Zoon van beruchte drugsbaron 'El Chapo' uitgeleverd aan de VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - Ovidio Guzmán, de zoon van de beruchte Mexicaanse drugsbaron Joaquín 'El Chapo' Guzmán, is vrijdag uitgeleverd aan de Verenigde Staten. Dat zei de Amerikaanse minister van Justitie Merrick Garland in een verklaring.
"Vandaag, als het resultaat van een samenwerking tussen de Amerikaanse en Mexicaanse wetshandhavers, is Ovidio Guzmán Lopez, een leider van het Sinaloa-kartel uitgeleverd aan de Verenigde Staten", zei Garland.
Al eerder dit jaar hadden de VS om zijn uitlevering gevraagd, maar een rechter stemde daar toen niet mee in. Guzmán werd in januari gearresteerd na intense vuurgevechten waarbij tientallen doden vielen.
In 2019 zat Guzmán ook even vast, maar hij werd toen vrijgelaten omdat de Mexicaanse autoriteiten het gewelddadige kartel niet in toom konden houden. Hij wordt naast het leiden van het drugskartel verdacht van verschillende opdrachten tot moorden.
El Chapo zit al vast in de VS. Hij heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen voor moord, drugssmokkel en witwassen.
Emma Coronel, de vrouw van El Chapo, werd deze maand vrijgelaten uit een Amerikaanse gevangenis. Ze zat een gevangenisstraf van drie jaar uit voor drugssmokkel en witwassen, maar kwam vervroegd vrij.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn luchtruim heropend na een sluiting van bijna vijf uur vanwege mogelijke militaire acties van de Verenigde Staten.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties komt donderdagmiddag samen om de situatie in Iran te bespreken. Dat heeft de voorzitter van de raad laten weten.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De eerste Franse militairen die het land naar Groenland stuurt, zijn vertrokken. Dat heeft president Emmanuel Macron aangekondigd. Hij maakte niet bekend om hoeveel militairen het gaat, maar zei wel dat er meer zullen volgen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met persbureau Reuters uitgehaald naar de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens Trump is het niet Rusland, maar Oekraïne dat een vredesakkoord in de weg staat.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/AFP) - Het platform X van Elon Musk neemt maatregelen om te voorkomen dat AI-chatbot Grok beelden genereert waarop echte mensen zijn uitgekleed. Het bedrijf kondigde de ingreep alleen aan voor landen waar het delen van dergelijke beelden in strijd is met de wet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Republikeinen in de Amerikaanse Senaat hebben het nagenoeg onmogelijk gemaakt voor de initiatiefnemers van een resolutie die de macht van president Donald Trump zou inperken bij militair ingrijpen in Venezuela. Na een procedurele ingreep zouden er meer stemmen voor de resolutie nodig zijn dan er medestanders zijn.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.
4 uur geleden