Zo'n 639.000 mensen zien excuses Bilal Wahib
HILVERSUM (ANP) - Zo'n 639.000 mensen hebben vrijdagavond in de talkshow Op1 gezien hoe gast Bilal Wahib door het stof ging vanwege de veelbesproken video waarin hij een minderjarige jongen uitdaagde zijn geslachtsdeel te laten zien voor geld. Het was de eerste keer dat hij weer op televisie verscheen.
Wahib bood zijn excuses "aan heel Nederland" aan. "Het grappige is dat ik op dat moment niet door dat ik fout zat", zei Wahib over de bewuste Instagramvideo. Hij heeft het naar eigen zeggen zelf verpest. "Daar heb ik nachten van wakker gelegen."
Op1 moest het in de strijd om de talkshowkijker afleggen tegen RTL 4-concurrent Humberto Tan, die vrijdag 730.000 kijkers trok. De show was daarmee het best bekeken programma op de late avond, blijkt uit cijfers van Stichting KijkOnderzoek. SBS6 kwam met De Oranjezomer niet verder dan 437.000 kijkers.
Op primetime stemden de meeste mensen af op Studio Europa en Ik Vertrek. De NPO 1-programma's trokken achtereenvolgens 938.000 en 831.000 kijkers. RTL 4 scoorde met een compilatie van tien jaar The Voice of Holland 772.000 kijkers.
Meer uit Binnenland
HAWIJA (ANP) - Minister Ruben Brekelmans (Defensie, VVD) heeft in Hawija persoonlijk excuses aangeboden voor het bombardement op de Iraakse stad in 2015. Dat heeft het ministerie van Defensie donderdag laten weten. Bij de luchtaanval op een bommenfabriek van terreurgroep IS kwamen destijds tientallen mensen om het leven.
31 minuten geledenDEN HELDER (ANP) - De NAVO zou komende tijd een vlootverband naar Groenland kunnen sturen, zegt de commandant van het NAVO-eskader dat afgelopen jaar de noordelijke wateren bewaakte. En Nederland zou "als er een vraag komt" daaraan kunnen bijdragen, verzekert commandeur Arjen Warnaar. Ook al moet de marine ook wel even op adem komen, na een jaar lang aan de leiding van de noordelijke NAVO-missie.
58 minuten geledenATHENE (ANP) - Hulporganisaties zijn kritisch op het plan van demissionair asielminister David van Weel (VVD) om asielzoekers terug te sturen naar Griekenland, als dat hun oorspronkelijke land van aankomst was. Dat mocht jarenlang niet van rechters wegens erbarmelijke omstandigheden in opvangkampen. Die zijn volgens Van Weel verbeterd. Hulporganisaties Artsen zonder Grenzen en Stichting Bootvluchteling, maar ook de ombudsman van Griekenland trekken dat in twijfel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het uitbreiden van het gebruik van de enkelband kan ervoor zorgen dat het cellentekort kleiner wordt, schrijft de Inspectie Justitie en Veiligheid in het rapport Vrijheid aan banden. Volgens de inspectie zijn de voorwaarden voor enkelbandgebruik helder genoeg en werkt het momenteel ook goed.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het seksueel misbruik van jonge meisjes door Mels van B., verdachte in de geruchtmakende Barendrechtse zedenzaak, heeft diep ingegrepen in het leven van de gezinnen van de slachtoffers. Donderdag hoort de rechtbank vijftien verklaringen van betrokken ouders en slachtoffers. "Je hebt ons kind iets onherstelbaars aangedaan", zei een moeder in de rechtszaal in haar verklaring tegen de verdachte. "Je hebt haar vrijheid en onschuld weggenomen."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De restauratie van het schilderij De Stier van Paulus Potter is na anderhalf jaar afgerond. Vanaf eind februari is het beroemde schilderij uit de zeventiende eeuw weer te zien in de 'Potterzaal' van museum Mauritshuis in Den Haag. "Het gehele werk is ontdaan van vergeelde vernislagen, de overschilderingen uit het verleden zijn verwijderd, beschadigingen hersteld en het schilderij 'straalt' weer", meldt het museum.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog niet eerder waren er zo weinig geregistreerde woninginbraken als vorig jaar. De politie telde in 2025 ongeveer 21.600 inbraken, ruim 800 minder dan het jaar ervoor. Dat is het laagste aantal sinds de politie begon met het bijhouden van deze cijfers in 2012, blijkt uit een analyse van ANP.
2 uur geleden