Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zo'n 84 procent van de Giro555-opbrengst uitgegeven aan Oekraïne

Zo'n 84 procent van de Giro555-opbrengst uitgegeven aan Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - Giro555 heeft tot eind november vorig jaar in totaal 153.052.615 miljoen euro (zo'n 84 procent) van het opgehaalde bedrag voor Oekraïne besteed aan humanitaire hulp. Dat staat dinsdag in de tweede tussenrapportage van de actie Samen in actie voor Oekraïne. In totaal is sinds de start van de landelijke actie op 28 februari 2022 meer dan 184 miljoen euro opgehaald. Het geld is vooral besteed aan noodhulp zoals voedsel, medische zorg en onderdak. Daarmee hebben de samenwerkende hulporganisaties achter Giro555 volgens het rapport bijna 5 miljoen Oekraïners geholpen.

153.847 huishoudens kregen financiële hulp. Ook werden 698.689 voedselpakketten, 716.036 hygiëne pakketten en 654.334 maaltijden uitgedeeld. Daarnaast kregen 157.137 volwassenen en 264.059 kinderen met bijvoorbeeld een trauma ook psychische hulp.

Het rapport laat verder een verschuiving zien in de hulpverlening voor Oekraïners die naar buurlanden zijn gevlucht. De hulp was eerst vooral gericht op de opvang van deze groep, maar omdat de oorlog voortduurt, nu vaker op integratie, psychische hulpverlening en werk. Verder focussen de samenwerkende hulporganisaties zich op de wederopbouw van Oekraïne, zoals het herstellen van woningen en infrastructuur.

"Samen met onze Oekraïense partner zijn we na de damdoorbraak in Zuidoost-Oekraïne gaan helpen door nieuwe watertorens te plaatsen", zegt directeur van Cordaid en actievoorzitter Heleen van den Berg. In de regio Dnipro is inmiddels de eerste watertoren neergezet. De tweede volgt binnenkort. Deze torens zorgen voor de watervoorziening voor 2.104 inwoners. Ook in de regio's Cherson en Donetsk worden watertorens en -bronnen hersteld en filtersystemen geïnstalleerd. Cordaid verwacht deze activiteiten deze maand af te ronden, waardoor 33.400 mensen kunnen rekenen op een stabiele watervoorziening.

De hulporganisaties blijven zoeken naar mogelijkheden om hulp te verlenen als het geld op is. Zo heeft Save the Children een Humanitair Fonds om de hulp voort te zetten. Cordaid werkt daarvoor samen met een Oekraïense partner aan een plan. De hulporganisatie wil dat de Oekraïense overheid de vergoeding van behandelingen in klinieken overneemt. Deze behandelingen worden volgens het rapport nu nog vergoed met de opbrengst van de actie.

Meer uit Binnenland

Onderwijsinstellingen in het noorden sluiten deels om gladheid

DEN HAAG (ANP) - Verschillende onderwijsinstellingen in de noordelijke provincies sluiten deels of laten colleges en tentamens niet doorgaan vanwege de gladheid. Van dinsdagavond 20.30 uur tot woensdagochtend 10.30 uur rijden er geen bussen van Qbuzz en de instellingen geven aan dat dit het moeilijk en onveilig maakt voor studenten om er naartoe te komen.

15 minuten geleden
Verdubbeling van kosten dwangsommen voor IND: 79 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) heeft het afgelopen jaar 79 miljoen euro moeten betalen aan dwangsommen. Dat is een ruime verdubbeling vergeleken met 2024, toen de rekening voor onder meer het niet op tijd beslissen over asielzaken op 36,8 miljoen euro uitkwam. De organisatie heeft dinsdag de jaarcijfers bekendgemaakt.

22 minuten geleden
Lagere straffen voor gooien paal op hoofd Feyenoordmedewerker

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft dinsdag fors lagere straffen opgelegd dan geëist aan twee mannen voor het verwonden van een supportersbegeleider van Feyenoord. Ze gooiden een paal van ruim 23 kilo op zijn hoofd na afloop van de wedstrijd tegen Fenerbahçe in augustus.

1 uur geleden
NVWA: bloementelers vaak de fout in met bestrijdingsmiddelen

UTRECHT (ANP) - Glastuinbouwers die snijbloemen kweken, worden steeds vaker betrapt op overtredingen bij het gebruik van bestrijdingsmiddelen. Cijfers van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) laten zien dat de naleving van de regels in de sierteelt is gekelderd. In 2019 hield nog een krappe meerderheid (60 procent) zich aan alle regels; bij de inspecties in de afgelopen twee jaar was dat nog maar 39 procent.

2 uur geleden
Tbs met dwangverpleging voor man die 11-jarige Sohani doodstak

UTRECHT (ANP) - Hamzah L., de man die vorig jaar in Nieuwegein het 11-jarige meisje Sohani doodstak, krijgt tbs met dwangverpleging, zo heeft de rechtbank geoordeeld. De rechter gaat mee in de eis van het Openbaar Ministerie door L. geen gevangenisstraf op te leggen.

2 uur geleden
Slachtoffer zedenzaak voelt zich "geterroriseerd en bedreigd"

GRONINGEN (ANP) - Een van de slachtoffers in de omvangrijke zedenzaak tegen de 32-jarige Mark S. uit Borculo voelde zich vijf jaar lang geterroriseerd en bedreigd door de verdachte. "Mark, vijf jaar lang heb ik in angst en stress geleefd", zei ze dinsdag in haar slachtofferverklaring.

3 uur geleden
Inhoudelijke behandeling volgende stap in liquidatiezaak Marengo

SCHIPHOL (ANP) - Het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo gaat in maart verder met de inhoudelijke behandeling van de zaak. Tot die tijd zijn er nog twee kwesties die vragen om een oplossing. Zo heeft hoofdverdachte Ridouan Taghi nog altijd geen verdediging en vinden advocaten dat ze door strenger toezicht in gevangenissen hun werk niet goed kunnen doen.

3 uur geleden