Zonne-energiebedrijf Soly breidt uit naar nog vijf landen
GRONINGEN (ANP) - Het Nederlandse zonne-energiebedrijf Soly blijft internationaal doorgroeien. Dankzij het ophalen van 30 miljoen euro bij investeerders breidt de onderneming van de broers Patrick en Milan van der Meulen dit jaar en volgend jaar uit naar Italiƫ, Frankrijk en Scandinaviƫ. Daarmee gaat het aantal landen waar Soly actief is snel van vijf naar tien.
Soly kreeg afgelopen jaar te maken met de algehele afgenomen belangstelling in zonnepanelen. Door het goedkoper worden van energie gingen minder mensen op zoek naar alternatieven voor fossiele vormen. Het in 2013 opgerichte bedrijf keek daar echter niet van op en verdrievoudigde, mede door de internationale groei, alsnog de omzet.
In Nederland liggen volgens de broers Van der Meulen al vrij veel zonnepanelen, wat heeft geleid tot een positie in de top van Europa. In andere landen is voor Soly dan ook meer groei te behalen. Ook liggen de winstmarges daar hoger, door de lagere hoeveelheid concurrentie. Dit jaar start de onderneming in Italiƫ, Oostenrijk, Zwitserland en Spanje. In 2025 volgen Frankrijk en de Scandinavische landen.
Salderingsregeling
Nederland loopt volgens de ondernemers wel achter door vast te houden aan de salderingsregeling. Die overheidsregeling, waardoor zonnepaneleneigenaars geld terugkrijgen voor de extra energie die zij opwekken, is in de ogen van Soly te aantrekkelijk en draagt daardoor niet bij aan het voorkomen dat het elektriciteitsnet volloopt.
De broers maken zich hier zelf geen zorgen over. Het bedrijf, met nu zo'n 160 medewerkers, denkt de oplossing zelf in handen te hebben door energie lokaal op te slaan in een thuisbatterij. "Van alle nieuwe aanvragen betreft 30 procent een aanvraag voor een thuisbatterij", zegt Patrick. Die moeten netbeheerders gaan helpen bij het tegengaan van de problemen op het volle stroomnet.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft er in 2025 voor het derde jaar op rij minder woningen bijgekregen. Daarmee blijft de woningbouw achterlopen bij de plannen van het kabinet en lukt het niet om het woningtekort echt in te lopen. Dat volgt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
14 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.
3 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.
10 uur geleden