Zo'n 4500 lopers niet gestart bij Dam tot Damloop om warmte
AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 4500 van de in totaal 46.000 lopers van de Dam tot Damloop mochten zondag niet meer starten om de warmte. Organisator Le Champion besloot de laatste twee startgroepen niet te laten lopen 'op advies van medische diensten en andere betrokken partijen', meldt ze. "Door het onwel worden van lopers die naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd, werd de druk op de hulpdiensten te groot."
Door het warme weer kampten vele lopers met gezondheidsproblemen, aldus Le Champion. "Als we het evenement door zouden laten gaan, kunnen we niet meer garanderen dat we iedereen de juiste medische zorg kunnen bieden." De organisator spreekt van een moeilijk besluit dat op de eerste plaats vervelend is voor de betreffende lopers. "Maar de gezondheid van onze lopers komt altijd op de eerste plaats."
Vooraf was al duidelijk dat het een zware editie zou worden om de hoge temperaturen. Die zorgden ervoor dat lopers in de problemen kwamen. Hoeveel dat er zijn, is nog onduidelijk. "Maar er zijn voor zover bekend geen reanimaties geweest", weet de voorlichter. Het kwik liep zondagmiddag op tot 23 graden en dan ligt oververhitting op de loer. Le Champion liet vooraf weten een extra waterpost in te zetten en koelmiddelen op het parcours en na de finish.
De deelnemers die niet van start zijn gegaan, worden in de loop van de week door de organisatie benaderd. Ze ontvangen dan verdere informatie, zegt Le Champion. "Ze hebben betaald voor een dienst die ze niet hebben kunnen afnemen. We kijken of we ze financieel kunnen compenseren of door ze te voorzien van een startbewijs voor volgend jaar", zegt een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het meeste speelzand voldoet aan de norm voor de hoeveelheid asbest die erin mag zitten. Dat blijkt uit onderzoek van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). In 65 van de 99 onderzochte producten is geen asbest aangetroffen. In 29 producten is een heel kleine hoeveelheid asbest gevonden, minder dan de wettelijke limiet van 0,1 procent, terwijl in vijf producten tussen de 0,15 en 0,42 procent asbest zat. Die producten mogen niet meer verkocht worden. Zo'n tien producten worden nog onderzocht.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Onderzoekers van het Erasmus MC in Rotterdam hebben ontdekt waardoor bepaalde varianten van de vogelgriep gevaarlijker worden dan andere. Dat er tijdens het vermenigvuldigen van een virus fouten kunnen ontstaan, was al bekend, maar hoe dat gebeurt was volgens de onderzoekers tot nu toe "een onopgelost mysterie". Uit het onderzoek blijkt dat een bepaald enzym in dat proces vastgeklemd kan raken, waardoor er gevaarlijke foutjes in het virus kunnen ontstaan.
1 uur geledenLAREN (ANP) - Gitarist Jan de Hont is donderdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie vrijdag laten weten aan het ANP. De Hont woonde al enige tijd in het Rosa Spier Huis in Laren, een woonvoorziening voor oudere kunstenaars.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Provinciale Staten van Noord-Brabant hebben Ina Adema voorgedragen voor herbenoeming als commissaris van de Koning. De 57-jarige Adema (VVD) is sinds 2020 commissaris in Brabant. Ze werd toen benoemd voor zes jaar. Als de minister van Binnenlandse Zaken akkoord gaat met de aanbeveling, begint ze in oktober aan haar tweede termijn tot 2033.
1 uur geledenWESTERWOLDE (ANP) - De maximale dwangsom van vijf miljoen euro die het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) aan de gemeente Westerwolde moet betalen voor de overvolle opvang bij Ter Apel is vrijdag bereikt. Dat meldt een woordvoerder van de gemeente.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - "Zeer verontrustend", noemt Zvi Aviner Vapni, de Israëlische ambassadeur in Nederland, de brandstichting bij de synagoge in Rotterdam. "In een tijd waarin antisemitisme in Nederland toeneemt, is het essentieel om ons krachtig te verzetten tegen haat en de veiligheid van de joodse gemeenschap te waarborgen."
2 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft op het kantoor van Tata Steel in IJmuiden administratieve gegevens opgeëist. Die vordering is onderdeel van het al jaren lopende strafrechtelijke onderzoek naar de staalproducent. Wat voor gegevens precies zijn meegenomen, wil het OM niet zeggen.
2 uur geleden