Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zonder Duplantis erbij mikt Vloon op goud én 6 meter met polsstok

Zonder Duplantis erbij mikt Vloon op goud én 6 meter met polsstok

ARNHEM (ANP) - Polsstokhoogspringer Menno Vloon beseft dat zijn kans op goud groter is dan ooit, want niemand minder dan de Zweedse topfavoriet Armand ‘Mondo’ Duplantis ontbreekt op de EK indooratletiek in Istanbul. "Normaal is zilver het hoogst haalbaar, want je weet van tevoren al dat Mondo wint. Nu hij niet meedoet, kan ik een keer echt voor goud gaan", zegt de 28-jarige Zaankanter.

De voortekenen zijn ook nog eens goed, want Vloon is in vorm. Hij wipte afgelopen weekend bij een springgala in Clermont-Ferrand over 5,91 meter en met die hoogte prijkt hij op de tweede plaats op de Europese ranglijst. Uiteraard voert Duplantis die ranking aan. De Zweed verbeterde in diezelfde wedstrijd in Frankrijk zijn wereldrecord naar 6,22 meter.

Duplantis heeft bedacht dat de titelstrijd in Istanbul niet in zijn schema past en laat nu de atleten die gemiddeld 20 tot 30 centimeter lager springen, vechten om de medailles. "Er zijn wel tien jongens die kans hebben op een medaille, die 5,80 of hoger kunnen springen, dus je haalt niet zo makkelijk een medaille op", zegt Vloon. "Maar ik heb zeker een kans, want ik spring nu goed en stabiel.’’

Rommelig en zoeken

"In het begin van het seizoen was het nog wat rommelig en zoeken. Ik ben wat sterker geworden en sneller en ik had wat moeite om de snelheid om te zetten in mijn sprongen. Maar bij de NK indoor voelde ik al dat alles een beetje samenviel. Ik had daar al hoger kunnen springen dan de 5,82 waarmee ik won, maar ik had wat last van mijn kuit en ben gestopt. Je moet slim zijn.’’

Met die 5,91 in Clermont-Ferrand kreeg Vloon de bevestiging dat hij de juiste vorm te pakken heeft. Het was ook in de Franse stad dat de tienvoudig Nederlands kampioen (vijf keer indoor en vijf keer outdoor) twee jaar geleden zijn Nederlands record van 5,96 meter sprong. "Of het niet eens tijd wordt over die 6 meter te wippen? Dat is uiteraard het grote doel en ik weet dat ik het kan. Ik heb er de techniek, kracht en snelheid voor, het moet een keer allemaal samenvallen."

Meer uit Sport

Shiffrin na 110e wereldbekeroverwinning dicht bij eindzege

HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.

4 uur geleden
Skiër Braathen wint op de valreep wereldbeker reuzenslalom

LILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.

5 uur geleden
Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

8 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

23 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

1 dag geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden