Zonnepanelen booming in verscheurd Jemen
SANAA (ANP/RTR) - In het door burgeroorlog verscheurde Jemen ontdekken steeds meer burgers en bedrijven de voordelen van zonnepanelen. Een groot deel van het nationale elektriciteitsnetwerk is vernietigd door oorlogsgeweld en op het platteland had een groot deel van de bevolking ook voor het uitbreken van de conflicten al geen stroom. Mensen die het kunnen betalen, kiezen daarom voor zonne-energie.
"Ons land was opgedroogd, maar nu is het weer tot leven gekomen dankzij de zonne-energie", zegt Omar Homadi, een boer die ten zuiden van de hoofdstad Sanaa groenten en het verdovende middel qat verbouwt. Homadi irrigeerde zijn land eerst met een pomp die werd aangedreven door een dieselgenerator, maar toen brandstofprijzen omhoog gingen kwam hij in de problemen. Een pomp op zonnestroom bood uitkomst.
Ook het waterbedrijf in de stad Dhamar heeft zijn productie grotendeels weten te herstellen met zonne-energie. De drinkwaterproductie was er gekelderd tot 30 procent van de hoeveelheid van voor de oorlog, die in 2015 uitbrak. Nu is het niveau terug op 70 tot 80 procent."Mensen kregen maar eens in de tien tot twaalf dagen water. Nu is het elke drie dagen. Zonne-energie is een droom die uitkomt", aldus een woordvoerder van het waterbedrijf.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
8 minuten geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
2 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.
7 uur geledenADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
12 uur geleden