Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zo'n 4500 lopers niet gestart bij Dam tot Damloop om warmte

Zo'n 4500 lopers niet gestart bij Dam tot Damloop om warmte

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 4500 van de in totaal 46.000 lopers van de Dam tot Damloop mochten zondag niet meer starten om de warmte. Organisator Le Champion besloot de laatste twee startgroepen niet te laten lopen 'op advies van medische diensten en andere betrokken partijen', meldt ze. "Door het onwel worden van lopers die naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd, werd de druk op de hulpdiensten te groot."

Door het warme weer kampten vele lopers met gezondheidsproblemen, aldus Le Champion. "Als we het evenement door zouden laten gaan, kunnen we niet meer garanderen dat we iedereen de juiste medische zorg kunnen bieden." De organisator spreekt van een moeilijk besluit dat op de eerste plaats vervelend is voor de betreffende lopers. "Maar de gezondheid van onze lopers komt altijd op de eerste plaats."

Vooraf was al duidelijk dat het een zware editie zou worden om de hoge temperaturen. Die zorgden ervoor dat lopers in de problemen kwamen. Hoeveel dat er zijn, is nog onduidelijk. "Maar er zijn voor zover bekend geen reanimaties geweest", weet de voorlichter. Het kwik liep zondagmiddag op tot 23 graden en dan ligt oververhitting op de loer. Le Champion liet vooraf weten een extra waterpost in te zetten en koelmiddelen op het parcours en na de finish.

De deelnemers die niet van start zijn gegaan, worden in de loop van de week door de organisatie benaderd. Ze ontvangen dan verdere informatie, zegt Le Champion. "Ze hebben betaald voor een dienst die ze niet hebben kunnen afnemen. We kijken of we ze financieel kunnen compenseren of door ze te voorzien van een startbewijs voor volgend jaar", zegt een woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Twee gewonden door steekpartij na concert Broederliefde in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Na afloop van een concert van de hiphopgroep Broederliefde in Ahoy in Rotterdam zijn vrijdagavond twee mensen gewond geraakt door een steekpartij, meldt de politie rond middernacht op X. De steekpartij vond plaats toen fans na het optreden de concertzaal verlieten. De twee slachtoffers zijn naar het ziekenhuis gebracht.

2 uur geleden
Winterswijkse IJsvereniging tevreden met marathon op natuurijs

WINTERSWIJK (ANP) - Voorzitter Auke Spijkstra van de Winterswijkse IJsvereniging is tevreden met de eerste marathon op natuurijs die dit jaar werd gehouden op de schaatsbaan De Witte Poorte. "Het is hartstikke goed gegaan, iedereen is heel blij", zei hij bij de finish van de schaatsbaan in Winterswijk, waar de marathon van de mannen net was afgelopen.

7 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Volgens Weeronline scheen de zon op beide kerstdagen 6,7 uur in De Bilt. Tegelijkertijd is het de koudste kerst sinds het jaar 2000.

11 uur geleden
Weeronline: Nederland beleefde nog nooit zo'n zonnige kerst

AMSTERDAM (ANP) - De kerstdagen zijn sinds het begin van de metingen nog nooit zo zonnig verlopen als dit jaar. Weeronline becijfert dat de zon op beide kerstdagen 6,7 uur scheen in De Bilt. Tegelijkertijd is het volgens de weersite de koudste kerst sinds het jaar 2000, met een gemiddelde temperatuur van 1,5 graden.

11 uur geleden
Huizen ontruimd in Lichtenvoorde om explosief materiaal

LICHTENVOORDE (ANP) - Vijftig huizen aan het Marishof in Lichtenvoorde (Gelderland) zijn tweede kerstdag enkele uren ontruimd geweest na de vondst van explosief materiaal in een woning. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie heeft de explosieven buiten Lichtenvoorde tot ontploffing gebracht, meldde veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland. De bewoners konden daarna weer terug naar huis.

11 uur geleden
Tilburgse jongeren beschieten hulpverleners met vuurwerk

TILBURG (ANP) - Tilburgse jongeren hebben woensdagavond hulpverleners en een geparkeerde politieauto beschoten met vuurwerk. Dat meldt de politie vrijdag. Drie minderjarigen zijn aangehouden en vanaf het politiebureau zijn hun ouders gebeld. De jongeren worden doorverwezen naar HALT en hebben tot na oud en nieuw een gebiedsverbod gekregen.

14 uur geleden
Man (64) reed in Ede in op bekenden van 30, 40 en 51 jaar

EDE (ANP) - De man die ervan wordt verdacht op eerste kerstdag in Ede op een ruziƫnde groep mensen te zijn ingereden, is een 64-jarige man uit de Gelderse plaats. De drie mensen die gewond raakten, zijn bekenden van hem. Het gaat om mannen van 30, 40 en 51 jaar, eveneens uit Ede. Over de precieze relatie tussen de mensen doet de politie geen uitspraken.

15 uur geleden