Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zo'n duizend langdurige Covid-patiënten zijn nu arbeidsongeschikt

Zo'n duizend langdurige Covid-patiënten zijn nu arbeidsongeschikt

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer duizend patiënten die nu minstens twee jaar langdurige Covid hebben, zijn in de eerste negen maanden van dit jaar volledig of gedeeltelijk arbeidsongeschikt verklaard. Het UWV meldt dat in totaal 1239 mensen met langdurige Covid zijn beoordeeld volgens de Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen (WIA).

Van deze groep zijn zo'n driehonderd patiënten gedeeltelijk arbeidsongeschikt verklaard. Het merendeel is dus volledig arbeidsongeschikt, maar bij de meesten ziet het UWV dat een mogelijke verbetering van de situatie niet is uitgesloten. De patiënten met langdurige coronaklachten waren ongeveer 3 procent van alle WIA-beoordelingen.

"Ook de nieuwe cijfers laten weer zien dat de impact van langdurige coronaklachten op het leven van mensen groot is", zegt Chantal Gielen, medisch adviseur bij UWV. Er lopen verschillende onderzoeken naar de impact van de coronapandemie op de arbeidsongeschiktheid.

UWV bepaalt of werknemers die twee jaar ziek zijn en daardoor niet meer kunnen werken recht hebben op een arbeidsongeschiktheidsuitkering. Het instituut kijkt dan naar het werk en welke mogelijkheden iemand nog heeft. Als iemand minder dan 35 procent arbeidsongeschikt is, heeft diegene geen recht op een WIA-uitkering.

Meer uit Binnenland

150 à 200 mensen bijeen in Katwijk voor demonstratie

KATWIJK (ANP) - Bij een demonstratie in Katwijk waren zaterdag zo'n 150 à 200 mensen aanwezig, zag een verslaggever van het ANP. Mensen kondigden eerder een demonstratie aan "tegen een mogelijke pro-Palestinademonstratie" en de gemeente zei rekening te houden met een grote groep deelnemers. In Katwijk is zaterdagavond geen pro-Palestijns protest bezig.

1 uur geleden
Zes fietsers gewond door aanrijding in Cadzand, vrouw opgepakt

CADZAND (ANP) - In Cadzand in Zeeland zijn zes fietsers gewond geraakt door een aanrijding, meldt de politie. De bestuurster van een auto is aangehouden voor het rijden onder invloed.

2 uur geleden
Viswinkel Amsterdam weer zes maanden dicht na beschieting

AMSTERDAM (ANP) - Een viswinkel aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord die in de nacht van dinsdag op woensdag werd beschoten, is zaterdag gesloten voor zes maanden, meldt de gemeente. De winkel was net een week weer open na een eerdere gedwongen sluiting van zes maanden, ook vanwege beschietingen.

2 uur geleden
Olivier 'heel trots' op Claude: 'hij gaat het goed doen'

BASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.

9 uur geleden
EYE eert overleden Gerard Soeteman deze zomer met films

AMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.

9 uur geleden
Bruins roemt Gerard Soeteman: gaf verhalen kleur en diepgang

DEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.

11 uur geleden
Twee tieners in Tilburg zwaargewond door auto die door rood reed

TILBURG (ANP) - Twee tieners zijn vrijdagmiddag bij een aanrijding op de Ringbaan-Zuid in Tilburg zwaargewond geraakt. Ze werden aangereden door een automobilist die door rood licht reed. De jongen (18) en het meisje (15) zijn met ernstige verwondingen naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie zaterdag. De automobilist is aangehouden.

11 uur geleden