Zoon van beruchte drugsbaron 'El Chapo' uitgeleverd aan de VS
WASHINGTON (ANP/RTR) - Ovidio Guzmán, de zoon van de beruchte Mexicaanse drugsbaron Joaquín 'El Chapo' Guzmán, is vrijdag uitgeleverd aan de Verenigde Staten. Dat zei de Amerikaanse minister van Justitie Merrick Garland in een verklaring.
"Vandaag, als het resultaat van een samenwerking tussen de Amerikaanse en Mexicaanse wetshandhavers, is Ovidio Guzmán Lopez, een leider van het Sinaloa-kartel uitgeleverd aan de Verenigde Staten", zei Garland.
Al eerder dit jaar hadden de VS om zijn uitlevering gevraagd, maar een rechter stemde daar toen niet mee in. Guzmán werd in januari gearresteerd na intense vuurgevechten waarbij tientallen doden vielen.
In 2019 zat Guzmán ook even vast, maar hij werd toen vrijgelaten omdat de Mexicaanse autoriteiten het gewelddadige kartel niet in toom konden houden. Hij wordt naast het leiden van het drugskartel verdacht van verschillende opdrachten tot moorden.
El Chapo zit al vast in de VS. Hij heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen voor moord, drugssmokkel en witwassen.
Emma Coronel, de vrouw van El Chapo, werd deze maand vrijgelaten uit een Amerikaanse gevangenis. Ze zat een gevangenisstraf van drie jaar uit voor drugssmokkel en witwassen, maar kwam vervroegd vrij.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
6 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
7 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
10 uur geleden