Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Zo'n 4500 lopers niet gestart bij Dam tot Damloop om warmte

Zo'n 4500 lopers niet gestart bij Dam tot Damloop om warmte

AMSTERDAM (ANP) - Zo'n 4500 van de in totaal 46.000 lopers van de Dam tot Damloop mochten zondag niet meer starten om de warmte. Organisator Le Champion besloot de laatste twee startgroepen niet te laten lopen 'op advies van medische diensten en andere betrokken partijen', meldt ze. "Door het onwel worden van lopers die naar het ziekenhuis moesten worden vervoerd, werd de druk op de hulpdiensten te groot."

Door het warme weer kampten vele lopers met gezondheidsproblemen, aldus Le Champion. "Als we het evenement door zouden laten gaan, kunnen we niet meer garanderen dat we iedereen de juiste medische zorg kunnen bieden." De organisator spreekt van een moeilijk besluit dat op de eerste plaats vervelend is voor de betreffende lopers. "Maar de gezondheid van onze lopers komt altijd op de eerste plaats."

Vooraf was al duidelijk dat het een zware editie zou worden om de hoge temperaturen. Die zorgden ervoor dat lopers in de problemen kwamen. Hoeveel dat er zijn, is nog onduidelijk. "Maar er zijn voor zover bekend geen reanimaties geweest", weet de voorlichter. Het kwik liep zondagmiddag op tot 23 graden en dan ligt oververhitting op de loer. Le Champion liet vooraf weten een extra waterpost in te zetten en koelmiddelen op het parcours en na de finish.

De deelnemers die niet van start zijn gegaan, worden in de loop van de week door de organisatie benaderd. Ze ontvangen dan verdere informatie, zegt Le Champion. "Ze hebben betaald voor een dienst die ze niet hebben kunnen afnemen. We kijken of we ze financieel kunnen compenseren of door ze te voorzien van een startbewijs voor volgend jaar", zegt een woordvoerder.

Meer uit Binnenland

Politie houdt drie mensen aan na anti-azc-protest in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.

1 uur geleden
Hennis-Plasschaert stopt als VN-gezant voor Libanon

NEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.

7 uur geleden
Burgemeester Wijdemeren biedt inwoners Loosdrecht excuses aan

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.

9 uur geleden
Omgevingsdienst werkt aan intrekking vergunningen fabrieken Tata

IJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).

11 uur geleden
Jetten spreekt hulpverleners en COA over azc-geweld

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.

13 uur geleden
Inspectie: één melding van twee instanties over zaak Stadskanaal

UTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.

14 uur geleden
Deel opvarenden Hondius gaat in quarantaine in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.

14 uur geleden