Zo'n 50 direct getroffenen bijeen na explosies Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijftig direct getroffenen door explosies aan de Tarwekamp in Den Haag zijn op dit moment bij elkaar op een besloten bijeenkomst. Ook de Haagse burgemeester Jan van Zanen en wethouder Robert Barker zijn daarbij aanwezig. Barker is wethouder van het stadsdeel Haagse Hout, waar de Tarwekamp ligt.
"De burgemeester is er vooral om te luisteren", vertelt een woordvoerder. "Hij gaat van tafel naar tafel om mensen een hart onder de riem te steken." Volgens de woordvoerder krijgt Van Zanen vaak de vraag of er wel doorgezocht gaat worden. "Hij verzekert mensen dan dat wij alles op alles zetten om iedereen terug te vinden."
Later op de avond is er ook een bijeenkomst voor omwonenden. Die is in het tennispark Mariahoeve en start om 21.00 uur. Bij de explosies kwamen zeker vier mensen om, ook is rond 18.00 uur een persoon levend onder het puin vandaan gehaald.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
59 minuten geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
3 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans denkt niet dat het realistisch was geweest om al veel eerder beperkende maatregelen te nemen om het coronavirus in te dammen. Het had "in theorie heel veel uitgemaakt" als dit al begin februari 2020 was gebeurd, toen het aantal bekende ziektegevallen in heel Europa nog rond de vijftig lag. Maar er was nog te weinig bekend om zo'n besluit te nemen.
5 uur geleden