Zoom boekt voor het eerst kwartaalomzet boven de miljard dollar
SAN JOSE (ANP/RTR) - Onlinevergaderdienst Zoom Video Communications heeft voor het eerst een kwartaal afgesloten met een omzet van meer dan 1 miljard dollar. Het bedrijf profiteert nog steeds van het vele thuiswerken door de coronacrisis en het aantal gebruikers blijft toenemen.
Inmiddels maken ruim een half miljoen bedrijven met meer dan tien werknemers gebruik van Zoom. Dat is 36 procent meer dan een jaar geleden. Zoom Video profiteert tijdens de coronacrisis van de toegenomen vraag naar techniek om vergaderen op afstand mogelijk te maken. Aan het begin van de crisis gingen grote delen van de westerse wereld van de ene op de andere dag over op thuiswerken en -leren.
De omzet van Zoom steeg in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar, dat Zoom eind juli afsloot, op jaarbasis met 54 procent naar iets meer dan 1 miljard dollar (zo'n 850 miljoen euro). De nettowinst kwam uit op bijna 317 miljoen dollar, tegen 186 miljoen dollar een jaar eerder.
Voor het derde kwartaal rekent Zoom op een omzet die ongeveer even groot is als die van de afgelopen periode. Dat duidt er volgens kenners op dat Zoom erop rekent dat het aantal gebruikers niet hard door blijft groeien. Zoom merkt dat bedrijven hun werknemers weer op kantoor willen hebben omdat steeds meer mensen zijn gevaccineerd tegen het coronavirus.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciƫle" redenen niet meer naar de Israƫlische stad te vliegen.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.
5 uur geledenBEIJING (ANP/DPA/AFP) - China bestelt 120 vliegtuigen van de Europese fabrikant Airbus, meldde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn bezoek aan het Aziatische land. Eerder maakten de twee landen al duidelijk dat ze hun economische samenwerking willen uitbreiden.
5 uur geleden