Zoon Filipijnse dictator Marcos tot president uitgeroepen
MANILLA (ANP/DPA) - De zoon van de Filipijnse dictator Ferdinand Marcos (1917-1989) is door het Congres in Manilla officieel uitgeroepen tot de zeventiende president van de eilandenrepubliek. Ferdinand 'Bongbong' Marcos junior won op 9 mei de verkiezingen ruim in het land van 110 miljoen inwoners. Zijn moeder Imelda was naar het parlement gekomen om de plechtigheid woensdag bij te wonen.
Zij werd berucht gedurende het lange bewind van haar echtgenoot (1965-1986) door verkwisting en corruptie. Haar kolossale verzameling schoenen wekte wereldwijd opzien. De nu 64-jarige Ferdinand junior is de enige zoon van de dictator en hij is al vanaf zijn 23e actief in de Filipijnse politiek. Hij was onder meer provinciegouverneur en senator.
Sara Duterte-Carpio is tot vicepresident uitgeroepen. Zij is dochter van de zestiende president van het land, Rodrigo Duterte. Hij werd in 2016 tot staatshoofd gekozen maar trekt zich nu uit de politiek terug. De 43-jarige Sara is deze maand ook met een overweldigende meerderheid tot vicepresident gekozen. Ze is, net als haar vader eerder, burgemeester geweest van de grote zuidelijke stad Davao City. De ambtstermijn van de Filipijnse (vice)president is zes jaar.
Meer uit Buitenland
MIAMI (ANP/RTR) - De Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff praat vrijdag verder over het vredesplan voor Gaza met vertegenwoordigers van Egypte, Turkije en Qatar, meldt het Witte Huis. Volgens nieuwssite Axios zijn de landen ontevreden over de manier waarop zowel Israël als Hamas zich aan het bestaande akkoord houdt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil het streven om lid te worden van de NAVO niet uit de Oekraïense grondwet halen. Dat heeft hij gezegd op een persconferentie in Brussel. Als de grondwet moet worden aangepast, is dat aan het Oekraïense volk om daarover te beslissen "en niemand anders".
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De protestmars met duizenden boeren naar de Europese wijk in Brussel is eerder beëindigd dan gepland. De manifestatie werd rond 13.45 uur ontbonden. Het is nog onduidelijk waarom de mars niet verderging.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky begrijpt de risico's van België als de Russische bevroren tegoeden worden gebruikt voor een lening aan zijn land. "Maar we zijn in oorlog en ik denk dat we grotere risico's lopen", zei Zelensky tijdens een persconferentie in Brussel. Voor het begin van de EU-top heeft hij met de Belgische premier Bart De Wever gesproken.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Duizenden boeren zijn begonnen met een mars naar de Europese wijk van Brussel, waar op dit moment een EU-top bezig is. Het is daar al de hele ochtend onrustig, maar de officiële protestmars is nu pas van start gegaan.
9 uur geledenMANNHEIM (ANP/DPA) - De man die in maart op een menigte inreed in Mannheim, heeft een levenslange gevangenisstraf gekregen. Hij doodde tijdens Rosenmontag, een Duitse carnavalstraditie, twee mensen. Veertien personen raakten gewond.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Frankrijk is nog niet klaar voor de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen, laat president Emmanuel Macron voorafgaand aan de EU-top weten. "Ik wil onze protesterende boeren zeggen dat het standpunt van Frankrijk vanaf het begin duidelijk is geweest: wij vinden de voorwaarden onvoldoende en vinden dat deze overeenkomst niet kan worden ondertekend", zei hij.
10 uur geleden