Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoon van beruchte drugsbaron 'El Chapo' uitgeleverd aan de VS

Zoon van beruchte drugsbaron 'El Chapo' uitgeleverd aan de VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - Ovidio Guzmán, de zoon van de beruchte Mexicaanse drugsbaron Joaquín 'El Chapo' Guzmán, is vrijdag uitgeleverd aan de Verenigde Staten. Dat zei de Amerikaanse minister van Justitie Merrick Garland in een verklaring.

"Vandaag, als het resultaat van een samenwerking tussen de Amerikaanse en Mexicaanse wetshandhavers, is Ovidio Guzmán Lopez, een leider van het Sinaloa-kartel uitgeleverd aan de Verenigde Staten", zei Garland.

Al eerder dit jaar hadden de VS om zijn uitlevering gevraagd, maar een rechter stemde daar toen niet mee in. Guzmán werd in januari gearresteerd na intense vuurgevechten waarbij tientallen doden vielen.

In 2019 zat Guzmán ook even vast, maar hij werd toen vrijgelaten omdat de Mexicaanse autoriteiten het gewelddadige kartel niet in toom konden houden. Hij wordt naast het leiden van het drugskartel verdacht van verschillende opdrachten tot moorden.

El Chapo zit al vast in de VS. Hij heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen voor moord, drugssmokkel en witwassen.

Emma Coronel, de vrouw van El Chapo, werd deze maand vrijgelaten uit een Amerikaanse gevangenis. Ze zat een gevangenisstraf van drie jaar uit voor drugssmokkel en witwassen, maar kwam vervroegd vrij.

Meer uit Buitenland

Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

3 minuten geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

1 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

1 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

1 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

2 uur geleden
Palestijnse groep Hamas vraagt Iran geen Golfstaten te bestoken

TEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.

5 uur geleden
'Noord-Korea heeft tien ballistische raketten afgevuurd'

SEOUL (ANP/RTR) - Noord-Korea heeft zaterdag tien ballistische raketten afgevuurd in de richting van de Japanse Zee. Dat meldt het Zuid-Koreaanse leger.

7 uur geleden