Zo'n 4500 lopers niet gestart bij Dam tot Damloop om warmte
AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 4500 van de in totaal 46.000 lopers van de Dam tot Damloop mochten zondag niet meer starten om de warmte. Organisator Le Champion besloot de laatste twee startgroepen niet te laten lopen 'op advies van medische diensten en andere betrokken partijen', meldt ze. "Door het onwel worden van lopers die naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd, werd de druk op de hulpdiensten te groot."
Door het warme weer kampten vele lopers met gezondheidsproblemen, aldus Le Champion. "Als we het evenement door zouden laten gaan, kunnen we niet meer garanderen dat we iedereen de juiste medische zorg kunnen bieden." De organisator spreekt van een moeilijk besluit dat op de eerste plaats vervelend is voor de betreffende lopers. "Maar de gezondheid van onze lopers komt altijd op de eerste plaats."
Vooraf was al duidelijk dat het een zware editie zou worden om de hoge temperaturen. Die zorgden ervoor dat lopers in de problemen kwamen. Hoeveel dat er zijn, is nog onduidelijk. "Maar er zijn voor zover bekend geen reanimaties geweest", weet de voorlichter. Het kwik liep zondagmiddag op tot 23 graden en dan ligt oververhitting op de loer. Le Champion liet vooraf weten een extra waterpost in te zetten en koelmiddelen op het parcours en na de finish.
De deelnemers die niet van start zijn gegaan, worden in de loop van de week door de organisatie benaderd. Ze ontvangen dan verdere informatie, zegt Le Champion. "Ze hebben betaald voor een dienst die ze niet hebben kunnen afnemen. We kijken of we ze financieel kunnen compenseren of door ze te voorzien van een startbewijs voor volgend jaar", zegt een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
GENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
3 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
18 uur geleden