Zonnepanelenconcurrentie China gevaar voor kwaliteit, stelt bedrijf
BO'AOZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De kwaliteit van zonnepanelen komt in gevaar door de hevige concurrentie in de Chinese zonnepanelenindustrie. Dat stelt bestuursvoorzitter Bao Shen Zhong van het Chinese Longi Green Technology Energy, de grootste fabrikant van zonnepanelen ter wereld. Hij merkt dat fabrikanten op kwaliteit inleveren om kosten te besparen. "Een gevaarlijk signaal", meent Zhong.
China domineert al jaren de wereldwijde markt voor zonnepanelen. Zo is ook de meerderheid van de panelen in Nederland van Chinese makelij. Maar de afgelopen tijd zijn de prijzen van de producten flink gedaald. Bedrijven worden daardoor gedwongen hun panelen tegen de kostprijs, soms zelfs daaronder, te verkopen. In een poging winstgevend te blijven, snijden de zonnepaneelfabrikanten in de productiekosten.
Volgens Zhong doen sommige fabrikanten dat te snel, waardoor een risico ontstaat. Zo brengen fabrikanten producten op de markt zonder zeker te zijn of de panelen wel twintig tot dertig jaar meegaan, stelt de Longi-voorzitter.
Persbureau Bloomberg meldde onlangs op basis van ingewijden dat Longi van plan is bijna een derde van zijn werknemers te ontslaan. Dat besluit zou ook een gevolg zijn van de hevige concurrentie en een overaanbod op de markt voor zonnepanelen. In november begon het Chinese bedrijf al met het schrappen van duizenden banen, voornamelijk bij managementtrainees en fabrieksmedewerkers. Bij Longi werken ongeveer 80.000 mensen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De Franse bank BNP Paribas heeft bevestigd exclusieve gesprekken te voeren over de overname van autoleasebedrijf Athlon. Die van oorsprong Nederlandse onderneming is nu in handen van Mercedes-Benz.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft bindende afspraken gemaakt over verduurzaming met Cosun, producent van onder meer Aviko-friet. Dat melden minister Sophie Hermans (Klimaat, VVD) en staatssecretaris Thierry Aartsen (Milieu, VVD) aan de Tweede Kamer. De definitieve plannen zijn minder ambitieus dan in een intentieverklaring die eerder dit jaar werd getekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft accountants- en adviesbureau BDO een boete van 765.000 euro opgelegd vanwege fraude bij examens. Medewerkers van BDO deelden antwoorden of maakten examens samen, maar het bedrijf signaleerde dit niet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het mobiele dataverbruik in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar gestegen naar een nieuw recordniveau. Volgens de Telecommonitor van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) steeg het totale verbruik naar 817 miljoen gigabyte aan mobiele data.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Eigenaren die met hun hond of kat naar de dierenarts gaan, lopen een groter risico te duur uit te zijn voor de behandeling van hun dier. Dat komt doordat dierenartsenpraktijken commerciëler zijn geworden dan voorheen, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) in een conceptrapport. Ze hanteren bijvoorbeeld hogere prijzen en denken bij het aanbieden van behandelingen niet altijd puur aan het belang van het dier en baasje.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten de lagere slotstanden op Wall Street, waar de chip- en techbedrijven onder druk stonden door zorgen of ze de grote investeringen in kunstmatige intelligentie (AI) wel kunnen terugverdienen. Daarnaast wordt gewacht op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die zal de leenkosten in de eurozone waarschijnlijk onveranderd laten. Beleggers zijn dan ook vooral benieuwd wat de centrale bank gaat zeggen over het rentebeleid in 2026.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KPMG staat niet meer onder verscherpt toezicht van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) vanwege fraude met examentoetsen. Dit meldt het advies- en accountantsbureau bij de publicatie van zijn jaarverslag.
3 uur geleden