Zonneautomaker Lightyear opent inschrijving kleinere Lightyear 2
LAS VEGAS (ANP) - Geïnteresseerden in de gloednieuwe goedkopere zonneauto van de Nederlandse fabrikant van elektrische auto's Lightyear kunnen zich vanaf nu op de wachtlijst zetten. Dat maakte het Brabantse bedrijf bekend op techbeurs CES. Hoe de auto er precies uit gaat zien, is nog onduidelijk. Lightyear gaf alleen een silhouet van de auto vrij.
Het volumemodel krijgt volgens Lightyear vijf zitplaatsen en staat wat hoger op zijn wielen, vergelijkbaar met een SUV. Op een volle acculading moet de wagen 800 kilometer kunnen rijden. Lightyear zegt dat zijn nieuwe model door de zonnepanelen de helft minder CO2 uitstoot dan vergelijkbare auto's. Daarbij sparen kopers daarmee geld uit, zegt oprichter Lex Hoefsloot. "Opladen zal nog gemakkelijker, milieuvriendelijker en betaalbaarder zijn dan dat het al was."
De Lightyear 2 moet minder dan 40.000 euro kosten en daarmee een veel groter publiek aanspreken dan de Lightyear 0. Dat luxe eerste model kost meer dan 250.000 euro. Lightyear wil de 2, die net als zijn grotere broer voorzien is van zonnepanelen waarmee de auto zichzelf deels op kan laden, eind 2025 in productie nemen. Verschillende leasebedrijven en deelauto-aanbieders hebben al 21.000 stuks van het nieuwe model besteld.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.
30 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.
3 uur geleden