Zoom boekt voor het eerst kwartaalomzet boven de miljard dollar
SAN JOSE (ANP/RTR) - Onlinevergaderdienst Zoom Video Communications heeft voor het eerst een kwartaal afgesloten met een omzet van meer dan 1 miljard dollar. Het bedrijf profiteert nog steeds van het vele thuiswerken door de coronacrisis en het aantal gebruikers blijft toenemen.
Inmiddels maken ruim een half miljoen bedrijven met meer dan tien werknemers gebruik van Zoom. Dat is 36 procent meer dan een jaar geleden. Zoom Video profiteert tijdens de coronacrisis van de toegenomen vraag naar techniek om vergaderen op afstand mogelijk te maken. Aan het begin van de crisis gingen grote delen van de westerse wereld van de ene op de andere dag over op thuiswerken en -leren.
De omzet van Zoom steeg in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar, dat Zoom eind juli afsloot, op jaarbasis met 54 procent naar iets meer dan 1 miljard dollar (zo'n 850 miljoen euro). De nettowinst kwam uit op bijna 317 miljoen dollar, tegen 186 miljoen dollar een jaar eerder.
Voor het derde kwartaal rekent Zoom op een omzet die ongeveer even groot is als die van de afgelopen periode. Dat duidt er volgens kenners op dat Zoom erop rekent dat het aantal gebruikers niet hard door blijft groeien. Zoom merkt dat bedrijven hun werknemers weer op kantoor willen hebben omdat steeds meer mensen zijn gevaccineerd tegen het coronavirus.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China en de Verenigde Staten gaan een handelsraad en een investeringsraad oprichten. Dat zijn de landen volgens de Chinese minister van Buitenlandse Zaken Wang Yi overeengekomen na een topontmoeting.
30 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - The Magnum Ice Cream Company was vrijdag de grote winnaar bij de hoofdfondsen op de aandelenbeurs in Amsterdam. Het ijsjesbedrijf profiteerde op het Damrak van geruchten over een mogelijke overname en steeg bijna 9 procent. De koerswinst van Magnum kon echter niet voorkomen dat de AEX-index de handelsdag flink lager eindigde.
58 minuten geledenMUMBAI (ANP) - De wereldwijde marktomstandigheden voor de staalindustrie zijn door de oorlog in het Midden-Oosten "zeer uitdagend" geworden vanwege de sterk gestegen energieprijzen. Dat zei het Indiase staalconcern Tata Steel, het moederbedrijf van de staalfabriek in IJmuiden, bij de bekendmaking van kwartaalcijfers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vissers kunnen compensatie krijgen voor de hoge brandstofprijzen door de oorlog in Iran. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) stelt 13,5 miljoen euro beschikbaar uit een Europees fonds dat eigenlijk bedoeld is voor verduurzaming.
1 uur geledenVALKENBURG (ANP/BLOOMBERG) - De Europese wapenfabrikant Destinus overweegt een beursgang in Amsterdam. Ingewijden zeggen tegen persbureau Bloomberg dat het bedrijf, dat zijn hoofdkantoor in het Zuid-Hollandse Valkenburg heeft, momenteel in gesprek is met investeerders om ongeveer 200 miljoen euro op te halen. Daarna overweegt Destinus volgens hen naar de aandelenbeurs in Amsterdam te gaan.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen zijn vrijdag lager geopend na de plussen een dag eerder. Applied Materials behoorde tot de verliezers op Wall Street na bekendmaking van cijfers door de grote fabrikant van chipapparatuur. Het aandeel zakte in de vroege handel 1,6 procent.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - China kan nog meer vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump tijdens de terugreis van zijn staatsbezoek aan China. Hij zei donderdag al dat China een bestelling van tweehonderd vliegtuigen bij Boeing doet. Mogelijk kan de order wel groeien tot 750 vliegtuigen, aldus Trump.
3 uur geleden