Zoon Bronny motiveert basketballer James voor 21e seizoen in NBA
LOS ANGELES (ANP) - LeBron James begint als oudste actieve speler aan het nieuwe seizoen in de NBA. De vedette is inmiddels 38 jaar en hoopt in zijn 21e seizoen Los Angeles Lakers naar de achttiende titel in het Amerikaanse basketbal te leiden. "Ik heb de indruk dat ik nog wel wat reserves heb. Ik ben blij dat het seizoen gaat beginnen en ik hoop deze ploeg naar een nieuwe titel te leiden", aldus de topschutter, die dinsdag met de Lakers in de eerste reguliere wedstrijd kampioen Denver Nuggets treft.
James twijfelde eerder dit jaar nog aan voortzetting van zijn carrière na de uitschakeling in de play-offs door Nuggets. "Op dat moment was ik uitgeput, mentaal was ik er niet meer helemaal bij", zei de 2,06 meter lange reus, die zich afgelopen seizoen tot topscorer aller tijden kroonde door het puntenrecord van Kareem Abdul-Jabbar (38.387) te verbeteren. Hij won al vier keer een NBA-titel.
James voelt ook motivatie na wat er afgelopen zomer gebeurde met zijn zoon. De 18-jarige Bronny kreeg eind juli een hartstilstand tijdens een training bij zijn universiteitsteam. "Het is duidelijk dat ik dit seizoen speel voor Bronny, zeker na wat hem is overkomen." Bronny heeft inmiddels de training weer hervat. James heeft wel eens de wens uitgesproken om ooit samen met zijn zoon in de NBA te spelen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
11 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geleden