Zondag trekken opnieuw fikse onweersbuien over het land
DE BILT (ANP) - Na een enigszins droge onderbreking op zaterdag, moeten we zondag opnieuw rekening houden met fikse buien. Volgens Weeronline staan stevige regen- en onweersbuien op het programma. De dag begint droog, met temperaturen tot wel 23 graden, maar het weerbeeld kan vanaf de middag flink omslaan.
Vanuit het zuidwesten trekt bewolking over het land, die in korte tijd plaatselijk tussen de 20 en 30 millimeter neerslag kan opleveren. Dat weer houdt, in combinatie met hagel en windstoten tot 80 kilometer per uur, tot in de avonduren aan. Vanuit het zuidwesten beginnen de eerste opklaringen, gevolgd door het oosten en noordoosten tegen het einde van de avond.
De dagen na het weekeinde blijven wisselvallig. De uitschieter qua regenval is naar alle waarschijnlijkheid op woensdag, voorspelt Weeronline. Dan passeert er, minder fel dan dit weekeinde, opnieuw een regenzone.
Met de hoeveelheden neerslag tot nu toe, bestaat de kans dat de lente van dit jaar de boeken ingaat als de op een na natste lente ooit. De extreem natte meimaand, waarbij er gemiddeld over het land 90 millimeter viel, kan mogelijk nog uitlopen tot een gemiddelde maandsom van 110 millimeter. Sinds de metingen in 1906 begonnen, gaat 1983 met 122 millimeter nog altijd aan kop.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het programma RTL Tonight stopt. Dat heeft een woordvoerder aan het ANP bevestigd na een bericht van het AD. De laatste uitzending van het RTL 4-programma is op 12 juni. Vanaf komend najaar kiest de zender voor een "vertrouwde talkshowopzet", gepresenteerd door Renze Klamer.
32 minuten geledenWAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
3 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
5 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
11 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
16 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
17 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Braziliƫ, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesiƫ ontvlucht.
18 uur geleden