
Zonderland laat WK schieten en beëindigt turnloopbaan
TOKIO (ANP) - Turner Epke Zonderland beëindigt zijn carrière. De 35-jarige Fries laat de WK half oktober in Japan schieten. Hij wist zich zaterdag bij de Olympische Spelen in Tokio niet te plaatsen voor de finale op rekstok.
"Het is goed zo. Ik weet niet of het mooier dan dit gaat worden, ik denk het niet", zei hij bij de NOS.
"Vlak na mijn oefening was het gevoel nog wel aanwezig en dacht ik: had ik nog maar langer gehad. Maar op dit moment ben ik heel tevreden over wat ik vandaag heb kunnen doen. Ik ben blij dat ik op deze manier een mooi einde aan mijn carrière heb kunnen maken", gaf de drievoudig wereldkampioen te kennen. De rekstokspecialist veroverde in Londen in 2012 de olympische titel.
Gezondheidsklachten
Zonderland kampte in de afgelopen periode langdurig met gezondheidsklachten. Hij werd al jaren gehinderd door hardnekkige verkoudheid met verstopte holtes tot gevolg. Trainen werd daardoor vaak lastig, hij verloor 6 kilo aan spieren en vet. "Ik kan nog niet genoeg eten voor de energie die ik nodig heb om goed te kunnen trainen", zei hij onlangs nog over zijn huidige maag- en darmproblemen.
Alle fysieke ongemakken waren begin deze maand nog aanleiding voor Zonderland om elke verwachting voor een nieuw succes in Tokio weg te nemen. Hij liet weten dat het welhaast een wonder zou zijn als hij nog eens de finale zou halen. Dat lukte zaterdag inderdaad niet.
Opgelucht gevoel
Zonderland landde na zijn oefening aan de rekstok niettemin met een opgelucht gevoel op de vloer. "Ik was blij. Ik ben er niet uitgevallen, met deze voorbereiding was dit het maximaal haalbare", liet hij weten in het Ariake Gymnastics Centre van Tokio. Over de score (13,833) was hij reëel. "Dat is niet genoeg voor een finaleplaats."
Hij achtte na zijn optreden in de kwalificatie de kans "1 procent" dat hij bij de WK in het najaar nog in actie zou komen. Bij de NOS maakte hij daarna duidelijk dat hij helemaal stopt, al zal hij thuis in Nederland nog wel de trainingszaal ingaan. "Ik kan niet opeens niets doen, ik moet aftrainen."
Meer uit Sport
ÉTOILE-SUR-ŔHÔNE (ANP) - Frankrijk heeft bij de Europese kampioenschappen wielrennen in eigen land de gemengde ploegentijdrit gewonnen. Bruno Armirail, Rémi Cavagna, Thibault Guernalec, Cédrine Kerbaol, Juliette Labous en Marion Borras hielden samen de titelverdedigers uit Italië achter zich. Het verschil na 40 kilometer bedroeg zes seconden. Halverwege lagen de Italiaanse mannen nog voorop.
14 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - Max Verstappen staat zondag voor een grote uitdaging tijdens de Grote Prijs van Singapore. Na twee overwinningen op rij in Monza en Bakoe wil de coureur van Red Bull de strijd om de wereldtitel spannender maken.
19 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jesper de Jong heeft de tweede ronde van het masterstoernooi in Shanghai bereikt. In zijn eerste partij versloeg de Nederlander de 20-jarige Chinees Zhou Yi in drie sets: 6-7 (1) 6-2 7-6 (3).
19 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het tennistoernooi in Shanghai uitgeschakeld. De Portugees Nuno Borges, de nummer 51 van de wereld, was met 7-6 (5) 7-6 (5) te sterk voor de Nederlandse mondiale nummer 84.
22 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Fransman Gaël Monfils heeft zijn afscheid van het professionele tennis aangekondigd. Dat deed de 39-jarige tennisser via een mededeling op sociale media. Monfils gaat nog één jaar door, maar houdt het eind 2026 voor gezien.
1 dag geledenBEIJING (ANP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Beijing gewonnen. De Italiaan, momenteel de nummer 2 van de wereld achter de Spanjaard Carlos Alcaraz, versloeg in de finale de jonge Amerikaan Learner Tien in twee sets: 6-2 6-2. Voor de pas 19-jarige Tien was het zijn eerste finale op de ATP Tour.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie heeft in Chiel Warners een nieuwe technisch directeur gevonden. De voormalige meerkamper volgt Vincent Kortbeek op, van wie de bond eerder dit jaar afscheid nam. Warners (47) begint op 20 oktober.
1 dag geleden