Zoon Bronny motiveert basketballer James voor 21e seizoen in NBA
LOS ANGELES (ANP) - LeBron James begint als oudste actieve speler aan het nieuwe seizoen in de NBA. De vedette is inmiddels 38 jaar en hoopt in zijn 21e seizoen Los Angeles Lakers naar de achttiende titel in het Amerikaanse basketbal te leiden. "Ik heb de indruk dat ik nog wel wat reserves heb. Ik ben blij dat het seizoen gaat beginnen en ik hoop deze ploeg naar een nieuwe titel te leiden", aldus de topschutter, die dinsdag met de Lakers in de eerste reguliere wedstrijd kampioen Denver Nuggets treft.
James twijfelde eerder dit jaar nog aan voortzetting van zijn carrière na de uitschakeling in de play-offs door Nuggets. "Op dat moment was ik uitgeput, mentaal was ik er niet meer helemaal bij", zei de 2,06 meter lange reus, die zich afgelopen seizoen tot topscorer aller tijden kroonde door het puntenrecord van Kareem Abdul-Jabbar (38.387) te verbeteren. Hij won al vier keer een NBA-titel.
James voelt ook motivatie na wat er afgelopen zomer gebeurde met zijn zoon. De 18-jarige Bronny kreeg eind juli een hartstilstand tijdens een training bij zijn universiteitsteam. "Het is duidelijk dat ik dit seizoen speel voor Bronny, zeker na wat hem is overkomen." Bronny heeft inmiddels de training weer hervat. James heeft wel eens de wens uitgesproken om ooit samen met zijn zoon in de NBA te spelen.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
12 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
12 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
13 uur geleden