Zondag al weer treinen tussen Den Haag en Gouda na ontsporing
DEN HAAG (ANP) - De NS hervat het treinverkeer tussen Den Haag en Gouda zondag om 10.30 uur. Sinds donderdag reden er geen treinen op het spoor nadat een dubbeldekker was ontspoord.
De verwachting was dat de treinen maandagochtend pas weer konden rijden. De werkzaamheden van ProRail zijn volgens de NS sneller gegaan dan vooraf gedacht.
Zondag rijden er alleen nog twee intercity's per uur, meldt de NS. Vanaf maandag rijdt alles weer volgens dienstregeling. De sprinters rijden zondag nog niet vanwege eerder aangekondigde werkzaamheden.
Een defect aan twee wielen veroorzaakte de ontsporing donderdag. Een conducteur raakte licht gewond. Ongeveer 170 mensen moesten worden overgebracht naar een andere trein. De trein reed 30 km per uur toen hij ontspoorde.
Wat er precies is gebeurd met de wielen van de trein wordt nog onderzocht. Uit voorzorg worden alle 49 toestellen van hetzelfde type extra gecontroleerd.
Meer uit Binnenland
KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
5 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
8 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
11 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
11 uur geleden