Zoom boekt voor het eerst kwartaalomzet boven de miljard dollar
SAN JOSE (ANP/RTR) - Onlinevergaderdienst Zoom Video Communications heeft voor het eerst een kwartaal afgesloten met een omzet van meer dan 1 miljard dollar. Het bedrijf profiteert nog steeds van het vele thuiswerken door de coronacrisis en het aantal gebruikers blijft toenemen.
Inmiddels maken ruim een half miljoen bedrijven met meer dan tien werknemers gebruik van Zoom. Dat is 36 procent meer dan een jaar geleden. Zoom Video profiteert tijdens de coronacrisis van de toegenomen vraag naar techniek om vergaderen op afstand mogelijk te maken. Aan het begin van de crisis gingen grote delen van de westerse wereld van de ene op de andere dag over op thuiswerken en -leren.
De omzet van Zoom steeg in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar, dat Zoom eind juli afsloot, op jaarbasis met 54 procent naar iets meer dan 1 miljard dollar (zo'n 850 miljoen euro). De nettowinst kwam uit op bijna 317 miljoen dollar, tegen 186 miljoen dollar een jaar eerder.
Voor het derde kwartaal rekent Zoom op een omzet die ongeveer even groot is als die van de afgelopen periode. Dat duidt er volgens kenners op dat Zoom erop rekent dat het aantal gebruikers niet hard door blijft groeien. Zoom merkt dat bedrijven hun werknemers weer op kantoor willen hebben omdat steeds meer mensen zijn gevaccineerd tegen het coronavirus.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.
11 minuten geledenKEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.
4 uur geleden