Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zoom daalt, Best Buy stijgt op Wall Street na resultaten

Zoom daalt, Best Buy stijgt op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Zoom Video Communications behoorde dinsdag tot de grootste dalers op de aandelenbeurs in New York. De videochatdienst, die enorm populair werd tijdens de coronapandemie, zag weliswaar de omzet en het aantal gebruikers toenemen hoewel er weer meer op kantoor wordt gewerkt, maar de verwachting voor het huidige kwartaal viel tegen. Zoom waarschuwde eerder dit jaar al dat de stormachtige groei van de coronapandemie tot het verleden behoort. Het aandeel werd meer dan 5 procent lager gezet.

Best Buy dikte daarentegen haast 9 procent aan. De elektronicaketen boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan beleggers en analisten hadden verwacht. Daarbij handhaafde de retailer de verwachtingen voor het huidige belangrijke feestdagenkwartaal, ondanks de druk van de hoge inflatie op de koopkracht van consumenten. Dankzij de sterke prestatie in het derde kwartaal werd het bedrijf ook iets positiever over de omzetverwachting voor het hele jaar.

De stemming op Wall Street bleef voorzichtig na de verliesbeurt van een dag eerder. Beleggers kijken vooral uit naar de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank, die woensdag worden vrijgegeven. Die aantekeningen bevatten mogelijk meer aanwijzingen over de toekomstige rentestappen van de Federal Reserve.

Verkorte handelsweek

Ook bereiden beleggers zich voor op een verkorte handelsweek. Donderdag blijven de beurzen in New York dicht vanwege Thanksgiving Day en op vrijdag wordt er slechts een halve dag gehandeld.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent hoger op 33.912 punten. De brede S&P 500 steeg 0,45 procent tot 3968 punten en techgraadmeter Nasdaq ging 0,1 procent omhoog tot 11.036 punten.

Klimmers en zakkers Wall Street

Technologiebedrijf Dell klom 3,2 procent na goed ontvangen resultaten. Chipbedrijf Analog Devices, dat ook met cijfers kwam, steeg 3,7 procent. Carvana zakte 2,5 procent. Analisten van investeringsbank Cowen verlaagden het advies voor de onlineverkoper van tweedehands auto's. Huizenbouwer Toll Brothers profiteerde van een adviesverhoging door JPMorgan en steeg 2,6 procent.

Baidu werd 0,7 procent meer waard. De Chinese zoekmachine, die ook een beursnotering heeft op Wall Street, wist het verlies in het afgelopen kwartaal terug te dringen dankzij kostenbesparingen. Ook boekte het bedrijf meer omzet.

Dollar- en oliekoers

De euro was 1,0262 dollar waard, tegen 1,0239 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen omhoog na de sterke schommelingen op maandag. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer, op 80,85 dollar. Brentolie werd 1,1 procent duurder, op 88,42 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Productie Nederlandse industrie omlaag in februari

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in februari met 0,7 procent gedaald in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in bijna driekwart van de industriële branches sprake van productiekrimp.

15 minuten geleden
Ruim 2 miljoen elektrische auto's in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Begin dit jaar waren ruim 2 miljoen auto's in Nederland volledig elektrisch, hybride of plug-inhybride. Dat is een kwart meer dan een jaar eerder. Daarmee is nu een op de vijf personenauto's elektrisch of gedeeltelijk elektrisch. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

54 minuten geleden
Meer biologische landbouwgrond in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland kreeg er vorig jaar opnieuw meer biologische landbouwgrond bij. Dat becijfert het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 is de biologisch gecertificeerde landbouwgrond met 3,1 procent toegenomen, waardoor er nu 86.900 hectare in totaal is.

54 minuten geleden
Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

8 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

9 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

10 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

10 uur geleden