Zondag trekken opnieuw fikse onweersbuien over het land
DE BILT (ANP) - Na een enigszins droge onderbreking op zaterdag, moeten we zondag opnieuw rekening houden met fikse buien. Volgens Weeronline staan stevige regen- en onweersbuien op het programma. De dag begint droog, met temperaturen tot wel 23 graden, maar het weerbeeld kan vanaf de middag flink omslaan.
Vanuit het zuidwesten trekt bewolking over het land, die in korte tijd plaatselijk tussen de 20 en 30 millimeter neerslag kan opleveren. Dat weer houdt, in combinatie met hagel en windstoten tot 80 kilometer per uur, tot in de avonduren aan. Vanuit het zuidwesten beginnen de eerste opklaringen, gevolgd door het oosten en noordoosten tegen het einde van de avond.
De dagen na het weekeinde blijven wisselvallig. De uitschieter qua regenval is naar alle waarschijnlijkheid op woensdag, voorspelt Weeronline. Dan passeert er, minder fel dan dit weekeinde, opnieuw een regenzone.
Met de hoeveelheden neerslag tot nu toe, bestaat de kans dat de lente van dit jaar de boeken ingaat als de op een na natste lente ooit. De extreem natte meimaand, waarbij er gemiddeld over het land 90 millimeter viel, kan mogelijk nog uitlopen tot een gemiddelde maandsom van 110 millimeter. Sinds de metingen in 1906 begonnen, gaat 1983 met 122 millimeter nog altijd aan kop.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - De verdachten van de Drentse kunstroof zouden het plan hebben gehad de kostbare buit aan de Nederlandse staat te verkopen. Dat zou een van de verdachten, de 21-jarige Jan B., hebben gezegd tegen undercoveragenten die politie en justitie in het onderzoek hebben ingezet.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ondernemer en privacyonderzoeker Danny Mekić moet inzage krijgen in de persoonlijke gegevens die het platform X van hem bewaart. Het gerechtshof in Amsterdam heeft dat dinsdag bepaald. Eerder had de rechtbank dat ook geoordeeld, maar X was daartegen in beroep gegaan.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Forum voor Democratie-Kamerlid Pepijn van Houwelingen moet een boete van 450 euro betalen. Het gerechtshof Den Haag legde hem deze straf op voor het beledigen van twee ministers via X. Het Kamerlid had in september 2023 een bewerkte afbeelding op X gezet. Daarop stonden de toenmalige ministers Ernst Kuipers (Volksgezondheid) en Karien van Gennip (Sociale Zaken) met een nazivlag. De ministers deden aangifte van dit bericht.
51 minuten geledenASSEN (ANP) - In het onderzoek naar de roof van de kunstschatten uit het Drents Museum is het Openbaar Ministerie op zoek geweest naar die schatten, "maar niet naar de waarheid". Dat zei verdachte Bernhard Z. (35) dinsdag op de eerste dag van het proces over de zaak bij wijze van openingsstatement. "Het OM heeft mijn belangen volledig links laten liggen."
1 uur geledenASSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft sinds oktober vorig jaar onderhandeld met de verdachten en hun advocaten over procesafspraken, die moesten leiden tot de teruggave van de uit het Drents Museum gestolen Dacische kunstschatten. Dat zei de officier van justitie dinsdag in een inleiding op de zaak, aan het begin van het proces.
2 uur geledenASSEN (ANP) - In de rechtbank in Assen is dinsdagochtend onder grote belangstelling het proces tegen drie verdachten van de geruchtmakende kunstroof in het Drents Museum begonnen. Bij de kunstroof op 25 januari 2025 werden vier zeer waardevolle Roemeense kunstschatten gestolen. De gestolen objecten waren onderdeel van de tentoonstelling Dacia - Rijk van goud en zilver. Het ging om de beroemde gouden helm van Cotofenesti van 2500 jaar oud, en drie gouden armbanden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De AIVD en MIVD hebben vorig jaar opnieuw meer informatie in het geheim opgehaald. In 2025 kreeg de instantie die zulke aanvragen van de inlichtingendiensten moet beoordelen 4615 verzoeken, 4 procent meer dan het jaar ervoor. Het gaat dan bijvoorbeeld om het indringen in telefoons of het afluisteren van gesprekken.
3 uur geleden