Zoom daalt, Best Buy stijgt op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Zoom Video Communications behoorde dinsdag tot de grootste dalers op de aandelenbeurs in New York. De videochatdienst, die enorm populair werd tijdens de coronapandemie, zag weliswaar de omzet en het aantal gebruikers toenemen hoewel er weer meer op kantoor wordt gewerkt, maar de verwachting voor het huidige kwartaal viel tegen. Zoom waarschuwde eerder dit jaar al dat de stormachtige groei van de coronapandemie tot het verleden behoort. Het aandeel werd meer dan 5 procent lager gezet.
Best Buy dikte daarentegen haast 9 procent aan. De elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Daarbij handhaafde de retailer de verwachtingen voor het huidige belangrijke feestdagenkwartaal, ondanks de druk van de hoge inflatie op de koopkracht van consumenten. Dankzij de sterke prestatie in het derde kwartaal werd het bedrijf ook iets positiever over de omzetverwachting voor het hele jaar.
De stemming op Wall Street bleef voorzichtig na de verliesbeurt van een dag eerder. Beleggers kijken vooral uit naar de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank, die woensdag worden vrijgegeven. Die aantekeningen bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen van de Federal Reserve.
Verkorte handelsweek
Ook bereiden beleggers zich voor op een verkorte handelsweek. Donderdag blijven de beurzen in New York dicht vanwege Thanksgiving Day en op vrijdag wordt er slechts een halve dag gehandeld.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent hoger op 33.912 punten. De brede S&P 500 steeg 0,45 procent tot 3968 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,1 procent omhoog tot 11.036 punten.
Klimmers en zakkers Wall Street
Technologiebedrijf Dell klom 3,2 procent na goed ontvangen resultaten. Chipbedrijf Analog Devices, dat ook met cijfers kwam, steeg 3,7 procent. Carvana zakte 2,5 procent. Analisten van investeringsbank Cowen verlaagden het advies voor de onlineverkoper van tweedehands auto's. Huizenbouwer Toll Brothers profiteerde van een adviesverhoging door JPMorgan en steeg 2,6 procent.
Baidu werd 0,7 procent meer waard. De Chinese zoekmachine, die ook een beursnotering heeft op Wall Street, wist het verlies in het afgelopen kwartaal terug te dringen dankzij kostenbesparingen. Ook boekte het bedrijf meer omzet.
Dollar- en oliekoers
De euro was 1,0262 dollar waard, tegen 1,0239 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen omhoog na de sterke schommelingen op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer, op 80,85 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder, op 88,42 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.
5 uur geledenGRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.
10 uur geleden