op het punt staan geëxecuteerd te worden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump om hun vrijlating had gevraagd. "Trump is opnieuw misleid door nepnieuws", staat op de site van de Iraanse rechtspraak, Mizan Online.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Ierland, Slovenië en Spanje vonden bij een vergadering tussen EU-buitenlandministers niet genoeg medestanders om het associatieverdrag tussen de EU en Israël gedeeltelijk op te schorten. Daarvoor is een zogenaamde 'gekwalificeerde meerderheid' van de lidstaten nodig. Die kon als verwacht niet worden gevonden, meldde EU-buitenlandchef Kaja Kallas na de bespreking in Luxemburg.
4 uur geleden