Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoon roeilegende Florijn: bewijsdrang hield me in de boot

Zoon roeilegende Florijn: bewijsdrang hield me in de boot

AMSTELVEEN (ANP) - Finn Florijn was als beginnend roeier de kleinste en naar eigen zeggen ook de slechtste van iedereen. Toch bleef hij verbeten doorgaan in de sport. "Zelfs mijn vader heeft wel eens gedacht dat ik beter wat anders kon gaan doen. Maar er zat een grote bewijsdrang in mij. Niemand dacht dat ik het zou gaan redden, ik wilde laten zien dat het me ging lukken."

En kijk eens hoever hij nu is gekomen. Als 21-jarige is Florijn de jongste roeier in de Nederlandse olympische equipe voor Tokio en komt ook nog eens uit in de skiff, de eenpersoonsboot, een van de zwaarste nummers. Zijn vader, niemand minder dan olympisch roeilegende Ronald Florijn, winnaar van goud in 1988 (in de dubbel twee met Nico Rienks) en 1996 (met de Holland Acht) kan trots zijn.

"Ik heb me nooit zo bezig gehouden met wat mijn vader heeft gedaan en het is niet zo dat ik denk; wat hij heeft gepresteerd, dat moet ik ook doen. Zelf zegt hij dat hij me voorzichtig in de richting van het roeien heeft geduwd, maar mijn moeder heeft eigenlijk het zetje gegeven", zegt Florijn.

Skiff

"Ik deed aan vechtsporten, dat vond ik leuk en ik wilde er goed in worden, maar ik kon maar twee keer per week terecht in de sportschool en dat vond ik te weinig. Toen heeft mijn moeder gezegd, waarom ga je niet roeien? Niet voor de wedstrijden, maar om sterker te worden. Mijn vader probeert zich er niet mee te bemoeien omdat hij bang is dat hij er emotioneel te veel bij betrokken raakt. Hij kijkt ook niet als ik roei en en ik vind het vreselijk als hij aan de kant staat. Ik kan het niet hebben als hij kijkt."

Florijn was niet de eerste gegadigde voor de skiff. Stef Broenink bemachtigde op de WK van 2019 de plek voor Tokio, maar hij stapte over naar de dubbeltwee met Melvin Twellaar en doet in deze boot een gooi naar olympische roem. "De plek voor de skiff kwam zodoende vrij. In de trainingen en de momenten dat we hard moesten roeien, deed ik het zo goed dat ik in de skiff mag uitkomen. Het is niet per se mijn droomboot, maar het is wel een boot met uitdaging", aldus Florijn.

Een skiffeur moet vooral mentaal sterk zijn, want het is een zwaar nummer, zegt de Leidenaar. "Een skiffeur roeit tijdens het toernooi de meeste races, dus er komt best veel op je bord. Ik hoop door te groeien en een van de snellere skiffeurs in de wereld te worden’’, zegt Florijn, die vrijdag al aan de beurt is op de olympische roeibaan van Sea Forest Waterway. Dan staan de heats op het programma. "Het zou mooi zijn als ik de finale haal, maar dat zal lastig worden. Ik ga er zonder al te hoge verwachtingen in, dan kan ik lekker voluit gaan zonder na te denken over dat ik een medaille moet halen. Ik ga vooral proberen mijn beste races te varen en zo hard mogelijk."

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

10 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

11 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

14 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

1 dag geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

2 dagen geleden