'Zonder Tokio 2021 waarschijnlijk evenmin Peking 2022'
LAUSANNE (ANP/RTR) - Als de uitgestelde Olympische Spelen van Tokio ook in 2021 niet kunnen doorgaan vanwege de coronapandemie, dan zullen de Winterspelen van Peking 2022 waarschijnlijk ook geannuleerd moeten worden. Dat zegt het vooraanstaande IOC-lid Dick Pound in een interview met persbureau Reuters.
"Als er in juli en augustus volgend jaar in Tokio een Covid-19-probleem is, is het moeilijk voor te stellen dat er op hetzelfde continent vijf maanden later geen domino-effect zal zijn", liet de 78-jarige Canadees weten.
De Zomerspelen van Tokio staan nu gepland van 23 juli tot en met 8 augustus 2021. Amper een half jaar later zouden de Winterspelen in Peking (4 - 20 februari 2022) moeten beginnen. Zonder vaccin tegen het nieuwe coronavirus lijkt de kans klein dat beide mega-evenementen volgens plan doorgang kunnen vinden. Pound ziet echter ook nog de nodige problemen van politieke aard opdoemen voor het IOC.
Hij wijst onder meer op de gespannen verhoudingen tussen China en de Verenigde Staten vanwege onder meer de coronapandemie en de instabiele situatie in Hongkong. "Tenminste één deel van de VS plant een verkiezingscampagne die helemaal tegen China gericht is", doelde de jurist op president Donald Trump en zijn aanhang. "Aan de andere kant kan het gevaarlijk zijn om Amerikanen naar China te laten reizen vanwege het recordaantal coronagevallen dat de VS telt. Het zijn rare scenario's, maar ze kunnen gaan gebeuren."
Volgens Pound staat Peking 2022 vrijdag tijdens het IOC-congres nog niet op de agenda. "Het zou de zaken alleen maar nodeloos gecompliceerd maken, omdat we gewoon nog niet weten waar we aan toe zijn. Aan het eind van dit jaar zullen de Winterspelen wel op onze radar komen. Voorlopig houden we ons vooral bezig met de Zomerspelen van Tokio in 2021."
Meer uit Sport
SOUTHPORT (ANP) - Golfer Nevill Ruiter is bij zijn debuut op het Brits Open na de tweede ronde uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander ging op de Royal Birkdale Golf Club in Southport rond in 68 slagen, twee slagen onder par. Dat was niet voldoende om de 'cut' te halen. Ruiter had donderdag voor zijn openingsronde 77 slagen nodig en zijn totaal van 145 slagen is te veel om het toernooi zaterdag te mogen vervolgen.
10 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was "best tevreden" na de eerste dag met trainingen voor de Grote Prijs van België. De 28-jarige Nederlander was de snelste in de eerste training en zette de derde tijd neer in de tweede training, al moest hij toen wel bijna een halve seconde toegeven op de Italiaanse Mercedescoureur Kimi Antonelli.
12 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de tweede vrije training van de Grote Prijs van België tot de derde tijd gekomen. De 28-jarige Nederlander moest in de Red Bull bijna een halve seconde toegeven op Kimi Antonelli, die met 1.45,944 de snelste was.
14 uur geledenBELFORT (ANP) - Mauro Schmid heeft de dertiende etappe van de Tour de France gewonnen. De Zwitserse renner van Jayco AlUla was vrijdag de beste in een sprint tegen de Colombiaan Harold Tejada, nadat het tweetal was weggereden van hun medevluchters. De Brit Tom Pidcock werd derde. Het is de eerste ritzege in de Tour voor Schmid, die in 2025 al eens tweede werd in een etappe.
15 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen heeft bij de eerste vrije training van de Grote Prijs van België in de Formule 1 de beste tijd neergezet. De viervoudig wereldkampioen kwam in de Red Bull tot 1.47,070. Daarmee was hij 0,145 seconde sneller dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari. Diens teamgenoot Charles Leclerc uit Monaco reed op 0,207 seconde de derde tijd.
18 uur geledenDOLE (ANP) - Het peloton is vrijdag van start gegaan in de langste etappe van deze Tour de France. De dertiende etappe van Dole naar Belfort gaat over 205,8 kilometer. Het is de enige van deze editie die de grens van 200 kilometer overschrijdt.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het shirt dat de Braziliaanse voetballegende Pelé droeg tijdens de WK-finale van 1958 is op een veiling in New York verkocht voor 4,9 miljoen dollar, omgerekend ongeveer 4,3 miljoen euro. Het shirt is daarmee volgens veilinghuis Sotheby's het op een na duurste ter wereld.
22 uur geleden