Zonder Duplantis erbij mikt Vloon op goud én 6 meter met polsstok
ARNHEM (ANP) - Polsstokhoogspringer Menno Vloon beseft dat zijn kans op goud groter is dan ooit, want niemand minder dan de Zweedse topfavoriet Armand ‘Mondo’ Duplantis ontbreekt op de EK indooratletiek in Istanbul. "Normaal is zilver het hoogst haalbaar, want je weet van tevoren al dat Mondo wint. Nu hij niet meedoet, kan ik een keer echt voor goud gaan", zegt de 28-jarige Zaankanter.
De voortekenen zijn ook nog eens goed, want Vloon is in vorm. Hij wipte afgelopen weekend bij een springgala in Clermont-Ferrand over 5,91 meter en met die hoogte prijkt hij op de tweede plaats op de Europese ranglijst. Uiteraard voert Duplantis die ranking aan. De Zweed verbeterde in diezelfde wedstrijd in Frankrijk zijn wereldrecord naar 6,22 meter.
Duplantis heeft bedacht dat de titelstrijd in Istanbul niet in zijn schema past en laat nu de atleten die gemiddeld 20 tot 30 centimeter lager springen, vechten om de medailles. "Er zijn wel tien jongens die kans hebben op een medaille, die 5,80 of hoger kunnen springen, dus je haalt niet zo makkelijk een medaille op", zegt Vloon. "Maar ik heb zeker een kans, want ik spring nu goed en stabiel.’’
Rommelig en zoeken
"In het begin van het seizoen was het nog wat rommelig en zoeken. Ik ben wat sterker geworden en sneller en ik had wat moeite om de snelheid om te zetten in mijn sprongen. Maar bij de NK indoor voelde ik al dat alles een beetje samenviel. Ik had daar al hoger kunnen springen dan de 5,82 waarmee ik won, maar ik had wat last van mijn kuit en ben gestopt. Je moet slim zijn.’’
Met die 5,91 in Clermont-Ferrand kreeg Vloon de bevestiging dat hij de juiste vorm te pakken heeft. Het was ook in de Franse stad dat de tienvoudig Nederlands kampioen (vijf keer indoor en vijf keer outdoor) twee jaar geleden zijn Nederlands record van 5,96 meter sprong. "Of het niet eens tijd wordt over die 6 meter te wippen? Dat is uiteraard het grote doel en ik weet dat ik het kan. Ik heb er de techniek, kracht en snelheid voor, het moet een keer allemaal samenvallen."
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De MotoGP heeft de Grote Prijs van Qatar uitgesteld vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De race stond gepland voor 12 april, maar is nu verzet naar 8 november, meldde rechtenhouder Dorna.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen somde na de Grote Prijs van China weer een waslijst van problemen op die hij momenteel ervaart met zijn Red Bull-auto. "De auto voelde totaal niet goed. Geen balans, veel bandenslijtage, er was iets met het stuur en dan nog een koelingsprobleem", zei de viervoudig wereldkampioen bij Viaplay, die door de kapotte koeling van zijn energiesysteem de race in Shanghai tien ronden voor het einde moest beëindigen.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli behaalde in zijn 26e Formule 1-race zijn eerste overwinning. De 19-jarige Italiaan won de Grote Prijs van China en werd na Max Verstappen de jongste winnaar ooit. "Ik ben sprakeloos en kan wel huilen. Ik heb zoveel te danken aan mijn team. Mercedes heeft me geholpen om mijn droom te verwezenlijken", zei Antonelli kort na afloop in het flashinterview. "Ik wilde heel graag Italië terug aan de top brengen en dat is gelukt."
3 uur geledenCORTINA (ANP) - Snowboardster Lisa Bunschoten-Vos en paraskiër Jeroen Kampschreur dragen zondag de Nederlandse vlag bij de sluitingsceremonie van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina. Dat maakte chef de mission Esther Vergeer bekend. Kampschreur won twee keer goud, Bunschoten-Vos veroverde een zilveren medaille.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Kimi Antonelli heeft zijn eerste zege in de Formule 1 geboekt. De Italiaan van Mercedes begon van poleposition in de Grote Prijs van China en wist die na 56 ronden op het circuit van Shanghai om te zetten in de winst.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft het einde van de Grote Prijs van China niet gehaald. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest zijn auto tien ronden voor het einde van de race naar de pitstraat sturen met een haperende motor.
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De internationale autosportfederatie FIA heeft bevestigd dat de Grote Prijzen van Bahrein en Saudi-Arabië niet doorgaan vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De GP's stonden voor 12 en 19 april op de kalender. Hoewel beide organisaties het niet specifiek vermelden, is het onwaarschijnlijk dat de twee races later dit jaar worden ingehaald. Het betekent dat er dit jaar niet 24, maar 22 races worden verreden.
4 uur geleden