Zonderland maandag eregast op TeamNL Olympic Festival
ARNHEM (ANP) - Turner Epke Zonderland is maandag eregast bij het TeamNL Olympic Festival op het strand van Scheveningen. De olympisch kampioen van 2012 vliegt maandag vanuit Tokio terug naar Nederland waarna hij vanaf Schiphol meteen doorreist naar Den Haag. Daar wordt de 35-jarige Fries herenigd met zijn familie en vrienden en krijgt hij volgens sportkoepel NOC*NSF een "warm welkom en een waardig afscheid".
Zonderland (35) maakte zaterdag bij de Olympische Spelen na zijn rekstokoefening bekend dat hij stopt op het hoogste niveau. Hij wist zich niet te plaatsen voor de olympische finale. De WK turnen in oktober, ook in Japan, laat hij schieten. "Het is goed zo. Ik weet niet of het mooier dan dit gaat worden, ik denk het niet", gaf de drievoudige wereldkampioen te kennen.
Het Olympic Festival is de opvolger van de Olympic Experience, het evenement dat ten tijde van de Spelen van Rio 2016 in Den Haag plaatsvond. Op het strand van Scheveningen zijn overdag allerlei sporten te beoefenen, onder begeleiding van diverse sportbonden. Bezoekers kunnen daarnaast de Olympische Spelen volgen op grote tv-schermen.
Sporters van TeamNL die tijdens de Olympische Spelen van Tokio een medaille winnen, zullen op het Haagse festivalterrein worden gehuldigd.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
6 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geleden