Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonderland kan leven met uitschakeling op EK turnen

Zonderland kan leven met uitschakeling op EK turnen

BASEL (ANP) - Bij zijn laatste Europese kampioenschappen turnen, in 2019 in het Poolse Szczecin pakte Epke Zonderland nog de titel aan de rekstok. Twee jaar later verdween de olympisch kampioen van 2012 door de zijdeur van zijn eerste toernooi sinds meer dan een jaar. Een gemankeerde voorbereiding leidde bij de EK in Basel tot een voorzichtige oefening, waarvan de score (13,433), ruim voordat alle turners in actie waren gekomen, niet toereikend bleek voor een plaats bij de beste acht en een finale.

Zo bleef zijn optreden in de St. Jakobshalle beperkt tot de minuut waarin hij vijf losse vluchtelementen had laten zien. Combinaties, goed voor extra punten, stonden zijn gestel ("Ik ben al weken niet topfit") niet toe. Ja, hij is net 35 geworden en onlangs werd hij ook voor de tweede keer vader. "Maar daar ligt het niet aan. Dat geeft me juist extra energie. Ik ben nu beter in vorm dan voor de geboorte", vertelde Zonderland met een glimlach.

De matige score was ingecalculeerd. "Ik heb de afgelopen weken weer wat last gehad van de bekende klachten. Soms waren het de holtes, maar ik was vooral moe waardoor je weer vatbaarder bent. Ik kon daarom mijn rekoefening niet trainen. Een bewuste keuze, ik wilde niet over een grens gaan en eerst het goede gevoel terugkrijgen. Ik twijfelde ook of ik hier zou deelnemen, maar met zo weinig wedstrijden wil je toch graag wat ritme opdoen."

Tevreden

Zonderland kwam net als Bart Deurloo uit in de eerste subdivisie, de eerste van drie startgroepen. Na zijn oefening was het voor hem al duidelijk. "Er zijn genoeg jongens die hoger kunnen scoren", wist hij, met op dat moment de derde score. Nog voor de tweede groep in de middag klaar was viel hij al buiten de top acht.

"Ik moet tevreden zijn met hoe ik deze oefening doorkom. Dit lag in de lijn der verwachtingen met hoe ik me vorige week voelde. Je hoopt dat het meezit en dat je er een vluchtelement bij kunt pakken, maar dat zat er gewoon niet in. Maar verder kwam ik de oefening toch redelijk door. Het lukt dus nog: onder druk presteren. Maar ik moet natuurlijk nu wel sterker worden."

Zonderland hoopt nog op een wereldbekerwedstrijd om aan zijn vorm te werken voor de Olympische Spelen. Daar ligt het eindpunt van zijn loopbaan die naast olympisch goud ook drie wereldtitels en drie Europese titels aan de rekstok opleverde. "Ja, dit is mijn laatste EK, al heb ik dat niet eens zo ervaren."

Meer uit Sport

Van de Bunt moest snelle start bekopen op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Stijn van de Bunt baalde dat hij bij zijn olympische debuut een beetje te snel was begonnen aan zijn 5000 meter. De 21-jarige schaatser uit Lopik kwam tot 6.12,94 en vond zichzelf halverwege de wedstrijd daarmee terug op de derde plaats. "Ik ging net iets te gek weg", aldus Van de Bunt.

19 minuten geleden
Bosker sloeg 'met hartslag 170' dicht bij start olympische rit

MILAAN (ANP) - Marcel Bosker sloeg zondag bij de start van zijn olympische rit op de 5 kilometer in Milaan dicht. "Ik was vrij relaxed tot ik het ijs op ging. Bij de start voelde ik een hartslag van 170", vertelde de Nederlandse schaatser in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

19 minuten geleden
Atleet Bonevacia valt uit op 400 meter door hinderende cameraman

METZ (ANP) - Liemarvin Bonevacia is bij indoorwedstrijden in het Franse Metz uitgevallen op de 400 meter. De Nederlands recordhouder (45,48) werd gehinderd door een cameraman, die veel te dicht op de binnenbaan stond. Het ritme van de 36-jarige Bonevacia werd zodanig verstoord dat hij de race niet afmaakte.

1 uur geleden
Snowboardster Dekker: klein foutje is hier moeilijk te herstellen

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker vond de uitschakeling in de achtste finales op de parallelreuzenslalom bij de Olympische Spelen onnodig. De 29-jarige Nederlandse had in haar race tegen de Oostenrijkse Sabine Payer een voorsprong, maar werd in het laatste deel voorbijgestreefd en kwam 0,13 seconde te kort voor een plaats bij de laatste acht.

2 uur geleden
Snowboardster Dekker strandt op Spelen in achtste finale

LIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales op de parallelreuzenslalom te bereiken. De 29-jarige Nederlandse lag in haar achtste finale tegen de Oostenrijkse Sabine Payer lange tijd voorop, maar in het slot van haar race gaf ze die voorsprong in het Livigno Snow Park uit handen. Payer passeerde de finish 0,13 seconde eerder dan Dekker.

4 uur geleden
Skiester Johnson wint afdaling na zware crash landgenote Vonn

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skiester Breezy Johnson heeft met minimaal verschil de olympische afdaling gewonnen. Op de fraaie piste Olimpia delle Tofane in Cortina d'Ampezzo was de regerend wereldkampioene 4 honderdsten van een seconde sneller dan Emma Aicher uit Duitsland. De Italiaanse Sofia Goggia eindigde voor eigen publiek als derde op 0,59 seconde.

4 uur geleden
Hockeyers winnen opnieuw moeizaam van Spanje in Pro League

VALENCIA (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben ook hun tweede Pro League-duel met Spanje met veel moeite gewonnen. In Valencia maakte Duco Telgenkamp in de slotfase het winnende doelpunt: 2-3. Oranje verspeelde een 2-0-voorsprong, die was ontstaan door treffers van Pepijn van der Heijden en Telgenkamp.

4 uur geleden