Zoon Trump aangekomen in Groenland
NUUK (ANP/AFP) - Donald Trump junior, de zoon van aankomend Amerikaans president Donald Trump, is aangekomen in Groenland. Op videobeelden is te zien dat een Boeing 757 met het woord Trump op de romp landt in hoofdstad Nuuk.
Donald Trump senior maakt er geen geheim van dat hij Groenland graag bij de VS wil voegen. Daar zullen ook de Groenlanders enorm van profiteren, voorspelde hij maandag op zijn platform Truth Social. "Groenland is een ongelofelijke plaats", schreef Trump, die later deze maand aantreedt als president. "We zullen het koesteren en beschermen tegen de erg boze buitenwereld. Maak Groenland weer groots."
De Republikein schreef dat zijn zoon Donald Trump jr. en andere vertegenwoordigers op het grondstofrijke eiland "prachtige plekken" gaan bezoeken. De jongere Trump beklemtoonde zelf op sociale media dat het bezoek niet is bedoeld om "Groenland te kopen". Hij stelt dat het gaat om een toeristische reis. Zijn vader heeft niet alleen zijn oog op Groenland laten vallen, maar betoogde deze week ook dat het samenvoegen van de VS en Canada grote voordelen kan hebben voor de Canadezen.
De Deense premier Mette Frederiksen benadrukte ondertussen op televisie dat de Groenlanders zelf mogen beslissen over hun toekomst. "Groenland is van de Groenlanders", aldus de regeringschef. Ze benadrukte ook dat het gebied "niet te koop is". Groenland maakt deel uit van het koninkrijk Denemarken, maar heeft wel een autonome status. Er wonen op het enorme eiland ongeveer 57.000 mensen.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zal in de Gazastrook aanwezig blijven, stelt minister van Defensie Israel Katz. Hij zei dat er een aantal buitenposten moeten worden opgezet in het noorden van het Palestijnse gebied, ondanks dat in het plan van het staakt-het-vuren staat dat Israël zich volledig zou terugtrekken uit Gaza.
4 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische regering en de Houthi's hebben bijna 3000 gevangenen geruild, melden beide kanten. Die deal kwam tot stand na onderhandelingen tussen beide partijen in buurland Oman.
5 uur geleden