Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonne-energiebedrijf Soly breidt uit naar nog vijf landen

Zonne-energiebedrijf Soly breidt uit naar nog vijf landen

GRONINGEN (ANP) - Het Nederlandse zonne-energiebedrijf Soly blijft internationaal doorgroeien. Dankzij het ophalen van 30 miljoen euro bij investeerders breidt de onderneming van de broers Patrick en Milan van der Meulen dit jaar en volgend jaar uit naar Italië, Frankrijk en Scandinavië. Daarmee gaat het aantal landen waar Soly actief is snel van vijf naar tien.

Soly kreeg afgelopen jaar te maken met de algehele afgenomen belangstelling in zonnepanelen. Door het goedkoper worden van energie gingen minder mensen op zoek naar alternatieven voor fossiele vormen. Het in 2013 opgerichte bedrijf keek daar echter niet van op en verdrievoudigde, mede door de internationale groei, alsnog de omzet.

In Nederland liggen volgens de broers Van der Meulen al vrij veel zonnepanelen, wat heeft geleid tot een positie in de top van Europa. In andere landen is voor Soly dan ook meer groei te behalen. Ook liggen de winstmarges daar hoger, door de lagere hoeveelheid concurrentie. Dit jaar start de onderneming in Italië, Oostenrijk, Zwitserland en Spanje. In 2025 volgen Frankrijk en de Scandinavische landen.

Salderingsregeling

Nederland loopt volgens de ondernemers wel achter door vast te houden aan de salderingsregeling. Die overheidsregeling, waardoor zonnepaneleneigenaars geld terugkrijgen voor de extra energie die zij opwekken, is in de ogen van Soly te aantrekkelijk en draagt daardoor niet bij aan het voorkomen dat het elektriciteitsnet volloopt.

De broers maken zich hier zelf geen zorgen over. Het bedrijf, met nu zo'n 160 medewerkers, denkt de oplossing zelf in handen te hebben door energie lokaal op te slaan in een thuisbatterij. "Van alle nieuwe aanvragen betreft 30 procent een aanvraag voor een thuisbatterij", zegt Patrick. Die moeten netbeheerders gaan helpen bij het tegengaan van de problemen op het volle stroomnet.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

1 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

2 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

2 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

3 uur geleden
Vakbond FNV gaat staken in zuivelindustrie na verlopen ultimatum

UTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.

3 uur geleden
Zoon Mango-oprichter stapt opzij voor onderzoek dood vader

MARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.

4 uur geleden
Werkgevers kampen met planningsproblemen door personeelstekort

DEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.

5 uur geleden