Zonnewagenfabrikant Lightyear gaat zonnedaken maken in Venray
HELMOND (ANP) - De Brabantse start-up Lightyear gaat de zonnedaken die nodig zijn voor zijn op zonne-energie werkende auto’s zelf in het Limburgse Venray produceren. Voor de productie van andere onderdelen van de auto koos het bedrijf onlangs voor een Fins bedrijf. Maar vanwege de specifieke, gepatenteerde technologie van de zonnecellen op het dak wil Lightyear de productie van dit onderdeel in eigen hand houden.
Volgens de onderneming voldoet de techniek van de zonnecellen inmiddels aan alle eisen om de productie op te schalen. Het eerste rijdende model van de start-up, Lightyear One, gaat volgend jaar zomer in productie.
De producent kiest voor het gebouw van Inalfa Roof Systems in Venray omdat daar "al een schat aan testapparatuur aanwezig is". Inalfa is de tweede grootste Europese producent van schuif- en panoramadaken voor auto’s. Vanaf 1 augustus zal Lightyear zijn intrek nemen in het gebouw. Het hoofdkantoor van Lightyear blijft in Helmond.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten overwegen de Nederlandse oliehandelaar Niels Troost van de sanctielijst te halen, meldt de Financial Times. Troost werd in december 2024 op de sanctielijst gezet omdat zijn bedrijf Paramount Energy and Commodities DMCC herhaaldelijk Russische olie boven de olieprijslimiet verhandelde.
59 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Huiseigenaren die bezwaar maken tegen de WOZ-waarde van hun huis, moeten goed letten op de tarieven van bezwaarbureaus. Volgens een reeks uitspraken bij de rechtbanken Noord-Holland en Zeeland-West-Brabant heeft een WOZ-bezwaarbureau veel te veel geld gevraagd voor het opstellen van taxatierapporten.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) bevestigt dat leden 400 miljoen vaten olie vrijgeven uit de noodreserves. Dat is de grootste vrijgave in de geschiedenis van de organisatie.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met wisselende koersuitslagen geopend. Beleggers op Wall Street blijven de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten en op de oliemarkten in de gaten houden. Software- en cloudbedrijf Oracle kwam met kwartaalresultaten en stond bij de stijgers.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) heeft besloten 400 miljoen vaten olie vrij te geven uit de strategische voorraden van de aangesloten landen. Nederland draagt daar 5,4 miljoen vaten aan bij, melden Haagse bronnen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.
4 uur geleden