Zonnepanelenverkoper Solarclarity valt om door terugval markt
WEESP (ANP) - De zonnepanelenverkoper Solarclarity heeft faillissement aangevraagd. Het bedrijf uit Weesp zegt last te hebben gehad van een "buitengewone terugval" op de markt voor verduurzaming. Daarbij spelen volgens marketingdirecteur Renée Bruinsma ook politieke onzekerheden rond verduurzaming en negatieve berichtgeving in de media een rol.
Door prijsdalingen was het volgens Solarclarity niet meer mogelijk de financiële positie te stabiliseren. Een curator onderzoekt wat de mogelijkheden zijn om het bedrijf voort te zetten.
Solarclarity heeft tachtig medewerkers. Naast zonnepanelen verkoopt het bedrijf ook andere producten die te maken hebben met de overgang naar hernieuwbare energie, zoals laadpalen, omvormers en batterijen. "We betreuren deze situatie enorm en zullen daarom blijven onderzoeken hoe we ons verhaal kunnen voortzetten", meldt topman Peter Desmet in een persverklaring.
Ontwikkelingen
Verschillende ontwikkelingen zorgen voor twijfels bij consumenten over het nut van investeren in zonnepanelen. Veel energiemaatschappijen brengen inmiddels kosten in rekening bij zonnepaneelbezitters die stroom terugleveren aan het elektriciteitsnet, omdat de leveranciers daar zelf ook veel extra kosten voor moeten maken. Het kabinet wil in 2027 ook de salderingsregeling afschaffen. Die regeling is nu financieel gunstig voor zonnepaneelbezitters omdat ze overtollig opgewekte energie op zonnige dagen, die ze aan het stroomnet leveren, kunnen afstrepen van hun eigen verbruik op andere momenten.
In september voorspelde kredietverzekeraar Atradius meer faillissementen in de zonne-energiesector, die "kwetsbaar blijkt voor mogelijke overheidsmaatregelen". Eerder dit jaar gingen vier zonnepaneelbedrijven van investeerder Kees Koolen, bekend als oud-topman van Booking.com, failliet.
Meer uit Financieel
DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
10 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.
4 uur geleden