Zo'n 639.000 mensen zien excuses Bilal Wahib
HILVERSUM (ANP) - Zo'n 639.000 mensen hebben vrijdagavond in de talkshow Op1 gezien hoe gast Bilal Wahib door het stof ging vanwege de veelbesproken video waarin hij een minderjarige jongen uitdaagde zijn geslachtsdeel te laten zien voor geld. Het was de eerste keer dat hij weer op televisie verscheen.
Wahib bood zijn excuses "aan heel Nederland" aan. "Het grappige is dat ik op dat moment niet door dat ik fout zat", zei Wahib over de bewuste Instagramvideo. Hij heeft het naar eigen zeggen zelf verpest. "Daar heb ik nachten van wakker gelegen."
Op1 moest het in de strijd om de talkshowkijker afleggen tegen RTL 4-concurrent Humberto Tan, die vrijdag 730.000 kijkers trok. De show was daarmee het best bekeken programma op de late avond, blijkt uit cijfers van Stichting KijkOnderzoek. SBS6 kwam met De Oranjezomer niet verder dan 437.000 kijkers.
Op primetime stemden de meeste mensen af op Studio Europa en Ik Vertrek. De NPO 1-programma's trokken achtereenvolgens 938.000 en 831.000 kijkers. RTL 4 scoorde met een compilatie van tien jaar The Voice of Holland 772.000 kijkers.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
42 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
8 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
12 uur geleden