Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zondag dag van de waarheid voor brexit, of toch niet?

Zondag dag van de waarheid voor brexit, of toch niet?

BRUSSEL (ANP) - Bijna 4,5 jaar na het referendum over het Britse vertrek uit de Europese Unie lijkt zondag de dag van de waarheid te worden over de toekomstige betrekkingen tussen Londen en de EU. Onderhandelaars hebben tot die dag de tijd gekregen een akkoord te sluiten over de betrekkingen die met ingang van 1 januari moeten gaan gelden.

Maandenlang werd er overleg gevoerd om te voorkomen dat er een no-deal brexit zou komen die economisch slecht uitpakt voor beide kampen met invoerheffingen en tal van andere handelsbelemmeringen. David Frost namens Londen en Michel Barnier namens Brussel spraken talloze keren met elkaar maar zijn er nog niet in geslaagd een voor beide kampen acceptabel compromis in elkaar te draaien.

De drie hoofdthema's waarover de partijen het niet eens kunnen worden, zijn de toegang van de Europese en Britse vissers tot elkaars wateren, gelijke concurrentieregels voor Britse en Europese bedrijven en het toezicht op de gemaakte afspraken. Afgelopen week overlegden de Britse premier Boris Johnson en voorzitter Ursula Von der Leyen van de Europese Commissie nog persoonlijk om een doorbraak te forceren, maar ook dat mislukte.

EU-hoofdonderhandelaar Barnier en zijn Britse evenknie Frost hervatten deze vrijdag hun pogingen om er toch nog uit te komen. Zondag moet dan een "ferm besluit" worden genomen, heeft Johnson na het diner met Von der Leyen laten weten.

Onduidelijk is tot hoe lang er zondag nog gepraat kan worden tussen Barnier en Frost en of de partijen het aandurven om de onderhandelingen definitief te staken. Verscheidene deadlines werden in het verleden al opgeschoven om er toch maar uit te komen.

Theoretisch hebben de partijen tot kort voor de jaarwisseling om een akkoord te sluiten, dat vervolgens nog moet worden goedgekeurd door de afzonderlijke EU-lidstaten, het Britse parlement en het Europese Parlement. In Britse media wordt nog voorzichtig gespeculeerd op een hervatting van de gesprekken na zondag.

Meer uit Financieel

Israëlische economie krimpt flink door oorlog Midden-Oosten

JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.

2 uur geleden
Swatch houdt shops met nieuwe, gewilde horloges voorlopig dicht

ROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.

3 uur geleden
Schade spoorblokkades haven al vele miljoenen, zeggen bedrijven

ROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.

4 uur geleden
Swatch roept klanten op: kom niet massaal naar winkels

BIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.

6 uur geleden
Enkele olietankers varen ondanks blokkade door Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.

6 uur geleden
Maleisië komt met korting op vliegtickets vanwege brandstofcrisis

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.

8 uur geleden
VS laten ontheffing van Russische oliesancties verlopen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.

8 uur geleden