Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonne-energiebedrijf Soly breidt uit naar nog vijf landen

Zonne-energiebedrijf Soly breidt uit naar nog vijf landen

GRONINGEN (ANP) - Het Nederlandse zonne-energiebedrijf Soly blijft internationaal doorgroeien. Dankzij het ophalen van 30 miljoen euro bij investeerders breidt de onderneming van de broers Patrick en Milan van der Meulen dit jaar en volgend jaar uit naar Italië, Frankrijk en Scandinavië. Daarmee gaat het aantal landen waar Soly actief is snel van vijf naar tien.

Soly kreeg afgelopen jaar te maken met de algehele afgenomen belangstelling in zonnepanelen. Door het goedkoper worden van energie gingen minder mensen op zoek naar alternatieven voor fossiele vormen. Het in 2013 opgerichte bedrijf keek daar echter niet van op en verdrievoudigde, mede door de internationale groei, alsnog de omzet.

In Nederland liggen volgens de broers Van der Meulen al vrij veel zonnepanelen, wat heeft geleid tot een positie in de top van Europa. In andere landen is voor Soly dan ook meer groei te behalen. Ook liggen de winstmarges daar hoger, door de lagere hoeveelheid concurrentie. Dit jaar start de onderneming in Italië, Oostenrijk, Zwitserland en Spanje. In 2025 volgen Frankrijk en de Scandinavische landen.

Salderingsregeling

Nederland loopt volgens de ondernemers wel achter door vast te houden aan de salderingsregeling. Die overheidsregeling, waardoor zonnepaneleneigenaars geld terugkrijgen voor de extra energie die zij opwekken, is in de ogen van Soly te aantrekkelijk en draagt daardoor niet bij aan het voorkomen dat het elektriciteitsnet volloopt.

De broers maken zich hier zelf geen zorgen over. Het bedrijf, met nu zo'n 160 medewerkers, denkt de oplossing zelf in handen te hebben door energie lokaal op te slaan in een thuisbatterij. "Van alle nieuwe aanvragen betreft 30 procent een aanvraag voor een thuisbatterij", zegt Patrick. Die moeten netbeheerders gaan helpen bij het tegengaan van de problemen op het volle stroomnet.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street door zicht op gesprekken Israël en Libanon

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag opnieuw met winsten de handel uitgegaan. De beursdag begon nog met verliezen. Maar die werden in de loop van de sessie weggewerkt, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had verklaard dat Israël wil beginnen met onderhandelingen met Libanon. Daardoor hebben beleggers meer hoop gekregen dat het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten zal standhouden.

5 uur geleden
Eerste luchtvaartmaatschappij uit VS keert terug naar Venezuela

FORT WORTH (ANP/AFP) - American Airlines heeft aangekondigd dat het de vluchten naar Venezuela zo snel mogelijk wil hervatten, mogelijk al op 30 april. Daarmee wordt het de eerste Amerikaanse luchtvaartmaatschappij die terugkeert naar het land sinds Washington de Venezolaanse leider Nicolás Maduro begin dit jaar gevangen heeft genomen.

5 uur geleden
Reuters: Tesla werkt aan ontwikkeling van nieuw model

AUSTIN (ANP) - Tesla werkt aan de ontwikkeling van een kleinere en goedkopere elektrische SUV. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Volgens de bronnen gaat het om een geheel nieuw model en niet om een variant van Tesla's Model 3 of Y.

6 uur geleden
Ontwikkelingsbank investeert 5 miljard in herstel Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - De Europese Bank voor Wederopbouw en Ontwikkeling (EBWO) investeert dit jaar 5 miljard euro in het herstel van landen die getroffen zijn door de oorlog in het Midden-Oosten. Daarbij gaat het om Irak, Jordanië, Libanon, de Westelijke Jordaanoever en Gaza "en geraakte buureconomieën" als Egypte, Turkije, Armenië en Azerbeidzjan.

6 uur geleden
Eerste niet-Iraanse tanker sinds bestand door Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/AFP) - De eerste niet-Iraanse olietanker sinds het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is donderdag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de website MarineTraffic, die de locatiegegevens van schepen bijhoudt.

7 uur geleden
Nike wil wedstrijdballen van de Champions League maken

NYON (ANP/BLOOMBERG) - Nike is in exclusieve onderhandelingen om de wedstrijdballen te maken die gebruikt worden in de mannenedities van de Champions League en andere Europese voetbaltoernooien voor clubs. Daarmee neemt het Amerikaanse sportkledingconcern mogelijk een contract over dat zijn Duitse rivaal Adidas al een kwart eeuw in handen heeft.

8 uur geleden
AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

9 uur geleden