Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonnepanelen booming in verscheurd Jemen

Zonnepanelen booming in verscheurd Jemen

SANAA (ANP/RTR) - In het door burgeroorlog verscheurde Jemen ontdekken steeds meer burgers en bedrijven de voordelen van zonnepanelen. Een groot deel van het nationale elektriciteitsnetwerk is vernietigd door oorlogsgeweld en op het platteland had een groot deel van de bevolking ook voor het uitbreken van de conflicten al geen stroom. Mensen die het kunnen betalen, kiezen daarom voor zonne-energie.

"Ons land was opgedroogd, maar nu is het weer tot leven gekomen dankzij de zonne-energie", zegt Omar Homadi, een boer die ten zuiden van de hoofdstad Sanaa groenten en het verdovende middel qat verbouwt. Homadi irrigeerde zijn land eerst met een pomp die werd aangedreven door een dieselgenerator, maar toen brandstofprijzen omhoog gingen kwam hij in de problemen. Een pomp op zonnestroom bood uitkomst.

Ook het waterbedrijf in de stad Dhamar heeft zijn productie grotendeels weten te herstellen met zonne-energie. De drinkwaterproductie was er gekelderd tot 30 procent van de hoeveelheid van voor de oorlog, die in 2015 uitbrak. Nu is het niveau terug op 70 tot 80 procent."Mensen kregen maar eens in de tien tot twaalf dagen water. Nu is het elke drie dagen. Zonne-energie is een droom die uitkomt", aldus een woordvoerder van het waterbedrijf.

Meer uit Buitenland

Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

16 minuten geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

41 minuten geleden
Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

3 uur geleden
Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

7 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

7 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

7 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

14 uur geleden