Zonder Haaland en Reus verliest Dortmund van Gladbach
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Zonder de geblesseerde aanvallers Erling Haaland en Marco Reus heeft Borussia Dortmund in de Bundesliga de tweede nederlaag van het seizoen geleden. Trainer Marco Rose verloor met zijn ploeg van Borussia Mönchengladbach, de club waarbij hij de afgelopen drie jaar op de bank zat.
Denis Zakaria maakte in de 37e minuut het enige doelpunt: 1-0. Dortmund speelde ruim een helft met tien man, omdat middenvelder Mahmoud Dahoud kort voor rust met zijn tweede gele kaart van het veld werd gestuurd.
Aanvoerder Reus ontbrak vanwege een knieblessure, topschutter Haaland deed vanwege spierproblemen niet mee. De Noorse spits maakte dit seizoen in vijf competitieduels al zeven doelpunten. Bij afwezigheid van Reus en Haaland mocht oud-PSV'er Donyell Malen weer starten. De international van Oranje kon Dortmund echter niet aan een doelpunt helpen en werd in de slotfase gewisseld.
De ploeg van Rose neemt het dinsdag in de Champions League op tegen Sporting Portugal. Dortmund begon twee weken geleden in groep C met een zege op Besiktas, Sporting werd in Lissabon overklast door Ajax (1-5).
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
44 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
8 uur geleden