Zoon Trump aangekomen in Groenland
NUUK (ANP/AFP) - Donald Trump junior, de zoon van aankomend Amerikaans president Donald Trump, is aangekomen in Groenland. Op videobeelden is te zien dat een Boeing 757 met het woord Trump op de romp landt in hoofdstad Nuuk.
Donald Trump senior maakt er geen geheim van dat hij Groenland graag bij de VS wil voegen. Daar zullen ook de Groenlanders enorm van profiteren, voorspelde hij maandag op zijn platform Truth Social. "Groenland is een ongelofelijke plaats", schreef Trump, die later deze maand aantreedt als president. "We zullen het koesteren en beschermen tegen de erg boze buitenwereld. Maak Groenland weer groots."
De Republikein schreef dat zijn zoon Donald Trump jr. en andere vertegenwoordigers op het grondstofrijke eiland "prachtige plekken" gaan bezoeken. De jongere Trump beklemtoonde zelf op sociale media dat het bezoek niet is bedoeld om "Groenland te kopen". Hij stelt dat het gaat om een toeristische reis. Zijn vader heeft niet alleen zijn oog op Groenland laten vallen, maar betoogde deze week ook dat het samenvoegen van de VS en Canada grote voordelen kan hebben voor de Canadezen.
De Deense premier Mette Frederiksen benadrukte ondertussen op televisie dat de Groenlanders zelf mogen beslissen over hun toekomst. "Groenland is van de Groenlanders", aldus de regeringschef. Ze benadrukte ook dat het gebied "niet te koop is". Groenland maakt deel uit van het koninkrijk Denemarken, maar heeft wel een autonome status. Er wonen op het enorme eiland ongeveer 57.000 mensen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Rusland eist dat ook kernmachten Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk meedoen aan onderhandelingen over nieuwe afspraken om hun nucleaire slagkracht aan banden te leggen. De Verenigde Staten en Rusland zeggen te willen praten over een vervanger voor het kernwapenbeheersingsverdrag dat donderdag verliep, maar de VS staan erop dat ook rivaal China deelneemt.
33 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov zegt dat Oekraïne achter de aanslag op een generaal in Moskou zit. Hij sprak van een "terroristische daad", die volgens hem is bedoeld om "het vredesproces te verstoren".
34 minuten geledenNUUK (ANP/AFP) - Door vrijdag een consulaat in Nuuk te openen, wil Frankrijk beter naar Groenlanders kunnen luisteren en hen steunen in de crisis die is ontstaan door pogingen van de Amerikaanse president Donald Trump om het gebied over te nemen. Dat zei Jean-Noël Poirier, die het consulaat gaat leiden, voor zijn vertrek naar Nuuk tegen persbureau AFP.
35 minuten geledenWARSCHAU (ANP/ANP) - Een Poolse rechtbank heeft de arrestatie bevolen van oud-justitieminister Zbigniew Ziobro. Hij wordt verdacht van corruptie en riskeert tot 25 jaar gevangenisstraf. De politicus vertrok vorig jaar naar Hongarije, waar hij naar eigen zeggen politiek asiel heeft gekregen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - Bij een explosie bij een moskee in Islamabad zijn meer dan dertig mensen omgekomen. Dat melden lokale autoriteiten. Ook raakten meer dan 130 mensen gewond. Zeker tien van hen verkeren in kritieke toestand, bericht de Pakistaanse tv-zender 92 News. Volgens een politiefunctionaris zijn meerdere mensen naar ziekenhuizen in de regio overgebracht.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De noodzaak om snel te gaan praten over nieuwe afspraken over kernwapenbeheersing staat voor zowel Rusland als de Verenigde Staten vast, zegt het Kremlin. De twee grootste kernmachten van de wereld vinden volgens de Russische regering allebei dat ze zich verantwoordelijk moeten gedragen nu het New START-verdrag, dat hun arsenalen inperkte, is verlopen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn Truth Social-account een video gedeeld waarin oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle zijn afgebeeld als apen. De montage verschijnt aan het eind van een minuut durend relaas over de vermeende stemfraude die Trump in 2020 zijn verkiezingswinst zou hebben gekost. Onder het shot is het nummer The Lion Sleeps Tonight van The Tokens gemonteerd.
2 uur geleden