Zo'n 4500 lopers niet gestart bij Dam tot Damloop om warmte
AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 4500 van de in totaal 46.000 lopers van de Dam tot Damloop mochten zondag niet meer starten om de warmte. Organisator Le Champion besloot de laatste twee startgroepen niet te laten lopen 'op advies van medische diensten en andere betrokken partijen', meldt ze. "Door het onwel worden van lopers die naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd, werd de druk op de hulpdiensten te groot."
Door het warme weer kampten vele lopers met gezondheidsproblemen, aldus Le Champion. "Als we het evenement door zouden laten gaan, kunnen we niet meer garanderen dat we iedereen de juiste medische zorg kunnen bieden." De organisator spreekt van een moeilijk besluit dat op de eerste plaats vervelend is voor de betreffende lopers. "Maar de gezondheid van onze lopers komt altijd op de eerste plaats."
Vooraf was al duidelijk dat het een zware editie zou worden om de hoge temperaturen. Die zorgden ervoor dat lopers in de problemen kwamen. Hoeveel dat er zijn, is nog onduidelijk. "Maar er zijn voor zover bekend geen reanimaties geweest", weet de voorlichter. Het kwik liep zondagmiddag op tot 23 graden en dan ligt oververhitting op de loer. Le Champion liet vooraf weten een extra waterpost in te zetten en koelmiddelen op het parcours en na de finish.
De deelnemers die niet van start zijn gegaan, worden in de loop van de week door de organisatie benaderd. Ze ontvangen dan verdere informatie, zegt Le Champion. "Ze hebben betaald voor een dienst die ze niet hebben kunnen afnemen. We kijken of we ze financieel kunnen compenseren of door ze te voorzien van een startbewijs voor volgend jaar", zegt een woordvoerder.
Meer uit Binnenland
NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
12 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.
12 uur geledenNIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.
13 uur geledenSINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.
17 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.
20 uur geleden