Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonderland maandag eregast op TeamNL Olympic Festival

Zonderland maandag eregast op TeamNL Olympic Festival

ARNHEM (ANP) - Turner Epke Zonderland is maandag eregast bij het TeamNL Olympic Festival op het strand van Scheveningen. De olympisch kampioen van 2012 vliegt maandag vanuit Tokio terug naar Nederland waarna hij vanaf Schiphol meteen doorreist naar Den Haag. Daar wordt de 35-jarige Fries herenigd met zijn familie en vrienden en krijgt hij volgens sportkoepel NOC*NSF een "warm welkom en een waardig afscheid".

Zonderland (35) maakte zaterdag bij de Olympische Spelen na zijn rekstokoefening bekend dat hij stopt op het hoogste niveau. Hij wist zich niet te plaatsen voor de olympische finale. De WK turnen in oktober, ook in Japan, laat hij schieten. "Het is goed zo. Ik weet niet of het mooier dan dit gaat worden, ik denk het niet", gaf de drievoudige wereldkampioen te kennen.

Het Olympic Festival is de opvolger van de Olympic Experience, het evenement dat ten tijde van de Spelen van Rio 2016 in Den Haag plaatsvond. Op het strand van Scheveningen zijn overdag allerlei sporten te beoefenen, onder begeleiding van diverse sportbonden. Bezoekers kunnen daarnaast de Olympische Spelen volgen op grote tv-schermen.

Sporters van TeamNL die tijdens de Olympische Spelen van Tokio een medaille winnen, zullen op het Haagse festivalterrein worden gehuldigd.

Meer uit Sport

Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

2 uur geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

5 uur geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

6 uur geleden
De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

18 uur geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

18 uur geleden
Tennisser Sinner klopt Alcaraz en prolongeert titel ATP Finals

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft voor eigen publiek in Turijn voor de tweede keer in zijn carrière de ATP Finals gewonnen. De 24-jarige Italiaan won het eindejaarstoernooi, waarin de beste tennissers van het seizoen het tegen elkaar opnemen, door in twee sets af te rekenen met de huidige nummer 1 van de wereld, Carlos Alcaraz: 7-6 (4) 7-5.

20 uur geleden
Springruiter Greve wint wereldbekerwedstrijd in Stuttgart

STUTTGART (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft met zijn merrie Pretty Woman van 't Paradijs de wereldbekerwedstrijd van Stuttgart gewonnen. Het is het beste internationale resultaat tot nu toe van de Nederlandse kampioen en de tweede Nederlandse zege na Sanne Thijssen vorige maand in Oslo in dit wereldbekerseizoen.

21 uur geleden