Zonderland kan leven met uitschakeling op EK turnen
BASEL (ANP) - Bij zijn laatste Europese kampioenschappen turnen, in 2019 in het Poolse Szczecin pakte Epke Zonderland nog de titel aan de rekstok. Twee jaar later verdween de olympisch kampioen van 2012 door de zijdeur van zijn eerste toernooi sinds meer dan een jaar. Een gemankeerde voorbereiding leidde bij de EK in Basel tot een voorzichtige oefening, waarvan de score (13,433), ruim voordat alle turners in actie waren gekomen, niet toereikend bleek voor een plaats bij de beste acht en een finale.
Zo bleef zijn optreden in de St. Jakobshalle beperkt tot de minuut waarin hij vijf losse vluchtelementen had laten zien. Combinaties, goed voor extra punten, stonden zijn gestel ("Ik ben al weken niet topfit") niet toe. Ja, hij is net 35 geworden en onlangs werd hij ook voor de tweede keer vader. "Maar daar ligt het niet aan. Dat geeft me juist extra energie. Ik ben nu beter in vorm dan voor de geboorte", vertelde Zonderland met een glimlach.
De matige score was ingecalculeerd. "Ik heb de afgelopen weken weer wat last gehad van de bekende klachten. Soms waren het de holtes, maar ik was vooral moe waardoor je weer vatbaarder bent. Ik kon daarom mijn rekoefening niet trainen. Een bewuste keuze, ik wilde niet over een grens gaan en eerst het goede gevoel terugkrijgen. Ik twijfelde ook of ik hier zou deelnemen, maar met zo weinig wedstrijden wil je toch graag wat ritme opdoen."
Tevreden
Zonderland kwam net als Bart Deurloo uit in de eerste subdivisie, de eerste van drie startgroepen. Na zijn oefening was het voor hem al duidelijk. "Er zijn genoeg jongens die hoger kunnen scoren", wist hij, met op dat moment de derde score. Nog voor de tweede groep in de middag klaar was viel hij al buiten de top acht.
"Ik moet tevreden zijn met hoe ik deze oefening doorkom. Dit lag in de lijn der verwachtingen met hoe ik me vorige week voelde. Je hoopt dat het meezit en dat je er een vluchtelement bij kunt pakken, maar dat zat er gewoon niet in. Maar verder kwam ik de oefening toch redelijk door. Het lukt dus nog: onder druk presteren. Maar ik moet natuurlijk nu wel sterker worden."
Zonderland hoopt nog op een wereldbekerwedstrijd om aan zijn vorm te werken voor de Olympische Spelen. Daar ligt het eindpunt van zijn loopbaan die naast olympisch goud ook drie wereldtitels en drie Europese titels aan de rekstok opleverde. "Ja, dit is mijn laatste EK, al heb ik dat niet eens zo ervaren."
Meer uit Sport
BLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
1 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
3 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
4 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft bij de 24 uur van de Nürburgring de derde tijd neergezet in de tweede kwalificatie. Verstappen was in de Mercedes-AMG GT3 bijna een seconde langzamer dan de Lamborghini van de Brit Nicholas Yelloly. Met de zesde plaats heeft hij een plek verzekerd voor de derde kwalificatie later vrijdag, waarin wordt gestreden om de poleposition.
6 uur geledenROME (ANP) - Coco Gauff heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Rome bereikt. De als derde geplaatste Amerikaanse versloeg de Roemeense Sorana Cirstea: 6-4 6-3.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de 32e keer op rij een wedstrijd op een masterstoernooi gewonnen. De Italiaan verbrak daarmee het record van de Serviër Novak Djokovic, die in 2011 tot 31 achtereenvolgende zeges kwam.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Luciano Darderi heeft zich bij het masterstoernooi van Rome voor de halve finale geplaatst. De Italiaan rekende in een partij die tot diep na middernacht duurde af met de Spaanse tiener Rafael Jodar: 7-6 (5) 5-7 6-0.
1 dag geleden