Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Zonder Tokio 2021 waarschijnlijk evenmin Peking 2022'

'Zonder Tokio 2021 waarschijnlijk evenmin Peking 2022'

LAUSANNE (ANP/RTR) - Als de uitgestelde Olympische Spelen van Tokio ook in 2021 niet kunnen doorgaan vanwege de coronapandemie, dan zullen de Winterspelen van Peking 2022 waarschijnlijk ook geannuleerd moeten worden. Dat zegt het vooraanstaande IOC-lid Dick Pound in een interview met persbureau Reuters.

"Als er in juli en augustus volgend jaar in Tokio een Covid-19-probleem is, is het moeilijk voor te stellen dat er op hetzelfde continent vijf maanden later geen domino-effect zal zijn", liet de 78-jarige Canadees weten.

De Zomerspelen van Tokio staan nu gepland van 23 juli tot en met 8 augustus 2021. Amper een half jaar later zouden de Winterspelen in Peking (4 - 20 februari 2022) moeten beginnen. Zonder vaccin tegen het nieuwe coronavirus lijkt de kans klein dat beide mega-evenementen volgens plan doorgang kunnen vinden. Pound ziet echter ook nog de nodige problemen van politieke aard opdoemen voor het IOC.

Hij wijst onder meer op de gespannen verhoudingen tussen China en de Verenigde Staten vanwege onder meer de coronapandemie en de instabiele situatie in Hongkong. "Tenminste één deel van de VS plant een verkiezingscampagne die helemaal tegen China gericht is", doelde de jurist op president Donald Trump en zijn aanhang. "Aan de andere kant kan het gevaarlijk zijn om Amerikanen naar China te laten reizen vanwege het recordaantal coronagevallen dat de VS telt. Het zijn rare scenario's, maar ze kunnen gaan gebeuren."

Volgens Pound staat Peking 2022 vrijdag tijdens het IOC-congres nog niet op de agenda. "Het zou de zaken alleen maar nodeloos gecompliceerd maken, omdat we gewoon nog niet weten waar we aan toe zijn. Aan het eind van dit jaar zullen de Winterspelen wel op onze radar komen. Voorlopig houden we ons vooral bezig met de Zomerspelen van Tokio in 2021."

Meer uit Sport

Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

2 uur geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

4 uur geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

5 uur geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

6 uur geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

6 uur geleden
Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

1 dag geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

1 dag geleden