Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonsverduistering boven Zuid-Amerika

Zonsverduistering boven Zuid-Amerika

BUENOS AIRES (ANP) - In delen van Chili en Argentinië kunnen mensen maandag een totale zonsverduistering meemaken. Die trekt tussen ongeveer 17.00 uur en 17.30 uur Nederlandse tijd over de beide landen. In Nederland is niets van de eclips te zien, maar de verduistering is wel te volgen via livestreams.

In andere delen van Chili en Argentinië moeten de inwoners genoegen nemen met een gedeeltelijke verduistering. Ook in Brazilië, Uruguay, Paraguay, Bolivia, Peru en Ecuador is een gedeeltelijke eclips te zien, net als in Namibië en Zuid-Afrika. Onderzoekers op de Zuidpool kunnen de zon ook gedeeltelijk zien verduisteren.

Tijdens een zonsverduistering staat de maan tussen de zon en de aarde, waardoor het licht van de zon geheel of gedeeltelijk wordt tegengehouden. Dit gebeurt een paar keer per jaar. Bij een totale verduistering komt de normaal onzichtbare atmosfeer van de zon, de corona, tevoorschijn als een stralenkrans rond de maan. De buitenkant van coronavirussen lijkt een beetje op die stralenkrans. Daarom zijn de virussen daar naar vernoemd.

De laatste gedeeltelijke zonsverduistering die in Nederland te zien was, gebeurde op 20 maart 2015. De eerstvolgende gedeeltelijke eclips boven Nederland is in juni volgend jaar. De laatste volledige verduistering boven Nederland was in mei 1715, de eerstvolgende is in oktober 2135.

Meer uit Buitenland

Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

9 minuten geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

29 minuten geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

1 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

2 uur geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

2 uur geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

3 uur geleden
Poetin spreekt met leiders Israël en Iran, biedt bemiddeling aan

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.

3 uur geleden