Zonderland laat WK schieten en beëindigt turnloopbaan
TOKIO (ANP) - Turner Epke Zonderland beëindigt zijn carrière. De 35-jarige Fries laat de WK half oktober in Japan schieten. Hij wist zich zaterdag bij de Olympische Spelen in Tokio niet te plaatsen voor de finale op rekstok.
"Het is goed zo. Ik weet niet of het mooier dan dit gaat worden, ik denk het niet", zei hij bij de NOS.
"Vlak na mijn oefening was het gevoel nog wel aanwezig en dacht ik: had ik nog maar langer gehad. Maar op dit moment ben ik heel tevreden over wat ik vandaag heb kunnen doen. Ik ben blij dat ik op deze manier een mooi einde aan mijn carrière heb kunnen maken", gaf de drievoudig wereldkampioen te kennen. De rekstokspecialist veroverde in Londen in 2012 de olympische titel.
Gezondheidsklachten
Zonderland kampte in de afgelopen periode langdurig met gezondheidsklachten. Hij werd al jaren gehinderd door hardnekkige verkoudheid met verstopte holtes tot gevolg. Trainen werd daardoor vaak lastig, hij verloor 6 kilo aan spieren en vet. "Ik kan nog niet genoeg eten voor de energie die ik nodig heb om goed te kunnen trainen", zei hij onlangs nog over zijn huidige maag- en darmproblemen.
Alle fysieke ongemakken waren begin deze maand nog aanleiding voor Zonderland om elke verwachting voor een nieuw succes in Tokio weg te nemen. Hij liet weten dat het welhaast een wonder zou zijn als hij nog eens de finale zou halen. Dat lukte zaterdag inderdaad niet.
Opgelucht gevoel
Zonderland landde na zijn oefening aan de rekstok niettemin met een opgelucht gevoel op de vloer. "Ik was blij. Ik ben er niet uitgevallen, met deze voorbereiding was dit het maximaal haalbare", liet hij weten in het Ariake Gymnastics Centre van Tokio. Over de score (13,833) was hij reëel. "Dat is niet genoeg voor een finaleplaats."
Hij achtte na zijn optreden in de kwalificatie de kans "1 procent" dat hij bij de WK in het najaar nog in actie zou komen. Bij de NOS maakte hij daarna duidelijk dat hij helemaal stopt, al zal hij thuis in Nederland nog wel de trainingszaal ingaan. "Ik kan niet opeens niets doen, ik moet aftrainen."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo spreekt van het mooiste schaatsweekend uit zijn carrière, al werd het WK sprint op een donderdag en vrijdag gehouden. De 22-jarige Groninger klopte zijn rivaal Jordan Stolz en veroverde de wereldtitel sprint in Thialf. "Ik ben heel goed in één keer pieken, maar moest hier vier keer goed zijn. Dat het me gewoon lukt, had ik niet gedacht", aldus De Boo.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft voor het eerst de wereldtitel sprint veroverd. De 22-jarige Groninger bleef met de tweede tijd van 1.07,40 op de 1000 meter de Amerikaan Jordan Stolz voor. Stolz won de 1000 meter in 1.07,26 en werd tweede in het klassement. Het brons ging naar titelverdediger Ning Zhongyan uit China. Joep Wennemars werd vierde.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn door een compleet mislukte vijfde inning teleurstellend aan de World Baseball Classic begonnen. Venezuela vierde een ruime zege (6-2) voor 20.000 toeschouwers in het overdekte stadion van Miami Marlins.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is voor het eerst wereldkampioene sprint geworden. De 25-jarige Friezin deed dat door ook de vierde afstand van het WK in Thialf te winnen. Ze bleef het hele WK sprint ongeslagen. Met Suzanne Schulting (zilver) en Marrit Fledderus (brons) is het podium voor het eerst geheel Nederlands.
4 uur geledenVERONA (ANP) - De openingsceremonie van de veertiende Paralympische Winterspelen is begonnen. Nederland is niet vertegenwoordigd in het amfitheater van Verona. De bestuurders ontbreken uit protest tegen het besluit van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC) om Russen en Belarussen onder hun eigen vlaggen deel te laten nemen. De acht Nederlandse sporters zijn niet bij de opening omdat het niet in de voorbereiding past.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok heeft ook de derde afstand van het WK sprint gewonnen. De olympisch kampioene op de 500 meter was op die afstand, net als een dag eerder, verreweg de beste. Met 36,76 bleef ze landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen voor.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De marathon van Rotterdam heeft dit jaar tijdens de 45e editie een andere finishlocatie. Vanwege werkzaamheden ligt de streep op de Coolsingel bij Beursplein, ter hoogte van het WTC. Dat maakte de organisatie bekend in een persbericht.
13 uur geleden