Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zo'n 8 miljoen extra om tekorten voedselbanken te voorkomen

Zo'n 8 miljoen extra om tekorten voedselbanken te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Om te voorkomen dat voedselbanken zonder voedsel komen te zitten, trekt het kabinet naar verwachting zo'n 8 miljoen euro uit. Door de coronacrisis zullen veel meer mensen voor hun eten moeten aankloppen bij de voedselbank. Het kabinet stak daarom eerder al geld in de voedselbanken.

Voor de nieuwe impuls doet het kabinet een beroep op een Europees potje tegen armoede.

Het eerdere bedrag van 4 miljoen euro dat het kabinet aan voedselbanken gaf, hoeft niet meer alleen als vangnet gebruikt te worden. Eerst mocht het geld alleen ingezet worden als het eigen 'calamiteitenfonds' van de koepelorganisatie Voedselbanken Nederland leeg is. Over hoe het totale bedrag moet worden uitgegeven, gaan staatssecretaris Bas van 't Wout (Sociale Zaken) en Carola Schouten (Voedselkwaliteit) in gesprek met de organisatie.

Belangrijke functie

De bewindspersonen benadrukken dat het belangrijk is dat voedselbanken "hun belangrijke functie kunnen blijven vervullen in deze moeilijke tijd." Daarom praat het kabinet ook met Voedselbanken Nederland om eventuele problemen snel in beeld te krijgen. Hiervoor is inmiddels al een speciaal actieteam voor opgericht.

Overigens blijken ook de maatregelen van supermarkten om voedselverspilling tegen te gaan voor problemen te zorgen bij voedselbanken. Zij zorgen dat ze minder voedsel hoeven weg te gooien, maar ook komt minder eten terecht bij de voedselbanken.

De impuls voor voedselbanken kwam er onder meer op initiatief van coalitiepartijen CDA en ChristenUnie, die hierover een voorstel schreven. "Dankzij onze inzet en nota ziet het kabinet eindelijk de noodzaak in om landelijk de voedselbanken te gaan helpen", zegt CDA-Kamerlid Evert-Jan Slootweg. "Europees geld om de voedselbanken te ondersteunen. Voedselbanken krijgen circa 8 miljoen euro en dat is hard nodig!" Ook ChristenUnie-Kamerlid Eppo Bruins is blij dat er een beroep wordt gedaan op het fonds, maar voegt eraan toe: "Onze inzet gaat natuurlijk verder. We gaan voor een land waarin iedereen kan rondkomen. Geen kind hoort in Nederland immers met honger naar bed te gaan, dat is wat telt."

Meer uit Binnenland

Ook Nederlandse toeristen in door noodweer getroffen Albufeira

ALBUFEIRA (ANP) - In de door noodweer getroffen Portugese kustplaats Albufeira zijn momenteel ook Nederlanders op vakantie. Via TUI verblijven twee Nederlanders in het resort Eden Villas & Appartments waarvan het dak van het restaurant deels instortte.

2 uur geleden
Eerbetoon aan Dieuwertje Blok na landelijke intocht Sinterklaas

TEXEL (ANP) - Aan het einde van de uitzending van het Sinterklaasjournaal over de landelijke intocht van de goedheiligman op Texel verscheen in beeld een eerbetoon aan oud-presentatrice Dieuwertje Blok. Zij overleed in maart dit jaar aan de gevolgen van kanker.

3 uur geleden
Stoomboot met Sinterklaas en pieten aangekomen op Texel

TEXEL (ANP) - Sinterklaas en zijn pieten zijn zaterdagmiddag aangekomen in de haven van Oudeschild op Texel voor de landelijke intocht. Sinterklaas werd op het Waddeneiland welkom geheten door burgemeester Mark Pol en duizenden bezoekers, onder wie veel kinderen.

4 uur geleden
Aantal schademeldingen beving Zeerijp ruim verdubbeld

GRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is opgelopen tot 593. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van vrijdag, toen de teller op 246 meldingen stond, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zaterdag.

5 uur geleden
Zoon Sunny Bergman wil aangifte doen na antihomogeweld

VENLO (ANP) - De zoon van Sunny Bergman, die volgens de documentairemaakster begin deze maand op straat in Venlo met zijn band werd aangevallen en mishandeld, wil binnenkort aangifte doen. Dat zegt Bergman zaterdag. Een ander bandlid dat er ook bij betrokken was, heeft volgens haar al aangifte gedaan van belediging. Weer een ander is ook van plan aangifte te gaan doen. De aanvallers zouden met antihomotermen hebben gescholden.

5 uur geleden
Haven Oudeschild op Texel loopt vol voor sinterklaasintocht

TEXEL (ANP) - Langs de haven van Oudeschild op Texel staan zaterdagochtend al vele honderden mensen klaar voor de landelijke sinterklaasintocht. Het terrein is sinds 09.00 uur open.

6 uur geleden
Primark roept onveilige fopspeenclips terug

AMSTERDAM (ANP) - Primark roept twee setjes fopspeenclips terug. Ze zouden niet veilig zijn. Wat het risico inhoudt, meldt de kledingketen niet.

8 uur geleden