Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Zonnestudiobranche over het hoofd gezien'

'Zonnestudiobranche over het hoofd gezien'

DEN HAAG (ANP) - De zonnestudiobranche is door de overheid over het hoofd gezien in de groep contactberoepen en hoort open te mogen. Dat kan ook veilig en dus is er geen reden om de fout niet recht te zetten, betoogde branchevereniging Samenwerking Verantwoord Zonnen (SVZ) in een kort geding. De advocaten van de Staat stelden echter dat er gekozen is voor beperkte groepen bedrijven die wat meer mochten versoepelen en dat de zonnestudiobranche niet automatisch open mag omdat die bij een bepaalde groep hoort.

Volgens SVZ is het niet te begrijpen waarom een nagelstudio wel open mocht bij de laatste versoepelingen van de coronamaatregelen, maar een zonnestudio niet. Zonnestudio's vielen tot nu steeds onder de contactberoepen, maar deze keer niet en daar hadden ze wel op mogen rekenen. Ook zien ze niet in wat voor bezwaar er is tegen heropening, want klanten en personeel hoeven geen contact te hebben. Daarom is er volgens de branchevereniging minder risico op besmetting dan bij bijvoorbeeld de kapper. Het gaat tenslotte niet om een nieuwe versoepeling, maar om het rechtzetten van een eerdere misser.

De overheid meent echter dat aan de eerdere indeling bij een groep bedrijven geen rechten kunnen worden ontleend. Er is namelijk gekozen voor een beperkt aantal versoepelingen, binnen door het OMT gestelde kaders. Lang niet alle bedrijven die daar binnen vallen mochten ook daadwerkelijk weer open, omdat de situatie rond het coronavirus eigenlijk geen ruimte voor heropeningen bood. Vanwege maatschappelijke druk is daar toch voor gekozen.

Daarnaast is iedere extra openstelling een extra versoepeling, hoe je het ook noemt. En ook al zouden alle zonnestudio's veilig zijn, dan nog moeten mensen erheen wat tot meer reisbewegingen en contactmomenten leidt.

De zonnestudio's zijn niet de eerste beroepsgroep die in een kort geding heropening proberen af te dwingen. Eerder werden eisen van de horeca en de winkels al afgewezen. De rechter in het kort geding van de zonnestudio's doet op 7 april uitspraak.

Meer uit Binnenland

Blikseminslag veroorzaakt door hele land branden

UTRECHT (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland is brand uitgebroken door blikseminslag. In het hele land geldt code oranje vanwege zware onweersbuien, die gepaard gaan met bliksem.

8 minuten geleden
Concert Lil Kleine in Olympisch Stadion eerder gestopt om onweer

AMSTERDAM (ANP) - Een concert van Lil Kleine in het Olympisch Stadion in Amsterdam is zaterdagavond voortijdig gestopt wegens het slechte weer. Een bezoeker van het concert heeft dat laten weten aan het ANP.

1 uur geleden
Geen treinen tussen Utrecht en Den Haag door blikseminslag

UTRECHT (ANP) - Er rijden zaterdagavond en zondagochtend geen treinen tussen Utrecht en Den Haag. Door een blikseminslag op het traject is de treindienst verstoord. Wel kunnen reizigers nog naar Gouda, dat halverwege de twee steden ligt.

2 uur geleden
Medewerker Concert at SEA naar ziekenhuis na blikseminslag

SCHARENDIJKE (ANP) - Een medewerker van Concert at Sea die last had van de gevolgen van een blikseminslag bij het terrein van het festival blijft een nacht ter observatie in het ziekenhuis. Dat heeft de organisatie laten weten. Volgens de organisatie maakt deze medewerker het goed.

3 uur geleden
Code oranje in heel het land wegens zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - In heel het land is code oranje van kracht wegens zware onweersbuien, meldt het KNMI. Eerst gold dit weeralarm in slechts vier provincies (Limburg, Noord-Brabant, Gelderland en Overijssel), maar dat is uitgebreid.

3 uur geleden
Storing Rijkswaterstaat opgelost, alles werkt weer

DEN HAAG (ANP) - De landelijke technische storing bij Rijkswaterstaat van zaterdag is verholpen. "Alle systemen werken weer", zegt een woordvoerster van de weg- en waterbeheerder. Volgens haar heeft de storing niet geleid tot grote ongeregeldheden in het verkeer en op het water.

4 uur geleden
2 nachten scooters geroofd in Almere onder bedreiging van wapens

ALMERE (ANP) - In Almere zijn twee nachten op rij scooters geroofd onder bedreiging van wapens, meldt de politie. In beide gevallen werden ook persoonlijke eigendommen gestolen.

6 uur geleden