Zonneautomaker Lightyear gebruikt technologie van chipconcern NXP
HELMOND (ANP) - De Helmondse start-up Lightyear gaat voor zijn in ontwikkeling zijnde zonneauto technologie gebruiken van het Eindhovense chipconcern NXP. Dat maakte Lightyear bekend, tegelijk met de mededeling dat de twee bedrijven ook de krachten hebben gebundeld in een programma dat moet helpen om de elektrische wagens met geïntegreerde zonnepanelen sneller naar de markt te kunnen brengen.
In het Lightyear One-model, dat naar verwachting in de zomer van 2022 in productie gaat, zal de technologie van NXP onder meer gebruikt worden voor het batterijbeheersysteem en de omvormers voor de zonnepanelen. De Lightyear-wagen die voor de massamarkt is bestemd en over een paar jaar in productie moet gaan, zal ook chiptechnologie van NXP zitten.
Lex Hoefsloot, medeoprichter en directeur van Lightyear, zegt dat de samenwerking met NXP zijn bedrijf in staat stelt om de ontwikkeltijd van de auto's aanzienlijk te verkorten. Daarbij was er volgens hem een sterke en deskundige partner op het gebied van halfgeleiderchips nodig omdat Lightyear zich in zijn volgende massamarktmodel ook op autonoom rijden wil richten. Over het partnerschap van Lightyear en NXP zijn geen financiële details naar buiten gebracht.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
2 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
4 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
7 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
9 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden