Zonder Haaland en Reus verliest Dortmund van Gladbach
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - Zonder de geblesseerde aanvallers Erling Haaland en Marco Reus heeft Borussia Dortmund in de Bundesliga de tweede nederlaag van het seizoen geleden. Trainer Marco Rose verloor met zijn ploeg van Borussia Mönchengladbach, de club waarbij hij de afgelopen drie jaar op de bank zat.
Denis Zakaria maakte in de 37e minuut het enige doelpunt: 1-0. Dortmund speelde ruim een helft met tien man, omdat middenvelder Mahmoud Dahoud kort voor rust met zijn tweede gele kaart van het veld werd gestuurd.
Aanvoerder Reus ontbrak vanwege een knieblessure, topschutter Haaland deed vanwege spierproblemen niet mee. De Noorse spits maakte dit seizoen in vijf competitieduels al zeven doelpunten. Bij afwezigheid van Reus en Haaland mocht oud-PSV'er Donyell Malen weer starten. De international van Oranje kon Dortmund echter niet aan een doelpunt helpen en werd in de slotfase gewisseld.
De ploeg van Rose neemt het dinsdag in de Champions League op tegen Sporting Portugal. Dortmund begon twee weken geleden in groep C met een zege op Besiktas, Sporting werd in Lissabon overklast door Ajax (1-5).
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
17 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
20 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
21 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
21 uur geleden