Zoon van beruchte drugsbaron 'El Chapo' uitgeleverd aan de VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - Ovidio Guzmán, de zoon van de beruchte Mexicaanse drugsbaron Joaquín 'El Chapo' Guzmán, is vrijdag uitgeleverd aan de Verenigde Staten. Dat zei de Amerikaanse minister van Justitie Merrick Garland in een verklaring.
"Vandaag, als het resultaat van een samenwerking tussen de Amerikaanse en Mexicaanse wetshandhavers, is Ovidio Guzmán Lopez, een leider van het Sinaloa-kartel uitgeleverd aan de Verenigde Staten", zei Garland.
Al eerder dit jaar hadden de VS om zijn uitlevering gevraagd, maar een rechter stemde daar toen niet mee in. Guzmán werd in januari gearresteerd na intense vuurgevechten waarbij tientallen doden vielen.
In 2019 zat Guzmán ook even vast, maar hij werd toen vrijgelaten omdat de Mexicaanse autoriteiten het gewelddadige kartel niet in toom konden houden. Hij wordt naast het leiden van het drugskartel verdacht van verschillende opdrachten tot moorden.
El Chapo zit al vast in de VS. Hij heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen voor moord, drugssmokkel en witwassen.
Emma Coronel, de vrouw van El Chapo, werd deze maand vrijgelaten uit een Amerikaanse gevangenis. Ze zat een gevangenisstraf van drie jaar uit voor drugssmokkel en witwassen, maar kwam vervroegd vrij.
Meer uit Buitenland
NOVGOROD (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne heeft geprobeerd het buitenverblijf van de Russische president Vladimir Poetin in Novgorod aan te vallen. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov volgens staatspersbureau Interfax. Hij zegt dat Moskou daarom zijn standpunt in de vredesonderhandelingen met Oekraïne zal herzien.
1 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney staat vlak voor de jaarwisseling stil bij de dodelijke aanslag op Bondi Beach. Een uur voor 2026 wordt een minuut stilte gehouden en wordt een menora geprojecteerd op de Sydney Harbour Bridge, waar het nieuwe jaar traditioneel met een grote vuurwerkshow wordt ingeluid.
2 uur geledenSAINT-TROPEZ (ANP/AFP) - De Franse filmster en activiste Brigitte Bardot wordt volgens een vriendin "in alle eenvoud en nederigheid" begraven in haar tuin aan zee. In Frankrijk woedt een discussie over de uitvaart van de beroemdheid, omdat ze op latere leeftijd rechtse denkbeelden verspreidde en politica Marine Le Pen enthousiast heeft gesteund. Verscheidene rechtse politici willen dat president Macron een nationaal eerbetoon organiseert.
3 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese militaire oefeningen bij Taiwan hebben dinsdag grote gevolgen voor de luchtvaart rondom het eiland. Volgens het Taiwanese transportministerie worden 857 vluchten getroffen. Het gaat daarbij om meer dan 100.000 passagiers van internationale vluchten en circa 6000 van binnenlandse vluchten.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin verwacht dat de Russische president Vladimir Poetin snel weer gaat bellen met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. De twee spraken elkaar zondag ook al, voordat Trump de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving voor gesprekken over het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise krijgsmacht beschuldigt Cambodja ervan het staakt-het-vuren tussen de landen te hebben geschonden met meer dan 250 drones. Het huidige bestand ging afgelopen zaterdag in, na bijna drie weken van dodelijke gevechten aan de grens.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In het zondag besproken ontwerp voor een vredesregeling tussen Oekraïne en Rusland bieden de VS volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky veiligheidsgaranties voor zijn land gedurende vijftien jaar. Zelensky zei daarbij dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om garanties tot vijftig jaar had gevraagd. Hij hoopt op langere garanties en dat die onmiddellijk ingaan wanneer een vredesregeling wordt gesloten.
7 uur geleden