Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonder Duplantis erbij mikt Vloon op goud én 6 meter met polsstok

Zonder Duplantis erbij mikt Vloon op goud én 6 meter met polsstok

ARNHEM (ANP) - Polsstokhoogspringer Menno Vloon beseft dat zijn kans op goud groter is dan ooit, want niemand minder dan de Zweedse topfavoriet Armand ‘Mondo’ Duplantis ontbreekt op de EK indooratletiek in Istanbul. "Normaal is zilver het hoogst haalbaar, want je weet van tevoren al dat Mondo wint. Nu hij niet meedoet, kan ik een keer echt voor goud gaan", zegt de 28-jarige Zaankanter.

De voortekenen zijn ook nog eens goed, want Vloon is in vorm. Hij wipte afgelopen weekend bij een springgala in Clermont-Ferrand over 5,91 meter en met die hoogte prijkt hij op de tweede plaats op de Europese ranglijst. Uiteraard voert Duplantis die ranking aan. De Zweed verbeterde in diezelfde wedstrijd in Frankrijk zijn wereldrecord naar 6,22 meter.

Duplantis heeft bedacht dat de titelstrijd in Istanbul niet in zijn schema past en laat nu de atleten die gemiddeld 20 tot 30 centimeter lager springen, vechten om de medailles. "Er zijn wel tien jongens die kans hebben op een medaille, die 5,80 of hoger kunnen springen, dus je haalt niet zo makkelijk een medaille op", zegt Vloon. "Maar ik heb zeker een kans, want ik spring nu goed en stabiel.’’

Rommelig en zoeken

"In het begin van het seizoen was het nog wat rommelig en zoeken. Ik ben wat sterker geworden en sneller en ik had wat moeite om de snelheid om te zetten in mijn sprongen. Maar bij de NK indoor voelde ik al dat alles een beetje samenviel. Ik had daar al hoger kunnen springen dan de 5,82 waarmee ik won, maar ik had wat last van mijn kuit en ben gestopt. Je moet slim zijn.’’

Met die 5,91 in Clermont-Ferrand kreeg Vloon de bevestiging dat hij de juiste vorm te pakken heeft. Het was ook in de Franse stad dat de tienvoudig Nederlands kampioen (vijf keer indoor en vijf keer outdoor) twee jaar geleden zijn Nederlands record van 5,96 meter sprong. "Of het niet eens tijd wordt over die 6 meter te wippen? Dat is uiteraard het grote doel en ik weet dat ik het kan. Ik heb er de techniek, kracht en snelheid voor, het moet een keer allemaal samenvallen."

Meer uit Sport

Vollering blijft Pieterse voor en wint Waalse Pijl

HOEI (ANP) - Demi Vollering heeft voor de tweede keer in haar loopbaan de Waalse Pijl op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez was na 148 kilometer de beste op de Muur van Hoei en bleef Puck Pieterse, de winnares van vorig jaar, nipt voor. Paula Blasi, de Spaanse winnares van de Amstel Gold Race van afgelopen zondag, werd derde.

10 uur geleden
Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

12 uur geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

18 uur geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

1 dag geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

2 dagen geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

2 dagen geleden