Zoon sjah en Trump op Iraanse staatstelevisie na mogelijke hack
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse staatstelevisie lijkt gehackt te zijn. Er waren zondag korte tijd toespraken te zien van de Amerikaanse president Donald Trump en Reza Pahlavi, de zoon van de laatste Iraanse vorst.
Op de televisie verscheen minutenlang de tekst "het echte nieuws van de Iraanse nationale revolutie". De in de VS gevestigde Pahlavi riep op tot een opstand tegen de strengislamitische Iraanse leiders.
Pahlavi heeft ook aangegeven dat hij wil terugkeren naar Iran. Onduidelijk is hoeveel steun hij daar geniet onder de bevolking. Het pro-westerse regime van zijn vader, de sjah, kwam in 1979 ten val en maakte plaats voor de Islamitische Republiek.
Massale demonstraties
Iraniërs hebben deze maand massaal gedemonstreerd tegen de machthebbers. Veiligheidstroepen traden daar hard tegen op en volgens schattingen vielen duizenden doden.
De protesten lijken daarmee grotendeels te zijn neergeslagen. De autoriteiten hebben het internet uitgeschakeld en dat leidt tot onduidelijkheid over de situatie in het land.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - In New York is de herdenking begonnen van de aanslagen op het World Trade Center van 11 september 2001. Alle nog levende oud-presidenten en de huidige vicepresident JD Vance waren daarbij aanwezig. President Donald Trump ontbrak. Volgens The New York Times was hij aanvankelijk wel van plan om te komen, maar veranderde hij zijn plannen toen bleek dat hij geen toespraak mocht houden.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse prinses Astrid is vrijdag op 94-jarige leeftijd overleden. Dat meldt het Noorse hof. Astrid was de oudere zus van de onlangs overleden koning Harald.
2 uur geledenPERIM (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben het Jemenitische eiland Perim in de zeestraat Bab al-Mandeb veroverd, meldden Jemenitische regeringsbronnen en ooggetuigen aan internationale persbureaus. Daardoor controleren ze nu vrijwel al het gebied rondom die belangrijke zeestraat.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Nepal schat dat ruim 4,1 miljard euro nodig is voor de wederopbouw van het door overstromingen getroffen gebied in het land. Door het natuurgeweld van eind augustus zijn in Nepal zeker 1385 doden gevallen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er gaat nog eens 6,1 miljard euro vanuit de EU naar Oekraïne voor de aanschaf van defensiematerieel, zoals drones, raketten en munitie. Dat melden de Eurocommissaris voor Defensie Andrius Kubilius en voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen vrijdag.
4 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
4 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
6 uur geleden