Zondag demonstratie in Amsterdam vanwege bestorming Capitool
AMSTERDAM (ANP) - Zondagmiddag wordt op het Museumplein in Amsterdam gedemonstreerd tegen fascisme. De directe aanleiding voor de demonstratie is de bestorming van het Capitool in de Verenigde Staten door Trump-aanhangers. Meer dan tien verschillende organisaties zijn bij het Amsterdamse protest betrokken, onder andere Extinction Rebellion, BIJ1 Amsterdam en Code Rood.
De organisatoren vinden dat ook in Nederland extreemrechtse organisaties steeds vaker en harder te werk gaan. "De alsmaar groeiende opkomst van extreemrechts is een directe bedreiging van onze democratie en inclusieve mensenrechten", zegt een woordvoerder van het protest. "Wij laten met deze demonstratie een luid en duidelijk tegengeluid horen."
De demonstranten stellen dat de duizenden die woensdag naar het Capitool trokken amper gehinderd werden door politie of het leger. "De tegenstelling met de buitenproportionele inzet van de politie en het leger tegen de vreedzame Black Lives Matter-sympathisanten kon niet groter zijn", aldus de organisaties.
Er worden bij het protest, dat zondag om 15.00 uur begint, minimaal tweehonderd mensen verwacht. De demonstranten zeggen zich aan de 1,5 meter afstand te gaan houden en mondkapjes te zullen dragen. "Wij zouden ook liever thuis blijven, maar demonstreren is naast een recht vandaag ook een noodzaak", aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Sportminister Mirjam Sterk zal rondom het WK voetbal in de VS benadrukken dat "toegang tot sport voor iedereen is. Voor de teams en iedereen eromheen." Ze wil daarbij ook extra aandacht vragen voor de lhbti-gemeenschap.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De organisatie van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) was niet ingericht op een crisis en kwam zichzelf vol tegen aan het begin van de coronapandemie. Dat zei Dick Schoof, destijds de hoogste ambtenaar op het ministerie van Justitie en Veiligheid, tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
26 minuten geledenVOGELWAARDE (ANP) - Op de plek in Zeeland waar donderdag het dodelijke verkeersongeval plaatsvond met meerdere slachtoffers zijn bloemen, knuffels en kaarsen neergelegd, ziet een verslaggever. Ook elders in Zeeland wordt gerouwd om het ongeval, waardoor drie kinderen en een volwassen persoon omkwamen.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe advocaten van Ridouan Taghi (48) hebben het gerechtshof vrijdag gevraagd om minimaal anderhalf jaar voorbereidingstijd voor de verdediging van de Marengo-hoofdverdachte. De periode zou in moeten gaan in september. Het proces zou hierdoor stil komen te liggen tot maart 2028, concludeerde de voorzitter van het gerechtshof. Als het hof niet aan de gevraagde voorwaarden voldoet, zullen de advocaten de verdediging weer neerleggen, zei Ronald van der Horst.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Er was "geen alternatief" voor de manier waarop het kabinet in de beginfase van de coronacrisis beslissingen nam. Dat heeft Dick Schoof, destijds de hoogste ambtenaar op het ministerie van Justitie en Veiligheid, gezegd tegen de parlementaire enquêtecommissie corona.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De komende maanden zullen fors minder nareizigers naar Nederland komen. Dat is de verwachting van asielminister Bart van den Brink nu het Europese migratiepact vrijdag in werking is getreden. Het pact is wat hem betreft een succes als "alle landen het uitvoeren zoals we hebben afgesproken."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Woningcorporatie Stadgenoot is enorm geschrokken en leeft mee met de bewoners en andere betrokkenen rond de explosie in Amsterdam Nieuw-West. Dat meldt de corporatie op de site, waar ze een liveblog heeft geopend. Na de knal bij een flatgebouw aan de straat Remijden zijn zeker vierhonderd mensen geëvacueerd, onder wie huurders van de corporatie.
1 uur geleden