Zonderland laat WK schieten en beëindigt turnloopbaan
TOKIO (ANP) - Turner Epke Zonderland beëindigt zijn carrière. De 35-jarige Fries laat de WK half oktober in Japan schieten. Hij wist zich zaterdag bij de Olympische Spelen in Tokio niet te plaatsen voor de finale op rekstok.
"Het is goed zo. Ik weet niet of het mooier dan dit gaat worden, ik denk het niet", zei hij bij de NOS.
"Vlak na mijn oefening was het gevoel nog wel aanwezig en dacht ik: had ik nog maar langer gehad. Maar op dit moment ben ik heel tevreden over wat ik vandaag heb kunnen doen. Ik ben blij dat ik op deze manier een mooi einde aan mijn carrière heb kunnen maken", gaf de drievoudig wereldkampioen te kennen. De rekstokspecialist veroverde in Londen in 2012 de olympische titel.
Gezondheidsklachten
Zonderland kampte in de afgelopen periode langdurig met gezondheidsklachten. Hij werd al jaren gehinderd door hardnekkige verkoudheid met verstopte holtes tot gevolg. Trainen werd daardoor vaak lastig, hij verloor 6 kilo aan spieren en vet. "Ik kan nog niet genoeg eten voor de energie die ik nodig heb om goed te kunnen trainen", zei hij onlangs nog over zijn huidige maag- en darmproblemen.
Alle fysieke ongemakken waren begin deze maand nog aanleiding voor Zonderland om elke verwachting voor een nieuw succes in Tokio weg te nemen. Hij liet weten dat het welhaast een wonder zou zijn als hij nog eens de finale zou halen. Dat lukte zaterdag inderdaad niet.
Opgelucht gevoel
Zonderland landde na zijn oefening aan de rekstok niettemin met een opgelucht gevoel op de vloer. "Ik was blij. Ik ben er niet uitgevallen, met deze voorbereiding was dit het maximaal haalbare", liet hij weten in het Ariake Gymnastics Centre van Tokio. Over de score (13,833) was hij reëel. "Dat is niet genoeg voor een finaleplaats."
Hij achtte na zijn optreden in de kwalificatie de kans "1 procent" dat hij bij de WK in het najaar nog in actie zou komen. Bij de NOS maakte hij daarna duidelijk dat hij helemaal stopt, al zal hij thuis in Nederland nog wel de trainingszaal ingaan. "Ik kan niet opeens niets doen, ik moet aftrainen."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
8 minuten geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
55 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL start vrijdag met vijf Nederlanders aan de Giro d'Italia. Sprinter Casper van Uden gaat proberen zijn ritzege van vorig jaar een vervolg te geven. De niet fitte klassementsrenner Max Poole ontbreekt, waardoor de Nederlandse ploeg de strategie heeft moeten aanpassen naar "aanvallend koersen, dagelijks kansen zoeken en deze grijpen wanneer het moment zich aandient".
4 uur geledenSHEFFIELD (ANP/RTR) - De Chinees Wu Yize is de nieuwe wereldkampioen snooker. Met zijn 22 jaar is hij de op een na jongste ooit met de wereldtitel, na de 21-jarige Stephen Hendry in 1990. Wu klopte de Engelse oud-wereldkampioen Shaun Murphy in een spannende finale in Sheffield met 18-17.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben bij de World Cup in de tweede groepsronde verloren van de Verenigde Staten. De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor in Zwemcentrum Rotterdam met 12-10. Bij rust stond het 6-4 voor de Amerikanen.
18 uur geledenSAN CIBRAO DAS VIÑAS (ANP) - Wielrenster Shari Bossuyt heeft de tweede etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De Belgische van AG Insurance-Soudal was in de eindsprint van een uitgedund peloton de snelste en kwam als eerste over de finish in San Cibrao das Viñas.
21 uur geleden