Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonderland kan leven met uitschakeling op EK turnen

Zonderland kan leven met uitschakeling op EK turnen

BASEL (ANP) - Bij zijn laatste Europese kampioenschappen turnen, in 2019 in het Poolse Szczecin pakte Epke Zonderland nog de titel aan de rekstok. Twee jaar later verdween de olympisch kampioen van 2012 door de zijdeur van zijn eerste toernooi sinds meer dan een jaar. Een gemankeerde voorbereiding leidde bij de EK in Basel tot een voorzichtige oefening, waarvan de score (13,433), ruim voordat alle turners in actie waren gekomen, niet toereikend bleek voor een plaats bij de beste acht en een finale.

Zo bleef zijn optreden in de St. Jakobshalle beperkt tot de minuut waarin hij vijf losse vluchtelementen had laten zien. Combinaties, goed voor extra punten, stonden zijn gestel ("Ik ben al weken niet topfit") niet toe. Ja, hij is net 35 geworden en onlangs werd hij ook voor de tweede keer vader. "Maar daar ligt het niet aan. Dat geeft me juist extra energie. Ik ben nu beter in vorm dan voor de geboorte", vertelde Zonderland met een glimlach.

De matige score was ingecalculeerd. "Ik heb de afgelopen weken weer wat last gehad van de bekende klachten. Soms waren het de holtes, maar ik was vooral moe waardoor je weer vatbaarder bent. Ik kon daarom mijn rekoefening niet trainen. Een bewuste keuze, ik wilde niet over een grens gaan en eerst het goede gevoel terugkrijgen. Ik twijfelde ook of ik hier zou deelnemen, maar met zo weinig wedstrijden wil je toch graag wat ritme opdoen."

Tevreden

Zonderland kwam net als Bart Deurloo uit in de eerste subdivisie, de eerste van drie startgroepen. Na zijn oefening was het voor hem al duidelijk. "Er zijn genoeg jongens die hoger kunnen scoren", wist hij, met op dat moment de derde score. Nog voor de tweede groep in de middag klaar was viel hij al buiten de top acht.

"Ik moet tevreden zijn met hoe ik deze oefening doorkom. Dit lag in de lijn der verwachtingen met hoe ik me vorige week voelde. Je hoopt dat het meezit en dat je er een vluchtelement bij kunt pakken, maar dat zat er gewoon niet in. Maar verder kwam ik de oefening toch redelijk door. Het lukt dus nog: onder druk presteren. Maar ik moet natuurlijk nu wel sterker worden."

Zonderland hoopt nog op een wereldbekerwedstrijd om aan zijn vorm te werken voor de Olympische Spelen. Daar ligt het eindpunt van zijn loopbaan die naast olympisch goud ook drie wereldtitels en drie Europese titels aan de rekstok opleverde. "Ja, dit is mijn laatste EK, al heb ik dat niet eens zo ervaren."

Meer uit Sport

Anthony Joshua slaat Jake Paul knock-out in zesde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - De Brit Anthony Joshua heeft de Amerikaan Jake Paul knock-out geslagen in de zesde ronde van hun bokswedstrijd in het Kaseya Center in Miami. Het gevecht, dat wereldwijd werd uitgezonden door Netflix, stond gepland over acht ronden.

27 minuten geleden
Tennisser Wawrinka kondigt einde carrière aan

DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."

14 uur geleden
Drie coureurs met nieuw startnummer in Formule 1

LONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.

17 uur geleden
Skeletonster Bos achtste bij wereldbekerwedstrijd in Letland

SIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.

17 uur geleden
Doets vecht zich terug en bereikt tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.

19 uur geleden
KNSB geeft 4 januari olympische schaatsselectie door aan NOC*NSF

UTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.

19 uur geleden
Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

21 uur geleden