Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonnepanelenverkoper Solarclarity valt om door terugval markt

Zonnepanelenverkoper Solarclarity valt om door terugval markt

WEESP (ANP) - De zonnepanelenverkoper Solarclarity heeft faillissement aangevraagd. Het bedrijf uit Weesp zegt last te hebben gehad van een "buitengewone terugval" op de markt voor verduurzaming. Daarbij spelen volgens marketingdirecteur Renée Bruinsma ook politieke onzekerheden rond verduurzaming en negatieve berichtgeving in de media een rol.

Door prijsdalingen was het volgens Solarclarity niet meer mogelijk de financiële positie te stabiliseren. Een curator onderzoekt wat de mogelijkheden zijn om het bedrijf voort te zetten.

Solarclarity heeft tachtig medewerkers. Naast zonnepanelen verkoopt het bedrijf ook andere producten die te maken hebben met de overgang naar hernieuwbare energie, zoals laadpalen, omvormers en batterijen. "We betreuren deze situatie enorm en zullen daarom blijven onderzoeken hoe we ons verhaal kunnen voortzetten", meldt topman Peter Desmet in een persverklaring.

Ontwikkelingen

Verschillende ontwikkelingen zorgen voor twijfels bij consumenten over het nut van investeren in zonnepanelen. Veel energiemaatschappijen brengen inmiddels kosten in rekening bij zonnepaneelbezitters die stroom terugleveren aan het elektriciteitsnet, omdat de leveranciers daar zelf ook veel extra kosten voor moeten maken. Het kabinet wil in 2027 ook de salderingsregeling afschaffen. Die regeling is nu financieel gunstig voor zonnepaneelbezitters omdat ze overtollig opgewekte energie op zonnige dagen, die ze aan het stroomnet leveren, kunnen afstrepen van hun eigen verbruik op andere momenten.

In september voorspelde kredietverzekeraar Atradius meer faillissementen in de zonne-energiesector, die "kwetsbaar blijkt voor mogelijke overheidsmaatregelen". Eerder dit jaar gingen vier zonnepaneelbedrijven van investeerder Kees Koolen, bekend als oud-topman van Booking.com, failliet.

Meer uit Financieel

Iranoorlog geeft Nederlandse pensioenfondsen knauw, ziet Aon

ROTTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft Nederlandse pensioenfondsen een knauw gegeven door scherpe koersdalingen op de financiële markten. De gemiddelde dekkingsgraad, een graadmeter voor de financiële gezondheid van een fonds, daalde in maart tot 123 procent. Dat maakte onderzoeksbureau Aon woensdag bekend. Eind februari was de dekkingsgraad nog 128 procent.

24 minuten geleden
Brussel komt grootverbruikers energie tegemoet met aanpassing ETS

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is met een voorstel gekomen voor een kleine aanpassing in het Europese emissiehandelssysteem (ETS). Dat moet helpen de prijs van de uitstoot van broeikasgassen stabieler te houden en op die manier veel energie verbruikende bedrijven in Europa tegemoet te komen.

26 minuten geleden
Sportmerk Nike onderuit op positief Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Nike ging woensdag hard onderuit op de beurzen in New York. De sportkledingfabrikant kwam met tegenvallende resultaten over het afgelopen kwartaal. Het bedrijf wist de omzet op peil te houden, maar de verkopen in de Noord-Amerikaanse markt vielen tegen.

1 uur geleden
Topmannen failliet Carpetright beginnen webshop met dezelfde naam

UTRECHT (ANP) - De topmannen van het failliete Carpetright, Gideon Tienkamp en Maikel Hofman, hebben de merkrechten van het oude bedrijf overgekocht. Daarmee zijn ze onder de naam Carpetright IP een nieuwe webshop gestart, zo bevestigt Tienkamp na berichtgeving van vakmedium Wonen360.

1 uur geleden
Eigenaar Douwe Egberts overgenomen door Keurig Dr Pepper

AMSTERDAM (ANP) - Douwe Egberts-moederconcern JDE Peet's is vrijwel volledig in handen gekomen van Keurig Dr Pepper. Dat Amerikaanse drankenconcern kondigde de overname vorig jaar al aan. Nu de koper meer dan 96 procent van de aandelen in bezit heeft, is zeker dat de beursnotering van JDE Peet's in Amsterdam wordt beëindigd. Dit gebeurt later deze maand. De resterende aandeelhouders hebben nog even de tijd om hun stukken aan te bieden.

1 uur geleden
Twaalf hybrides van autoconcern Stellantis vatten vlam

HOOFDDORP (ANP/AFP) - Van de teruggeroepen hybrideauto's van Stellantis vanwege brandgevaar is tot nu toe bij twaalf voertuigen daadwerkelijk brand uitgebroken, heeft het concern bekendgemaakt. Het moederbedrijf van merken als Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Lancia, Jeep, Fiat en Opel riep eerder deze week wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een kans op brand in de motorruimte.

1 uur geleden
Topman Ryanair vreest verstoringen brandstof bij lange oorlog

LONDEN (ANP/RTR) - Ryanair-topman Michael O'Leary vreest voor verstoringen bij de leveringen van vliegtuigbrandstof aan Europa vanaf mei als de oorlog in het Midden-Oosten langer gaat duren. Dat heeft hij gezegd in een interview met nieuwszender Sky News. Hij verwacht ook dat de ticketprijzen flink kunnen gaan stijgen door de fors hogere kosten voor kerosine.

2 uur geleden