Zondag demonstratie in Amsterdam vanwege bestorming Capitool
AMSTERDAM (ANP) - Zondagmiddag wordt op het Museumplein in Amsterdam gedemonstreerd tegen fascisme. De directe aanleiding voor de demonstratie is de bestorming van het Capitool in de Verenigde Staten door Trump-aanhangers. Meer dan tien verschillende organisaties zijn bij het Amsterdamse protest betrokken, onder andere Extinction Rebellion, BIJ1 Amsterdam en Code Rood.
De organisatoren vinden dat ook in Nederland extreemrechtse organisaties steeds vaker en harder te werk gaan. "De alsmaar groeiende opkomst van extreemrechts is een directe bedreiging van onze democratie en inclusieve mensenrechten", zegt een woordvoerder van het protest. "Wij laten met deze demonstratie een luid en duidelijk tegengeluid horen."
De demonstranten stellen dat de duizenden die woensdag naar het Capitool trokken amper gehinderd werden door politie of het leger. "De tegenstelling met de buitenproportionele inzet van de politie en het leger tegen de vreedzame Black Lives Matter-sympathisanten kon niet groter zijn", aldus de organisaties.
Er worden bij het protest, dat zondag om 15.00 uur begint, minimaal tweehonderd mensen verwacht. De demonstranten zeggen zich aan de 1,5 meter afstand te gaan houden en mondkapjes te zullen dragen. "Wij zouden ook liever thuis blijven, maar demonstreren is naast een recht vandaag ook een noodzaak", aldus de woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie neemt te veel risico door aanbestedingsprocedures te omzeilen en inkoopcontracten direct te gunnen. Daarvoor waarschuwt president Pieter Duisenberg van de Algemene Rekenkamer bij het aanbieden van het jaarlijkse verantwoordingsonderzoek in de Tweede Kamer. Hij vindt ook dat defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD) deze onvolkomenheid niet serieus genoeg neemt.
34 minuten geledenSELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
15 uur geleden