Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoon oud-dictator Marcos op winst bij verkiezingen Filipijnen

Zoon oud-dictator Marcos op winst bij verkiezingen Filipijnen

MANILA (ANP) - De zoon van de Filipijnse oud-dictator Ferdinand Marcos gaat aan kop bij de presidentverkiezingen in het land. Ferdinand 'Bongbong' Marcos Junior heeft volgens de jongste prognoses een ruime marge op zijn concurrent Leni Robredo, huidig vicepresident onder Rodrigo Duterte.

De populistische Duterte moet vertrekken als president omdat hij de maximale termijn van zes jaar heeft bereikt. Zijn dochter Sara Duterte-Carpio doet ook mee aan de verkiezingen, maar dan die voor het vicepresidentschap. Zij is de 'running mate' van Ferdinand Marcos Junior.

Oud-dictator Ferdinand Marcos werd 36 jaar geleden afgezet door een volksopstand na twintig jaar aan de macht te zijn geweest. Gedurende zijn bewind zijn duizenden mensen opgesloten, verdwenen en vermoord. Als staatshoofd zou hij een fortuin hebben vergaard van tien miljard dollar. Hij overleed in 1989. Zijn vrouw Imelda werd beroemd om haar enorme collectie schoenen en juwelen.

De familie Marcos week tijdens een volksopstand uit naar de Verenigde Staten, maar keerde in de jaren negentig terug en werkt sindsdien aan een terugkeer naar het centrum van de macht.

Meer uit Buitenland

Iran opent Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.

9 minuten geleden
Duitse reddingswerkers houden hoop op bevrijding walvis Timmy

WISMAR (ANP) - De Duitse organisatoren van de reddingsactie voor walvis Timmy blijven hoop houden dat het dier bevrijd kan worden. De bultrug heeft "een reële kans om daar weg te komen", zei dierenarts Janine Bahr-van Gemmert tijdens een persconferentie.

2 uur geleden
Starmer verbijsterd niet te zijn ingelicht bij benoemen Mandelson

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer is naar eigen zeggen "verbijsterd" dat hij destijds niet voldoende is ingelicht over Peter Mandelson, die hij in 2024 ambassadeur in Washington maakte. "Dat me niet is gezegd dat Mandelson de veiligheidscheck niet was doorgekomen voor hij werd benoemd, is verbijsterend", aldus de premier. "En niet alleen werd mij niks gezegd, geen enkele minister werd op de hoogte gesteld en daar ben ik woedend over", aldus Starmer.

2 uur geleden
Magyar: steeds meer berichten over versnipperde documenten

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt meer en meer berichten te krijgen over de vernietiging van documenten bij overheidsinstellingen. Eerder beschuldigde hij het ministerie van Buitenlandse Zaken al van het vernietigen van documenten rond de Europese sancties tegen Rusland.

3 uur geleden
EU wil formele banden met Syrië herstellen en sancties verzachten

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Unie wil de politieke betrekkingen met Syrië herstellen. Ze wil daarmee onder meer de weg vrijmaken voor nauwere economische en veiligheidsbanden. Dit blijkt uit een document dat Reuters heeft ingezien. Daarin zou ook staan dat de EU de sancties tegen Syrië verder wil verzachten. Op 11 mei zouden de gesprekken hierover op hoog politiek niveau beginnen met de Syrische overgangsautoriteiten.

3 uur geleden
Hezbollah waarschuwt Israël voor schending bestand

BEIROET (ANP/AFP) - De Libanese sjiitische beweging Hezbollah heeft verklaard "de vinger aan de trekker te hebben" voor het geval Israël de wapenstilstand schendt. Het tiendaagse bestand is vrijdag van kracht geworden.

4 uur geleden
Nederlandse EU-parlementariërs: stop met naar Straatsburg gaan

BRUSSEL (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van de Partij voor de Dieren, SGP, PVV en BBB roepen op tijdelijk te stoppen met de maandelijkse vergadering in Straatsburg vanwege de dreigende energietekorten. Dat doen ze in een brief aan voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola. Daarin vragen ze alle vergaderingen van het parlement in Brussel te houden tot het rustiger is in het Midden-Oosten.

4 uur geleden