Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoon Trump aangekomen in Groenland

Zoon Trump aangekomen in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Donald Trump junior, de zoon van aankomend Amerikaans president Donald Trump, is aangekomen in Groenland. Op videobeelden is te zien dat een Boeing 757 met het woord Trump op de romp landt in hoofdstad Nuuk.

Donald Trump senior maakt er geen geheim van dat hij Groenland graag bij de VS wil voegen. Daar zullen ook de Groenlanders enorm van profiteren, voorspelde hij maandag op zijn platform Truth Social. "Groenland is een ongelofelijke plaats", schreef Trump, die later deze maand aantreedt als president. "We zullen het koesteren en beschermen tegen de erg boze buitenwereld. Maak Groenland weer groots."

De Republikein schreef dat zijn zoon Donald Trump jr. en andere vertegenwoordigers op het grondstofrijke eiland "prachtige plekken" gaan bezoeken. De jongere Trump beklemtoonde zelf op sociale media dat het bezoek niet is bedoeld om "Groenland te kopen". Hij stelt dat het gaat om een toeristische reis. Zijn vader heeft niet alleen zijn oog op Groenland laten vallen, maar betoogde deze week ook dat het samenvoegen van de VS en Canada grote voordelen kan hebben voor de Canadezen.

De Deense premier Mette Frederiksen benadrukte ondertussen op televisie dat de Groenlanders zelf mogen beslissen over hun toekomst. "Groenland is van de Groenlanders", aldus de regeringschef. Ze benadrukte ook dat het gebied "niet te koop is". Groenland maakt deel uit van het koninkrijk Denemarken, maar heeft wel een autonome status. Er wonen op het enorme eiland ongeveer 57.000 mensen.

Meer uit Buitenland

Duizenden lopen Global Climate March in COP-gaststad Belém

BELÉM (ANP/DPA/AFP) - In Belém zijn duizenden demonstranten de straat opgegaan om hun zorgen te uiten over klimaatverandering. De Braziliaanse stad is dit jaar gastheer van de COP30, de jaarlijkse klimaattop van de Verenigde Naties. Om die reden zijn duizenden mensen op dit moment in Belém, waar de COP30 de tweede week ingaat. Zo'n tweehonderd landen zijn aanwezig om te bespreken hoe klimaatverandering wereldwijd het best kan worden aangepakt.

2 uur geleden
Dode door mogelijke tornado in vakantieoord Albufeira

ALBUFEIRA (ANP) - In de ook bij Nederlanders geliefde kustplaats Albufeira in de Portugese Algarve is minstens een dode gevallen en zijn enkele tientallen mensen gewond geraakt door uiterst slecht weer met rukwinden. De dode is een 85-jarige Britse, meldt de Portugese nieuwssite Publico.

2 uur geleden
Congo en rebellengroep M23 sluiten principeakkoord voor vrede

DOHA (ANP/RTR/AFP) - Congo en rebellengroep M23 hebben in Doha een conceptovereenkomst getekend voor een staakt-het-vuren in Oost-Congo. Tijdens een ceremonie in de Qatarese hoofdstad tekenden afgevaardigden van beide partijen het document. Qatar werpt zich al geruime tijd op als bemiddelaar in het conflict in Congo.

3 uur geleden
Vaticaan geeft historische objecten terug aan inheemse Canadezen

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Het Vaticaan geeft 62 historische objecten terug aan inheemse Canadese volkeren. De Katholieke Kerk noemt de stap een concreet teken van dialoog, respect en broederschap.

4 uur geleden
Doden bij Colombiaans bombardement op guerrilla's

BOGOTÁ (ANP/AFP) - Door een bombardement in het noordoosten van Colombia zijn zeker negen guerillastrijders omgekomen. Dat meldt persbureau AFP op basis van bronnen binnen het ministerie van Defensie van dat land. Arauca, de regio waar de regering van president Gustavo Petro het bombardement uitvoerde, grenst aan Venezuela en staat bekend om de drugscriminelen die er actief zijn.

6 uur geleden
Thailand arresteert smokkelaars met 81 makaken in voertuig

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - In Thailand zijn twee mannen gearresteerd op verdenking van lidmaatschap van een internationaal smokkelnetwerk. De twee werden staande gehouden nabij de Cambodjaanse grens met 81 makaken in hun voertuig. Ook werden drugs bij hen aangetroffen. Tijdens hun verhoor bekenden ze de dieren van Thailand naar Cambodja te smokkelen.

7 uur geleden
Bekend ski-oord Sölden zoekt 'rust' met alcoholverbod

SÖLDEN (ANP) - Het Oostenrijkse wintersportdorp Sölden voert per 1 december een alcoholverbod in het centrum in. De maatregel, die zich naast het centrum ook uitstrekt tot andere drukke plekken in het bekende après-skioord, moet "rust, veiligheid en kwaliteit van leven" brengen, zo staat te lezen in een verklaring op de website van de gemeente.

8 uur geleden