Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonneautomaker Lightyear opent inschrijving kleinere Lightyear 2

Zonneautomaker Lightyear opent inschrijving kleinere Lightyear 2

LAS VEGAS (ANP) - Geïnteresseerden in de gloednieuwe goedkopere zonneauto van de Nederlandse fabrikant van elektrische auto's Lightyear kunnen zich vanaf nu op de wachtlijst zetten. Dat maakte het Brabantse bedrijf bekend op techbeurs CES. Hoe de auto er precies uit gaat zien, is nog onduidelijk. Lightyear gaf alleen een silhouet van de auto vrij.

Het volumemodel krijgt volgens Lightyear vijf zitplaatsen en staat wat hoger op zijn wielen, vergelijkbaar met een SUV. Op een volle acculading moet de wagen 800 kilometer kunnen rijden. Lightyear zegt dat zijn nieuwe model door de zonnepanelen de helft minder CO2 uitstoot dan vergelijkbare auto's. Daarbij sparen kopers daarmee geld uit, zegt oprichter Lex Hoefsloot. "Opladen zal nog gemakkelijker, milieuvriendelijker en betaalbaarder zijn dan dat het al was."

De Lightyear 2 moet minder dan 40.000 euro kosten en daarmee een veel groter publiek aanspreken dan de Lightyear 0. Dat luxe eerste model kost meer dan 250.000 euro. Lightyear wil de 2, die net als zijn grotere broer voorzien is van zonnepanelen waarmee de auto zichzelf deels op kan laden, eind 2025 in productie nemen. Verschillende leasebedrijven en deelauto-aanbieders hebben al 21.000 stuks van het nieuwe model besteld.

Meer uit Financieel

Trump maakt vrijdag kandidaat Fed-voorzitterschap bekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.

1 uur geleden
Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

5 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

5 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

5 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

7 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

9 uur geleden
Shell stijgt en chipfondsen dalen in vlak gesloten AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag vrijwel vlak gesloten. Zwaargewicht Shell stond bij de winnaars dankzij een flinke stijging van de olieprijzen. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi gingen juist verder omlaag na de verliezen een dag eerder. Verder kwam ING met kwartaalcijfers naar buiten.

10 uur geleden