Zo'n 50 direct getroffenen bijeen na explosies Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijftig direct getroffenen door explosies aan de Tarwekamp in Den Haag zijn op dit moment bij elkaar op een besloten bijeenkomst. Ook de Haagse burgemeester Jan van Zanen en wethouder Robert Barker zijn daarbij aanwezig. Barker is wethouder van het stadsdeel Haagse Hout, waar de Tarwekamp ligt.
"De burgemeester is er vooral om te luisteren", vertelt een woordvoerder. "Hij gaat van tafel naar tafel om mensen een hart onder de riem te steken." Volgens de woordvoerder krijgt Van Zanen vaak de vraag of er wel doorgezocht gaat worden. "Hij verzekert mensen dan dat wij alles op alles zetten om iedereen terug te vinden."
Later op de avond is er ook een bijeenkomst voor omwonenden. Die is in het tennispark Mariahoeve en start om 21.00 uur. Bij de explosies kwamen zeker vier mensen om, ook is rond 18.00 uur een persoon levend onder het puin vandaan gehaald.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.
45 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag bij de rechtbank in Dordrecht tien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 52-jarige Eric van K. uit Ter Aar voor het jarenlang en vele malen online misbruiken van zeer jonge Filipijnse meisjes. Volgens het OM heeft de verdachte zich schuldig gemaakt aan "jarenlang seksueel kindermisbruik van de zwaarste categorie".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Prinses Amalia gaat volgende maand met haar ouders mee naar de Olympische Winterspelen in Italië. De prinses van Oranje vergezelt koning Willem-Alexander en koningin Máxima op 6 februari bij de openingsceremonie en op 7 februari brengt zij met haar ouders een bezoek aan het Olympisch Dorp. Het koningspaar zelf gaat van 5 tot en met 10 februari naar de Spelen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse politie heeft meegewerkt aan het oprollen van een internationale drugsbende waarbij ook Nederlandse burgers betrokken waren. Dat meldt de Europese politie (Europol) woensdag. De bende maakte en verspreidde synthetische drugs.
4 uur geledenHOUTEN (ANP) - In het weekend kunnen mogelijk de schaatsen aan in het noorden van het land, verwacht Weeronline. Vanaf donderdag wordt het in het noordoosten steeds kouder, met overdag maximaal 1 of 2 graden. In de nachten vriest het licht tot matig. Begin volgende week neemt de kans op "schaatspret" ook in het oosten toe.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nergens in Nederland waren automobilisten vorig jaar zo lang onderweg als in Den Haag. Door drukte duurde een rit van 10 kilometer door de stad gemiddeld zo'n 8 minuten langer dan wanneer het verkeer normaal had doorgestroomd. Dat is een vertraging van 51 procent. Navigatiemaker TomTom heeft dat uitgerekend.
13 uur geleden