Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zondag noodverordening op Leidseplein vanwege kampioenschap Ajax

Zondag noodverordening op Leidseplein vanwege kampioenschap Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam heeft voor komende zondag een noodverordening afgekondigd voor het Leidseplein en de nabije omgeving vanwege de kampioenswedstrijd van Ajax. De verordening geeft de politie de mogelijkheid mensen te controleren op het bezit van vuurwerk, wapens en alcohol. Zowel de consumptie als het bezit van open of gesloten verpakkingen alcohol zijn zondag verboden in het gebied.

De politie houdt rekening met groepen supporters die het landskampioenschap van de Amsterdamse club op straat willen vieren en mogelijk uit zijn op het verstoren van de openbare orde. Eerder maakte het kabinet bekend dat er geen publiek aanwezig kan zijn bij de kampioenswedstrijd tegen FC Emmen, zondag in de Johan Cruijff ArenA.

Op dezelfde dag is het centrum van Amsterdam een demonstratie aangekondigd door actiegroep Nederland in Verzet. Zij willen met hun vrijheidsmars onder meer langs het Leidseplein lopen. Het is nog onduidelijk of de route van de demonstranten zal worden aangepast vanwege de noodverordening.

Officiële huldiging

De terrassen op het Leidseplein kondigden donderdag al aan niet open te gaan, op verzoek van de gemeente. "Een grote toeloop is moeilijk te handhaven", aldus de voorzitter van de belangenvereniging horeca in die buurt.

Een officiële huldiging van Ajax voor publiek zal vanwege de coronamaatregelen niet plaatsvinden. Halsema zei donderdag dat Ajax nadenkt over een alternatief, dat ook op televisie te zien zal zijn. Ook zal de gemeente zelf, indien Ajax kampioen wordt, in de stad zichtbaar maken hoe "ongelofelijk trots we zijn op onze ploeg", zei de burgemeester. "Zonder dat dit leidt tot mensenmassa's." Hoe dat eruit zal zien, is nog een verrassing.

Meer uit Binnenland

Reclamewaakhond hekelt campagne tegen Europese tabaksregels

DEN HAAG (ANP) - Tabaksfabrikant Philip Morris heeft de regels voor tabaksreclame overtreden, oordeelt de Reclame Code Commissie (RCC), de toezichthouder voor advertenties. Philip Morris had een flyer en een website laten maken waarop mensen hun mening over komende Europese tabaksregels konden laten doorgeven aan de Europese Commissie. Kunstmatige intelligentie (AI) schreef de teksten voor de gebruikers.

15 minuten geleden
Efteling krijgt tweede zelfrijdende bus van Nederland

KAATSHEUVEL (ANP) - Vanaf 12 augustus rijdt op en bij pretpark de Efteling een zelfrijdende bus van Arriva, meldt de vervoerder. Zo'n bus rijdt zelfstandig. Er zit nog wel een zogeheten safety driver op de bestuurdersstoel die kan ingrijpen.

30 minuten geleden
Surfer overlijdt na aanvaring met bootje op Groningse Schildmeer

STEENDAM (ANP) - Een 58-jarige surfer uit Delfzijl is overleden na een aanvaring met een bootje op het Groningse Schildmeer, meldt de politie. De politie heeft de bestuurder van de boot, een 19-jarige man uit Eemsdelta, aangehouden en verhoord. Hij is weer op vrije voeten, maar blijft verdachte.

1 uur geleden
Faber leerde me leven nog meer te omarmen, zegt Barrie Stevens

DEN HAAG (ANP) - Acteur en zanger Barrie Stevens leerde van Peter Faber dat je "altijd open moet blijven staan om nieuwe dingen te leren en inzichten te krijgen". Dat zegt de entertainer vrijdag in reactie op het overlijden van Faber. De twee waren samen tussen 2018 en 2020 te zien in de RTL4-realityserie Beter laat dan nooit, samen met Gerard Cox en Willibrord Frequin.

2 uur geleden
Tot en met zondag geen treinen tussen Boxmeer en Venray

VENRAY (ANP) - Tussen Boxmeer en Venray rijden tot en met zondag geen treinen, dat meldt een woordvoerder van Arriva. Eerder was al bekend dat er vrijdag geen treinen zouden rijden door de werkzaamheden na de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen, ten oosten van Venray.

3 uur geleden
Acteur Peter Faber (82) overleden

AMSTERDAM (ANP) - Acteur Peter Faber is overleden. Hij stierf donderdag op 82-jarige leeftijd "vredig in het bijzijn van zijn meest dierbaren", heeft zijn familie vrijdag bekendgemaakt. In zijn lange carrière speelde Faber in talloze films, series en theaterstukken. Twee keer won hij de toonaangevende toneelprijs Louis d'Or.

4 uur geleden
Ouders betaalden vorig jaar relatief minder voor kinderopvang

DEN HAAG (ANP) - Ouders hebben voor de dagopvang van hun kinderen afgelopen jaar relatief minder betaald dan in 2024, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2025 kregen ouders waarvan de kinderen naar een kinderdagopvang gingen gemiddeld 68 procent van deze kosten vergoed, ten opzichte van 65 procent in 2024. In totaal ontvingen 719.000 ouders kinderopvangtoeslag.

4 uur geleden