Zoon van Noorse prinses gearresteerd voor verkrachting
OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby, de zoon van de Noorse prinses Mette-Marit, is maandagavond in Oslo gearresteerd op verdenking van verkrachting. Høiby zou iemand hebben verkracht die bewusteloos was of zich om andere redenen niet kon verzetten, meldde de Noorse krant Dagbladet dinsdag.
Het gaat om seksueel contact zonder geslachtsgemeenschap. De juridisch adviseur van het vermeende slachtoffer laat aan de krant weten dat de politie het onderzoek is begonnen zonder aangifte van zijn cliënt. De veiligheidsdienst van het koninklijk huis heeft Dagbladet laten weten op de hoogte te zijn van de arrestatie. De advocaat van Høiby heeft nog niet gereageerd.
Høiby werd eerder al verdacht van het fysiek en psychisch mishandelen van drie ex-partners. Hij werd begin augustus al eens gearresteerd toen hij zijn toenmalige vriendin zou hebben aangevallen. Die aanklacht tegen Høiby is nu ook uitgebreid met "misbruik". Høiby wordt daarnaast verdacht van het online met de dood bedreigen van een man.
Kroonprins Haakon, de stiefvader van Høiby, krijgt bij ieder bezoek dat hij aflegt veel vragen van de pers. Hij zei eerder niet inhoudelijk te willen reageren op de zaak. De kroonprins zei wel dat het logisch is dat er veel meningen zijn. "Tegelijkertijd proberen we ons werk te doen en moet de politie de zaak afhandelen."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.
5 uur geledenSINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
12 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
13 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
13 uur geleden