Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoon Krajicek blijft na jaren met blessureleed hopen op doorbraak

Zoon Krajicek blijft na jaren met blessureleed hopen op doorbraak

AMSTELVEEN (ANP) - Alec Deckers, de zoon van Richard Krajicek, blijft na wederom een moeilijk seizoen met blessureleed hopen op een doorbraak in het internationale tennis. De nummer 546 van de wereld neemt het zaterdag in de halve finales van de NK op tegen Botic van de Zandschulp.

De eerste jaren van de prille loopbaan van de 22-jarige Deckers werden vooralsnog getekend door blessures, onder meer aan zijn enkel. Slechts sporadisch viel er op sportief vlak iets te vieren, zoals vorige maand tijdens een klein internationaal toernooi in Heraklion. In Griekenland boekte Deckers zijn derde toernooizege bij de profs en die biedt hem houvast voor 2023.

"Ik ben er afgelopen seizoen weer vijf maanden uit geweest en het is opnieuw een zwaar seizoen geweest. Dat ik nu weer fit ben, is voor mij al heel wat", zei Deckers. "De afgelopen jaren waren er periodes waarin anderen meer in mij geloofden dan ikzelf."

Doel

Momenteel houdt zijn lichaam het goed en kijkt Deckers positief vooruit. "Ik hoop nu eindelijk eens een volledig jaar fit te zijn, wat me nog niet is gegund bij de profs. Mijn doel is om begin 2024 deel te nemen aan de kwalificaties van de Australian Open, wat volgens mij een realistisch doel is. Dan moet ik eind volgend jaar bij de beste 250 staan. De Nederlandse jongens aan de top braken ook pas later door en alleen uitzonderingen als Carlos Alcaraz bereiken al op zeer jonge leeftijd de top. Ik wil er echt nog een aantal jaar volledig voor gaan. Op mijn 26e kan ik altijd nog gaan studeren."

In januari zet Deckers zijn missie in gang in Qatar, waar hij wordt vergezeld door zijn vader, die meegaat als coach. "Vroeger vond ik het nooit fijn als hij erbij was, omdat er dan ook meer druk bij komt kijken en alle aandacht daar naartoe uitgaat", aldus de zoon van de Wimbledon-kampioen. "Ik wilde, in de juniorentijd, ook een tijdje dat hij niet kwam. Maar ik ben zoveel geblesseerd geweest en dan merk je dat het niet meer zo vanzelfsprekend is dat je kunt spelen. Ik waardeer het nu meer dat ik op de baan kan staan en het kan delen met mijn vader."

Sparringpartner

Dit jaar werd Deckers door Daviscup-captain Paul Haarhuis uitgenodigd om als sparringpartner te fungeren bij de weken in het landentoernooi. "Dat waren heel mooie ervaringen en vooral in Glasgow was de sfeer echt top", aldus Deckers. "Ik leer ontzettend veel in die weken, want dat soort spelers kom ik niet tegen in mijn circuit. Je leert tegen iemand als Botic veel sneller voorbereiden en op mijn niveau heb ik dan ineens tijd over."

Zaterdag staat hij op de NK ook tegenover Van de Zandschulp, dan in wedstrijdverband. "Voor mij is dit best wel een speciaal toernooi, want ik ben in het verleden vaak geblesseerd geweest in deze periode van het jaar. Ondanks dat ik ook middenin mijn pre-season zit, kan en wil ik het echt niet als een trainingsweek benaderen."

Meer uit Sport

Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

6 uur geleden
Paralympisch Comité Oekraïne klaagt over 'negatieve uitingen'

MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).

8 uur geleden
Vingegaard grijpt de macht in Parijs-Nice, Van Dijke derde

UCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.

8 uur geleden
Klassementsleider Ayuso valt en verlaat Parijs-Nice

UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.

9 uur geleden
Verstappen hoopt in Shanghai meer voorin mee te strijden

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.

14 uur geleden
Basketballer Adebayo noteert op een na hoogste score ooit in NBA

MIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.

16 uur geleden
Jones wil bondscoach blijven en talentvolle honkballers helpen

MIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.

21 uur geleden