Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonnepanelenbedrijf enie.nl wil als Soly groeien over de grens

Zonnepanelenbedrijf enie.nl wil als Soly groeien over de grens

GRONINGEN (ANP) - Zonnepanelenbedrijf enie.nl gaat onder de naam Soly verder en wil in het buitenland groeien. Zo breidde het bedrijf, dat al in België en Zuid-Afrika actief was, onlangs uit naar Duitsland en wordt een gang naar de Britse markt onderzocht. Onder de nieuwe naam met een internationalere uitstraling wil het tien jaar oude bedrijf de omzet dit jaar verviervoudigen naar 100 miljoen euro, vertelt Milan van der Meulen die de onderneming samen met zijn broer Patrick oprichtte.

De eerste twee maanden zijn al bemoedigend, aldus Van der Meulen. "In januari en februari vertienvoudigde onze omzet ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar." Bovendien is Soly al winstgevend.

Behalve de uitbreiding naar meer landen moet ook de uitbreiding van het aanbod helpen bij de beoogde omzetgroei. "Steeds vaker leveren we nu ook een thuisbatterij of laadpaal."

Nederland koploper

Die thuisbatterij is in landen als België en Zuid-Afrika, waar enie.nl de naam Soly al voerde, en in Duitsland al heel normaal voor bezitters van zonnepanelen. "Daar is geen salderingsregeling", verwijst Van der Meulen naar de regeling waarmee Nederlandse zonnepanelenbezitters stroom terug kunnen leveren aan het net. "Maar ook in Nederland begint de interesse wat meer te komen."

Nederland, met zo'n 24.000 klanten de grootste markt van Soly, is volgens de oprichter een wat volwassener markt dan de andere landen waar het bedrijf actief is. "Nederland is echt een koploper met zonnepanelen. In andere landen begint dat vaak nu pas echt te komen", weet Van der Meulen. Daar hangt ook ander gedrag mee samen. "Hier zien we dat mensen die al zonnepanelen hebben nu nog een laadpaal of thuisbatterij kopen. Maar in België of Duitsland zien we dat die verkoop meer als één pakket gaat."

Huren van zonnepanelen

Ook zijn er in Nederland meer mensen die zonnepanelen huren bij Soly. "Dat doet ongeveer 20 procent van onze klanten. In andere landen is dat aandeel ongeveer de helft", ziet Van der Meulen. Hij verwacht dat in Nederland het aandeel nog gaat groeien. "Veel mensen die het zich konden veroorloven hebben al zonnepanelen aangeschaft. Als dat niet lukte wordt het met de huuroptie betaalbaarder."

De buitenlandse expansie van Soly is mede mogelijk gemaakt omdat pensioenfonds ABP en Shell Ventures, de investeringstaks van het olie- en gasconcern, vorig jaar geld staken in het bedrijf. "We hadden al plannen liggen, maar het gaat nu allemaal wel sneller", beaamt Van der Meulen. Samen met zijn broer maakte hij al plannen voor de uitbreiding naar verdere landen, zonder te willen vertellen welke dat zijn. "Maar het is wel echt serieus geworden."

Meer uit Financieel

Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

23 minuten geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

1 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

1 uur geleden
Vertaalbedrijf DeepL schrapt kwart personeel vanwege AI

KEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
AEX sluit dag na record lager, Shell en RELX bij dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs eindigde donderdag aanzienlijk lager, nadat de hoofdindex woensdag nog een nieuw slotrecord had bereikt.

1 uur geleden
Medeoprichter Superdry krijgt 8 jaar cel voor verkrachting

GLOUCESTER (ANP/AFP) - De medeoprichter van het Britse modemerk Superdry heeft van de rechter in Engeland een gevangenisstraf gekregen van acht jaar voor verkrachting. James Holder werd vorige week door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting.

1 uur geleden
Scheepvaartorganisatie IMO: 1500 schepen vast in Perzische Golf

LONDEN (ANP/AFP) - Ongeveer 1500 schepen en zo'n 20.000 bemanningsleden zitten nog vast in de Perzische Golf, doordat de Straat van Hormuz vrijwel dicht is. Dat zei secretaris-generaal van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) Arsenio Dominguez donderdag. Sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari is de zeestraat zo goed als gesloten geweest voor de scheepvaart.

3 uur geleden