'Zonnestudiobranche over het hoofd gezien'
DEN HAAG (ANP) - De zonnestudiobranche is door de overheid over het hoofd gezien in de groep contactberoepen en hoort open te mogen. Dat kan ook veilig en dus is er geen reden om de fout niet recht te zetten, betoogde branchevereniging Samenwerking Verantwoord Zonnen (SVZ) in een kort geding. De advocaten van de Staat stelden echter dat er gekozen is voor beperkte groepen bedrijven die wat meer mochten versoepelen en dat de zonnestudiobranche niet automatisch open mag omdat die bij een bepaalde groep hoort.
Volgens SVZ is het niet te begrijpen waarom een nagelstudio wel open mocht bij de laatste versoepelingen van de coronamaatregelen, maar een zonnestudio niet. Zonnestudio's vielen tot nu steeds onder de contactberoepen, maar deze keer niet en daar hadden ze wel op mogen rekenen. Ook zien ze niet in wat voor bezwaar er is tegen heropening, want klanten en personeel hoeven geen contact te hebben. Daarom is er volgens de branchevereniging minder risico op besmetting dan bij bijvoorbeeld de kapper. Het gaat tenslotte niet om een nieuwe versoepeling, maar om het rechtzetten van een eerdere misser.
De overheid meent echter dat aan de eerdere indeling bij een groep bedrijven geen rechten kunnen worden ontleend. Er is namelijk gekozen voor een beperkt aantal versoepelingen, binnen door het OMT gestelde kaders. Lang niet alle bedrijven die daar binnen vallen mochten ook daadwerkelijk weer open, omdat de situatie rond het coronavirus eigenlijk geen ruimte voor heropeningen bood. Vanwege maatschappelijke druk is daar toch voor gekozen.
Daarnaast is iedere extra openstelling een extra versoepeling, hoe je het ook noemt. En ook al zouden alle zonnestudio's veilig zijn, dan nog moeten mensen erheen wat tot meer reisbewegingen en contactmomenten leidt.
De zonnestudio's zijn niet de eerste beroepsgroep die in een kort geding heropening proberen af te dwingen. Eerder werden eisen van de horeca en de winkels al afgewezen. De rechter in het kort geding van de zonnestudio's doet op 7 april uitspraak.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Van bijna 43.000 kinderen gingen de ouders in 2023 uit elkaar. Dat zijn 3500 meer kinderen dan een jaar eerder. Daarmee is een stijging te zien na een periode met minder ouders die scheidden tijdens de coronapandemie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eén op de tien mbo'ers in een beroepsopleidende leerweg ervaart discriminatie bij het zoeken naar een stageplek, of tijdens de stage zelf. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers uit het Schoolverlatingsonderzoek uit 2024. Discriminatie op basis van uiterlijk, huidskleur, herkomst of geloof komt het vaakst voor.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Volgens de minister van Economische Ontwikkeling van Curaçao, Roderick Middelhof, vinden er geen annuleringen van reserveringen op het eiland plaats. "Noch van vluchten richting Curaçao, noch bij hotels." Curaçao heeft te maken met militaire spanning tussen Amerika en Venezuela en had onlangs twee incidenten van bijna-botsingen in het luchtruim. Ook besloot een cruiseschip het eiland te mijden.
9 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.
18 uur geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.
20 uur geleden