Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoon Trump aangekomen in Groenland

Zoon Trump aangekomen in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Donald Trump junior, de zoon van aankomend Amerikaans president Donald Trump, is aangekomen in Groenland. Op videobeelden is te zien dat een Boeing 757 met het woord Trump op de romp landt in hoofdstad Nuuk.

Donald Trump senior maakt er geen geheim van dat hij Groenland graag bij de VS wil voegen. Daar zullen ook de Groenlanders enorm van profiteren, voorspelde hij maandag op zijn platform Truth Social. "Groenland is een ongelofelijke plaats", schreef Trump, die later deze maand aantreedt als president. "We zullen het koesteren en beschermen tegen de erg boze buitenwereld. Maak Groenland weer groots."

De Republikein schreef dat zijn zoon Donald Trump jr. en andere vertegenwoordigers op het grondstofrijke eiland "prachtige plekken" gaan bezoeken. De jongere Trump beklemtoonde zelf op sociale media dat het bezoek niet is bedoeld om "Groenland te kopen". Hij stelt dat het gaat om een toeristische reis. Zijn vader heeft niet alleen zijn oog op Groenland laten vallen, maar betoogde deze week ook dat het samenvoegen van de VS en Canada grote voordelen kan hebben voor de Canadezen.

De Deense premier Mette Frederiksen benadrukte ondertussen op televisie dat de Groenlanders zelf mogen beslissen over hun toekomst. "Groenland is van de Groenlanders", aldus de regeringschef. Ze benadrukte ook dat het gebied "niet te koop is". Groenland maakt deel uit van het koninkrijk Denemarken, maar heeft wel een autonome status. Er wonen op het enorme eiland ongeveer 57.000 mensen.

Meer uit Buitenland

Merz: wij hebben niet dezelfde straaljagers nodig als Frankrijk

BERLIJN (ANP/AFP/DPA) - Uitspraken van de Duitse bondskanselier Friedrich Merz hebben geleid tot nieuwe onzekerheid over de toekomst van het Europese defensieproject FCAS, bedoeld om een nieuw gevechtsvliegtuig te ontwikkelen. Merz verklaarde in de podcast Machtwechsel dat zijn land niet dezelfde wensen heeft als Frankrijk.

42 minuten geleden
Sanae Takaichi formeel weer geïnstalleerd als premier van Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Het Lagerhuis van het Japanse parlement heeft Sanae Takaichi weer benoemd tot premier van het land. De 64-jarige Takaichi werd in oktober de eerste vrouwelijke premier van Japan. Ze ontbond het parlement in januari en boekte deze maand een historische verkiezingsoverwinning. Ze kreeg een tweederdemeerderheid achter zich in de Japanse Tweede Kamer.

2 uur geleden
85 landen veroordelen Israëlische plannen Westelijke Jordaanoever

NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.

3 uur geleden
16 skiërs getroffen door lawine in VS, nog meerdere vermist

SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.

6 uur geleden
Eerste Europese vlucht geland in Venezuela na ontvoering Maduro

CARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.

6 uur geleden
Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

11 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

12 uur geleden