Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Zonder Tokio 2021 waarschijnlijk evenmin Peking 2022'

'Zonder Tokio 2021 waarschijnlijk evenmin Peking 2022'

LAUSANNE (ANP/RTR) - Als de uitgestelde Olympische Spelen van Tokio ook in 2021 niet kunnen doorgaan vanwege de coronapandemie, dan zullen de Winterspelen van Peking 2022 waarschijnlijk ook geannuleerd moeten worden. Dat zegt het vooraanstaande IOC-lid Dick Pound in een interview met persbureau Reuters.

"Als er in juli en augustus volgend jaar in Tokio een Covid-19-probleem is, is het moeilijk voor te stellen dat er op hetzelfde continent vijf maanden later geen domino-effect zal zijn", liet de 78-jarige Canadees weten.

De Zomerspelen van Tokio staan nu gepland van 23 juli tot en met 8 augustus 2021. Amper een half jaar later zouden de Winterspelen in Peking (4 - 20 februari 2022) moeten beginnen. Zonder vaccin tegen het nieuwe coronavirus lijkt de kans klein dat beide mega-evenementen volgens plan doorgang kunnen vinden. Pound ziet echter ook nog de nodige problemen van politieke aard opdoemen voor het IOC.

Hij wijst onder meer op de gespannen verhoudingen tussen China en de Verenigde Staten vanwege onder meer de coronapandemie en de instabiele situatie in Hongkong. "Tenminste één deel van de VS plant een verkiezingscampagne die helemaal tegen China gericht is", doelde de jurist op president Donald Trump en zijn aanhang. "Aan de andere kant kan het gevaarlijk zijn om Amerikanen naar China te laten reizen vanwege het recordaantal coronagevallen dat de VS telt. Het zijn rare scenario's, maar ze kunnen gaan gebeuren."

Volgens Pound staat Peking 2022 vrijdag tijdens het IOC-congres nog niet op de agenda. "Het zou de zaken alleen maar nodeloos gecompliceerd maken, omdat we gewoon nog niet weten waar we aan toe zijn. Aan het eind van dit jaar zullen de Winterspelen wel op onze radar komen. Voorlopig houden we ons vooral bezig met de Zomerspelen van Tokio in 2021."

Meer uit Sport

Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

2 uur geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

3 uur geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

4 uur geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

6 uur geleden
Wielrenster Bredewold wint Ronde van Baskenland voor vrouwen

SAN SEBASTIÁN (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft de Ronde van Baskenland voor vrouwen op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx - Protime behield haar leidende positie in de derde en laatste etappe met start en finish in San Sebastián. De Poolse Dominika Włodarczyk won de laatste rit.

7 uur geleden
Verstappen lijkt na probleem zege Nürburgring te kunnen vergeten

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen lijkt de overwinning bij de 24 uur van de Nürburgring te kunnen vergeten. De 28-jarige Nederlander zag zijn Spaanse teamgenoot Daniel Juncadella met de Mercedes-AMG GT3 naar de pits rijden vanwege een technisch probleem. Het team van Verstappen reed op het moment van de autoproblemen aan de leiding.

9 uur geleden
Verstappen rijdt 's nachts goede stint bij 24 uur van Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.

13 uur geleden