Zoom boekt voor het eerst kwartaalomzet boven de miljard dollar
SAN JOSE (ANP/RTR) - Onlinevergaderdienst Zoom Video Communications heeft voor het eerst een kwartaal afgesloten met een omzet van meer dan 1 miljard dollar. Het bedrijf profiteert nog steeds van het vele thuiswerken door de coronacrisis en het aantal gebruikers blijft toenemen.
Inmiddels maken ruim een half miljoen bedrijven met meer dan tien werknemers gebruik van Zoom. Dat is 36 procent meer dan een jaar geleden. Zoom Video profiteert tijdens de coronacrisis van de toegenomen vraag naar techniek om vergaderen op afstand mogelijk te maken. Aan het begin van de crisis gingen grote delen van de westerse wereld van de ene op de andere dag over op thuiswerken en -leren.
De omzet van Zoom steeg in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar, dat Zoom eind juli afsloot, op jaarbasis met 54 procent naar iets meer dan 1 miljard dollar (zo'n 850 miljoen euro). De nettowinst kwam uit op bijna 317 miljoen dollar, tegen 186 miljoen dollar een jaar eerder.
Voor het derde kwartaal rekent Zoom op een omzet die ongeveer even groot is als die van de afgelopen periode. Dat duidt er volgens kenners op dat Zoom erop rekent dat het aantal gebruikers niet hard door blijft groeien. Zoom merkt dat bedrijven hun werknemers weer op kantoor willen hebben omdat steeds meer mensen zijn gevaccineerd tegen het coronavirus.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.
41 minuten geledenMUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Philips toonde vrijdag wat herstel op de Amsterdamse beurs. Het zorgtechnologieconcern ging donderdag flink omlaag na een analistenrapport van Citi. De Amerikaanse zakenbank waarschuwde dat Philips volgend jaar meer tegenwind zou kunnen verwachten van handelstarieven en zwakkere marktomstandigheden in China en dat dit de omzetgroei kan drukken.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Ook TikTok gaat zich houden aan het socialemediaverbod in Australiƫ voor kinderen en tieners onder de 16 jaar. De Australische wet gaat op 10 december in en op die dag zal de populaire filmpjesapp jongeren blokkeren, meldt het platform. Dat betekent dat zij geen account meer kunnen aanmaken of behouden.
2 uur geledenBURBANK (ANP) - Streamingdienst Netflix wordt een steeds grotere kanshebber voor de aankoop van grote delen van Warner Bros. Discovery. De bedrijven zijn begonnen aan exclusieve gesprekken over de overname van de film- en tv-studio's en streamingplatform HBO Max door Netflix, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Als het tot een deal komt, krijgt 's werelds populairste betaalde streamingdienst een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer horecabedrijven worstelen met problematische schulden. Een op de vijf horeca-ondernemingen gaf aan hiermee te worstelen in november, tegen 14 procent in november vorig jaar. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na onderzoek onder bedrijven in de industrie, handel en diensten met vijf of meer medewerkers.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Speelgoed is het afgelopen jaar goedkoper geworden in Nederland. Dat is opvallend, producten worden doorgaans juist steeds duurder. Experts denken dat de toegenomen productie in China en de handelsspanningen van dat land met de Verenigde Staten mogelijk een rol spelen.
5 uur geleden